Kyambogo graduation list

0
876
One of the recent graduation ceremonies at Kyambogo University.

BY UGANDA VANGUARD

President Yoweri Museveni is expectted to previous over the siteenth graduation ceremony where a total of 8,892 students are to be warded degrees, diplomas and certificates, an increase from last years 7,661 students an increase of 14.87 percent.

Out of the total students to graduate 4,877 male and 4015 are female.

KYAMBOGO UNIVERSITY
16TH GRADUATION LIST FOR THE
ACADEMIC YEAR 2018/2019
11TH DECEMBER 2019
KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL
2
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE DOCTOR OF PHILOSOPHY IN FOOD TECHNOLOGY OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) BAMUWAMYE Michael
2) GAFUMA Samuel
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF SCIENCE IN CHEMISTRY OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) MUSOKE Willy
2) KALEGA Ivan Fredrick
3) OPEDUN John Chrysostom
4) SSENOGA Eric
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF SCIENCE IN FOOD PROCESSING TECHNOLOGY OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AKWAP Pamela (Ms)
2) NAMAKAJJO Richard Jonathan
3) NANTONGO Sarah (Ms)
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF SCIENCE IN SPORTS SCIENCE OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) TUSIIME Olive ( Ms)
2) LUKANGA Julius Ceaser
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF SCIENCE IN CONSERVATION AND NATURAL RESOURCE MANAGEMENT OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) Odeke Charles
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE POST GRADUATE DIPLOMA IN FOOD SAFETY MANAGEMENT OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) NSUBUGA Moses First Class
2) SEMPIJJA Ibrahim First Class
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF SCIENCE IN STRUCTURAL ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) MAGAL Chris
2) OBBO Michael Okoth
3
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF SCIENCE IN MANUFACTURING SYSTEMS ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) APORA James
2) ATIMA Rose (Ms)
3) BATIA Stephen
4) MATENDE Nkwoleke Richard
5) OMARA Walter Louis
6) SSEMPIJJA Deo
7) WALUGEMBE Brian
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF SCIENCE IN WATER AND SANITATION ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AGONZA Deogratious
2) BARAZA Gerald
3) KWITEGETSE Penlope (Ms)
4) MUTYABA Abel
5) TURYAHABWE Catherine (Ms)
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF SCIENCE IN CONSTRUCTION AND TECHNOLOGY MANAGEMENT OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ABONGA Alfred Alexis
2) KIRENZI Asuman
3) MABONGA Sylvia Namakoye
4) OKELLO Emmanuel
5) TUMUSIIME Fred
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF ARTS IN LITERATURE OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) NANTARE Hadija (Ms)
2) BAMUTURAKI Julius
3) ACIRO Betty (Ms)
4) TIBAKUNO George
5) OJARA Stephen
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF ARTS IN MUSIC OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) Isabirye James
2) Enou Simon
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF ARTS IN GEOGRAPHY OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) Namboozo Gertrude
2) WAIBI Mohamedi
4
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF ARTS IN RELIGIOUS STUDIES OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) Nadunga Annet (Ms)
2) Omaya Vincent
3) Wadiko Irene (Ms)
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER IN BUSINESS ADMINISTRATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ACEN Maureen (Ms)
2) ARINDA Christone
3) ATAMBA Keleth
4) BANURA Wycliff
5) BOSSA Charles Alex
6) CONG Nelson
7) HAMARA Rita (Ms)
8) ISIAGI Emmanuel
9) KABWAMA Christopher
10) KALYOWA Robert
11) KYAMPEIRE Apofia (Ms)
12) KYOMUGISHA Caroline (Ms)
13) LUUBA Richard
14) LUZIGE Emmanuel
15) MAANGI Joyce (Ms)
16) MPIIMA Umaru
17) MULAJJE Muhamadi
18) NAKASI Keziah
19) NAMUJJUZI Sylivia (Ms)
20) NAMULI Annet (Ms)
21) NANKABIRWA Margaret (Ms)
22) NAZZIWA Jacintah (Ms)
23) NFUKIRANI Benon
24) NGENDAHAYO Jean Claude
25) NGOLOBE Malaba Isaac
26) NSIBAMBI Vincent
27) ODERA James
28) ODONGO Godfrey
29) RUTAROH Paskari
30) SSEGGUJJA Lameca
31) SSEKYEWA Vicent
32) SSEMUGENYI Emmanuel
33) TUKEI Michael Owiny
34) WABWIRE Joshua
35) WANDIBBA Hannibal
36) WANJA Boniface
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF SCIENCE IN PROCUREMENT AND SUPPLY CHAIN MANAGEMENT OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ATURINDA Judith (Ms)
2) KAWADDWA Sheem
3) MIREMBE Aisha Nante (Ms)
4) NAGUDI Regina (Ms)
5) ONYAIT John Stephen
6) SIGOMBE Richard
7) OKOTH Simon Peter Obbo
8) NABWATO Veronica Caroline (Ms)
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF SCIENCE IN ORGANISATION AND PUBLIC SECTOR MANAGEMENTOF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) WANDERA Collins
2) WANYAMA Eric
5
3) NAMBOZO Gertrude (Ms)
4) KAJIK Allan
5) KEBIRUNGI Immaculate (Ms)
6) ALIWARU Daisy (Ms)
7) YOWERI Kibikyo Kidaaga
8) OBASO Ronald Bwire
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF VOCATIONAL PEDAGOGY OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) Bagabo Eseza (Ms)
2) Baryakira Park
3) Ddumba Robert
4) Elaru Patrick
5) Kajjora Kenneth
6) Kato Michael
7) Kiwala Irene Winne (Ms)
8) Kwizera Henry
9) Kyosaba Beatrice (Ms)
10) Musimenta Donna Katambi
11) Nankya Prossy Lwanga
12) Ssesanga Hussein
13) Tusiime Grace (Ms)
14) Vincent Olema
15) Wenani Francis Mwisaka
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF SCIENCE IN CROP SCIENCE OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) Ekwaru Benson
2) Ogwal Sam
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF ART AND INDUSTRIAL DESIGN OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) Twikiriize Alfred
2) Nakayondo Rehema (Ms)
3) Akello Sharon Brenda (Ms)
4) Nkata Isaac Newton
5) Byomugabe Mark
6) Nakakande Justine (Ms)
7) Niwatuhereza Elly
8) Bwambale Jehud
9) Kiconco Martha (Ms)
10) Aturinda Joshua
11) SSEKIDDE Simon Peter
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF SCIENCE IN HUMAN NUTRITION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) Justine Athieno
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF SCIENCE IN AGRICULTURAL EDUCATION AND EXTENSION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) Kasemire Shamim
2) Kwizera Gad
6
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE POSTGRADUATE DIPLOMA IN VOCATIONAL PEDAGOGY OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) Ssewagudde Alawi First Class
2) Aliru Scovia (Ms)
3) Kiyingi Richard
4) Wanda Moses
5) Walugembe Robert
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF EDUCATION FOUNDATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) NAMUBIRU Aisha (Ms)
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF COUNSELLING PSYCHOLOGY OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) KAULA Haggai Jonathan
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF ORGANIZATIONAL PSYCHOLOGY OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) TUSIIMEMUKAMA Alicitidia (Ms)
2) NSUBUGA Mathew
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF EARLY CHILDHOOD DEVELOPMENT OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ACHOLA Miriam (Ms)
2) NANDERA Miria (Ms)
3) RUCECERWA Adela
4) NNAKALYOWA Annet Kiiza (Ms)
5) KABASINGUZI Dorothy (Ms)
6) BIRUNGI Aminah (Ms)
7) NADIA Tharani
8) KINYERA Maxwell
9) MALIKA Jivani
10) SALEEMA Panjwani
11) NADIA Adtani
12) HANIDA Khetani
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF EDUCATION IN POLICY PLANNING AND MANAGEMENT OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AJUNA Redeemer
2) BANURA Mwajuma (Ms)
3) NATUKUNDA Gloria (Ms)
4) LUKAYE Apollo Mandu
5) LUKENGE Samuel
6) MAWADRI Geofrey Boko
7) NAIGAGA. Prossy (Ms)
8) NASSIMBWA Winfred (Ms)
9) NINSIIMA Medard (Ms)
10) OBULEJO Savior
11) OKUNIA Lilian (Ms)
12) PREXIDAH Mulamba Tazizanga
13) WABWIRE Simon Peter
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE POSTGRADUATE DIPLOMA IN EDUCATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) NSUBUGA Mustapha First Class
2) AINEMBABAZI Francis First Class
3) SSEKANDI Bashir First Class
4) ARIKOD John
5) ARITUHA Joseph
6) KAVUMA Peter Lawrence
7) LUMBUYE Linika
8) MAYANJA Edward
9) MERCY Edward
10) MUHINDO Henry
11) MUYANJA Ronald
12) NABWIRE Constance (Ms)
13) NAGAWA Joanitah (Ms)
14) OKELLO Denish
15) OKIROR Andrew Henry
16) PILOYA Irene (Ms)
17) SEMBATYA Samuel
18) SSEKYANZI Hebert
19) WAGAIMANGA Mathias
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE MASTER OF SPECIAL NEEDS EDUCATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) FIRUAH Agnes (Ms)
2) CHESIRE Betty Jepkoech (Ms)
3) OKWIR Awoi
4) NAKAYIZA Farida (Ms)
5) AREIKIN Catherine (Ms)
6) SULEIMAN Ibrahim Elisha (Ms)
7) OBANY Sylvia (Ms)
8) ADEKE Angella Rose (Ms)
9) RUITURURI Daniel Mbugua
10) ODOCH Daniel
11) MUGOTE Godfrey
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE POSTGRADUATE DIPLOMA IN SPECIAL NEEDS EDUCATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) Makoba Ivan First Class
2) Nabayego Sandra (Ms) First Class
3) Nassozi Cissy Ssemambo (Ms) First Class
4) Ntale Fu-Adi Haruna First Class
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE POSTGRADUATE DIPLOMA IN COMMUNITY BASED REHABILITATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) EMERUSENGE Gisele (Ms)
2) KICONCO December (Ms)
3) NAKAWESA Swabra (Ms)
4) NUWAGABA Denis
5) TWESIGANE Maureen (Ms)
8
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE POST GRADUATE DIPLOMA IN TEACHER EDUCATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) BAGUMIRE Tomson First Class
2) TUSUUBIRA Betty (Ms) First Class
3) ACAM Allen (Ms)
4) ACIKO Harriet (Ms)
5) AKANKWASA Emmanuel
6) ALIMA Pius
7) AYEBAZE Godfrey
8) AZIKU Joel
9) BABIRYE Christine (Ms)
10) EKELLOT Alfred Moses
11) ISABAKAKI James
12) JUDE Tadeo Opio
13) KIMWIZA Juliet (Ms)
14) KISAKYE Naume (Ms)
15) KYOMUHENDO Florence (Ms)
16) NAIKA Grace (Ms)
17) NAKIYINGI Molly (Ms)
18) NANDHEGO Sarah (Ms)
19) NANGONO Mike
20) NASSIMBWA Faridah (Ms)
21) NATUKUNDA Josephat (Ms)
22) NUWAGABA Nelson
23) ONYIEGO Akello Cecilia (Ms)
24) RUKUNDO Nyabihemu Hilary
25) TUSIIME Fred
THE DEAN KYAMBOGO UNIVERSITY GRADUATE SCHOOL PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE POSTGRADUATE DIPLOMA IN EDUCATIONAL MANAGEMENT AND LEADERSHIP OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) NAMULONDO Olivia (Ms)
2) LOTUK Gax Gabriel
THE DEAN SCHOOL OF MANAGEMENT & ENTREPRENEURSHIP PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF BUSINESS STUDIES OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) BARASA SIMON Peter
2) KABASEKE Mariam(Ms)
3) NABUUSO Cissy (Ms)
4) NAKKAZI Christine (Ms)
5) NAMAZZI Winnie (Ms)
THE DEAN SCHOOL OF MANAGEMENT & ENTREPRENEURSHIP PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF BUSINESS STUDIES WITH EDUCATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AWINO Grace (Ms) First Class
2) MUZIRU Allan Brian First Class
3) ACEN Winnie (Ms)
4) AGWALO Sylvia (Ms)
5) AINEMBABAZI Allelua
6) AKOLI JOVANA Charity
7) AKONGO Elizabeth (Ms)
8) AKWI Betty (Ms)
9
9) AKWII Robbinah Suzan (Ms)
10) ALWEDO Lydia (Ms)
11) AMPEIRE Bridget (Ms)
12) ANGELLA Kevin
13) ANGOLE Loyce (Ms)
14) ANYU Baina Zainabu (Ms)
15) ATALA Semmy
16) ATUHAIRE Sheena (Ms)
17) ATUHEIRE Obline
18) ATUHURIRA Godson
19) ATUKWASE Bonitor
20) AYEBARE Ruth (Ms)
21) BABIRYE Joan (Ms)
22) BABIRYE Mirabu (Ms)
23) BUGINGO Phillip
24) BWAMBALE Nicholas
25) BWIRE Dennis
26) BWIRE Stephen
27) FUACAN Brenda (Ms)
28) GASYODO Innocent
29) GUMISIRIZA Egidio
30) ITIMA Sadamu
31) KAMAREMBO Philliper
32) KARUGABA Devis
33) KATAREKE Richard
34) KATEGAYA Joseph
35) KATUSHABE Gift (Ms)
36) KAYANJA Emmanuel
37) KAYERA Hailat (Ms)
38) KICONCO Evalyne (Ms)
39) KIMBUGWE Daniel
40) KIPYEKO Martin
41) KISAKYE Racheal (Ms)
42) KITAMIRIKE Charles
43) KULABAKO Beatrice (Ms)
44) KUSOLO Peter
45) KYAKUNZIRE Daphine (Ms)
46) KYAKUWAIRE Deborah (Ms)
47) KYOBE Julius Ceasor
48) KYOSABA Fortunate (Ms)
49) LUMONYA Lindah (Ms)
50) LUWEDDE Joan (Ms)
51) MASEREKA Julius
52) MBABALI Geofrey
53) MBULANTE Hashimu
54) MBUSA Kakusa Samuel
55) MPAIRWE Evelyne (Ms)
56) MUHABUZI Chrispus
57) MUHUMUZA Ivan
58) MULUNGI Vanessa Nakayenga (Ms)
59) MUSHABE Annita (Ms)
60) MUSIIME Adam
61) MUSINGURA Johnbosco
62) NABANKEMA Christine (Ms)
63) NABOOLI Vanessa (Ms)
64) NAGAWA Jane(Ms)
65) NAHWERA Susan (Ms)
66) NAKABUGO Fatuma (Ms)
67) NAKALEMBE Eva (Ms)
68) NAKAMYA Deborah (Ms)
69) NAKANJAKO Suzan (Ms)
70) NAKANWAGI Madrine (Ms)
71) NAKATE Solome(Ms)
72) NAKIGUDDE Stella (Ms)
73) NAKINTU Mercy (Ms)
74) NAKIRISA Stella (Ms)
75) NAKIRUUTA Babra (Ms)
76) NAKIWALE Josephine (Ms)
77) NALUBEGA Caroline (Ms)
78) NALUGWA Sophia (Ms)
79) NALUMANSI Ritah Kizza (Ms)
80) NALYANYA Habert
81) NAMALIILI Jesca (Ms)
82) NAMMOMBWE Flavia (Ms)
83) NAMUGENYI Joseline (Ms)
84) NAMUGOJJI Faith (Ms)
85) NAMULI Oliver (Ms)
86) NANDEGE Doreen (Ms)
87) NANDUTU Emilly (Ms)
88) NANDUTU Irene (Ms)
89) NANKUNGU Betty (Ms)
90) NANNUNGI Gladys (Ms)
10
91) NANSIKOMBI Rose Samantha (Ms)
92) NASSAKA Racheal (Ms)
93) NASSALI Joan (Ms)
94) NASSAZI Juliet (Ms)
95) NATUKUNDA Reginah (Ms)
96) NEUMBE Hannah Ruth (Ms)
97) NIRAGIRE Joseph
98) NSEMERIRWE Shallon (Ms)
99) NTEGE Ivan
100) NUWAGABA Ruth (Ms)
101) NYARWOTH Priscila (Ms)
102) NYASUNA Budester (Ms)
103) ODONGO Bosco
104) ODUDI Samuel
105) OGWANG Anthony Ben
106) OKIRIA Fastino
107) OKORI Joram Patrick
108) OKOTH John
109) ORECH Tonny
110) ORISHABA Suzan (Ms)
111) ORYEMA Patrick
112) OTHIENO Deogratias
113) OTHIENO Isaac
114) OWERE Stephen
115) OYUGI Christopher
116) RYEKUTHO Gloria (Ms)
117) SANYU Queen (Ms)
118) SEBAZIRA Ben
119) SSEBOWA Denis
120) SSEKIBUULE Ivan
121) TEKAKWO Samuel
122) TTEERO Nicholas Julius
123) TUGUME Ismeal
124) TUKAMUHEBWA Christine
125) TUMUKURATE Saviour
126) TUMUSIIME Brian
127) TURINAWE Steven
128) TUSHEMEREIRWE Glorious (Ms)
129) TUSUBIRA Wycliffe
130) TWIKIRIZE Prossy (Ms)
131) TWINOMUGISHA Justine (Ms)
132) TWINOMUJUNI Wilbert
133) WABYOONA Edison
134) WAISWA Richard
135) WALUJJO Jimmy
136) WANYENYA Joy (Ms) 137) WAMON Raymond
138) WATAKA Rachel (Ms)
139) WERE Timothy
THE DEAN SCHOOL OF MANAGEMENT & ENTREPRENEURSHIP PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF SCIENCE IN ACCOUNTING AND FINANCE OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) NABAKOOZA Patience Edrine(Ms)First Class
2) NASSOZI Norah Margret(Ms) First Class
3) ASIIMWE Nicholus First Class
4) WANDERA Lenard Namulundu First Class
5) ARUMADRI Batista First Class
6) BIRUNGI Susan (Ms) First Class
7) MUBIRU Francis First Class
8) NABAKOOZA Aisha (Ms) First Class
9) NASIRUMBI Flavia (Ms) First Class
10) AANYU Joan (Ms)
11) ABAHO Denise (Ms)
12) ABAHO Gordon
13) ABAHO Methodius
14) ABALLA Emmanuel Dan
15) ABALO Irene (Ms)
16) ABAMAZIMA Norman
17) ABEINE Edwin
18) ABENAITWE Racheal (Ms)
19) ABER Sharon (Ms)
20) ABONYO Claudia
21) ACHIKA Faith Mary Mercy (Ms)
22) ACICI Asha (Ms)
23) ACIRO Joyce (Ms)
24) ACULEERA Daphine NdahurA (Ms)
11
25) ADHIAMBO Janet (Ms)
26) ADONGO Agnes (Ms)
27) ADONGO Racheal Ebong (Ms)
28) ADONGO Theresa (Ms)
29) AGABA Grace (Ms)
30) AGEBE Patricia (Ms)
31) AGOE MadelenA (Ms)
32) AGONZA Lillian (Ms)
33) AHABWE Ritah (Ms)
34) AHEREZA Abias (Ms)
35) AHIMBISIBWE Edwig
36) AHUMUZA Afiswa (Ms)
37) AHUURA Geofrey
38) AINEMBABAZI Lillian (Ms)
39) AINEMBABAZI Mercy (Ms)
40) AJALO Racheal Phiona (Ms)
41) AJWANG Jennifer (Ms)
42) AKALO Eseza (Ms)
43) AKAMPIKAHO Innocent
44) AKAMPUMUZA Honest (Ms)
45) AKANDINDA Julias (Ms)
46) AKELLO Caroline (Ms)
47) AKELLO Jennifer (Ms)
48) AKIDI Fiona Bua (Ms)
49) AKITWI Mary (Ms)
50) AKOT Anita Gloria (Ms)
51) ALIBA Daphine Norah (Ms)
52) ALINDA Johnan
53) ALYETO Paula (Ms)
54) AMANYA German
55) AMODING Sophy (Ms)
56) AMOLO Monica (Ms)
57) AMONGI Nancy (Ms)
58) AMULEN Stella Rose (Ms)
59) AMURANG Joan (Ms)
60) AMURON Mercy Akol (Ms)
61) AMUTUHEIRE Ritah (Ms)
62) ANENA Jackline (Ms)
63) ANENO Jackline (Ms)
64) ANGEYO Judith (Ms)
65) ANGIRO John Robert
66) ANGOM Brenda Ogwal (Ms)
67) ANGOM Linda (Ms)
68) ANKUNDA Cynthia (Ms)
69) ANKUNDA Daphine Beine (Ms)
70) ANYAIT Lydia Sharon (Ms)
71) AOL Gloria (Ms)
72) APILI Bob
73) APIO Joyce (Ms)
74) APIO Nancy (Ms)
75) APOLOT Elizabeth (Ms)
76) APOLOT Harriet (Ms)
77) APOO Martha (Ms)
78) ARINDA Emilly (Ms)
79) AROP Kenneth
80) ARUGUT Samuel
81) ARYATUNGA Elijah
82) ASABA Rosemary (Ms)
83) ASHABA Christine (Ms)
84) ASIIMIRE Mary Lucky (Ms)
85) ASIIMWE Gerald
86) ASIIMWE Joram
87) ASIIMWE Monica (Ms)
88) ASIIMWE Nelson
89) ASINDURU Joanita (Ms)
90) ASINJA Muhindo Isaac
91) ATHIAMBO Caroline (Ms)
92) ATIM Nancy Rose (Ms)
93) ATIM Sharon (Ms)
94) ATUGONZA Edgar
95) ATUHAIRE Catherine (Ms)
96) ATUHIRE Patience (Ms)
97) ATUHURA Talemwa Hildah (Ms)
98) ATUHUURA Brenda (Ms)
99) ATUKUNDA Evalyne (Ms)
100) ATUKUNZIRE Catheline (Ms)
101) ATUKWATSE Prosper
102) ATULINDA Miriam (Ms)
103) ATWIINE Penlope (Ms)
104) AUJO Thelma Felistus
105) AUJO Winnie (Ms)
106) AUMA Esther (Ms)
12
107) AWOR Stephanie (Ms)
108) AYAL Racheal (Ms)
109) AYAYO Lillian (Ms)
110) AYEBARE Cynthia (Ms)
111) AYEBARE Judith (Ms)
112) AYIA Komuhangi Gloria (Ms)
113) AYIKORU Charity (Ms)
114) AYOO Deborah (Ms)
115) BAABI Twaibu
116) BABIRYE Caroline Nakintu (Ms)
117) BAGONZA Glovis
118) BAHAYA Violet (Ms)
119) BALAYO Peter
120) BATABAIRE Peter
121) BIIRA Glovia (Ms)
122) BIIRA Mary (Ms)
123) BIIRA Moreen (Ms)
124) BIRUNGI Mausen Snan
125) BITIRA Linda Samalie (Ms)
126) BULEGA Sulaiman
127) BUSINGE David
128) BWAMBALE Sylive (Ms)
129) BWIRE Derick
130) BWIRE Fredrick
131) BWIRE Peter Wanyama
132) BYAMUNGU Geofrey Puluko
133) CHELANGAT Deborah (Ms)
134) CHEMUTAI Betty (Ms)
135) CHEMUTAI Elizabeth (Ms)
136) CHEPTOEK Mercy
137) DON Friday
138) DONIA Winnifred (Ms)
139) DRICIRU Mercy (Ms)
140) ELONG Ambrose
141) EMORUTU Brian
142) EYENA Patrick
143) GALENDA Aidah Hildah (Ms)
144) GATETE Patrick
145) IJJO Stephen
146) INZIKURU Gloria (Ms)
147) ISHEKARAIRE Christopher
148) JURU Grace Chandia Joseph
149) KABABOOPI Sarah (Ms)
150) KABACWAMBA Babra (Ms)
151) KABAHINDA Ruth (Ms)
152) KABARWANI Elizabeth (Ms)
153) KABIITO John Bosco
154) KABUGHO Loice
155) KABUYE Edgar
156) KAKAI LILIAN Naume (Ms)
157) KALYEGIRA Roger
158) KAMANZI Onesmus
159) KAMPURIRA Kamuson
160) KANGUME Jemimah Kabandize
161) KANSIIME Jacinta (Ms)
162) KANYESIGYE Abert
163) KARULO Lwanga
164) KASEMIIRE Evelyne (Ms)
165) KATASI Brenda (Ms)
166) KATO Matovu Brandon
167) KATUSHABE Betty (Ms)
168) KATUSHABE Shanita Maria (Ms)
169) KATWESIGE Scovia (Ms)
170) KAUMA Penina (Ms)
171) KAWUKI Steven
172) KAYAGA Sarah (Ms)
173) KAYEMBA Charles
174) KAYONGO Bulasio
175) KEMIGISHA Doreen (Ms)
176) KEMIREMBE Mourine Kaziro
177) KEMIYONDO Sadidah (Ms)
178) KIGOZI Fatia
179) KIIZA Vincent
180) KIMUMWE Ali
181) KIRINGOOBA Jeniffer Kisakye
182) KIRUNGI Mutebezi Amy
183) KIRYA Francis
184) KISA Phiona (Ms)
185) KISAKYE Catherine Migamba (Ms)
186) KISAKYE Doreen Precious (Ms)
187) KISAKYE PATIENCE Mateeka
188) KISEMBO Brian
13
189) KIZZA Reginah (Ms)
190) KOMUGISHA Alice (Ms)
191) KOMUGISHA Bridget (Ms)
192) KOMUGISHA Patricia (Ms)
193) KUGONZA Ruth (Ms)
194) KULUME Gloria (Ms)
195) KUNIHIRA Margret (Ms)
196) KWEHANGANA Moses
197) KWIJUKA Emmanuel
198) KYAMPEIRE Agatha Heales (Ms)
199) KYARISIIMA Caroline (Ms)
200) KYESIIMIRA Noah
201) KYOGONZA Anita (Ms)
202) KYOMUGASHO Mwasiti
203) KYOMUHENDO Vicent
204) LAGUM MIRRIAM Faith (Ms)
205) LAMWAKA Gloria (Ms)
206) LIKICHO Sumaya
207) LIKICO MERCY Jacinta (Ms)
208) LIRIBAISANU Paul Walubo
209) LOSIKE Dorothy (Ms)
210) LOWAMIA Rosaria (Ms)
211) LUBEGA Peter
212) LUNKUSE Rashidah(Ms)
213) LUTALO Nicholas
214) LUWATE Godfrey
215) LUYIMA Shabani
216) MABBA Paul
217) MADOI Azizi
218) MAGAGA Bonitah (Ms)
219) MANDELA Brian Azoru
220) MANZI Daudi
221) MATEMBE Cosmas
222) MATENDE Wahab Yokolakimu
223) MAWEJJE Allan
224) MAYEGA Frank
225) MBABAZI Racheal Anitah (Ms)
226) MBATUDDE Margaret (Ms)
227) MBONIMPA Rodgers
228) MERI Emmanuel
229) MIIRO Joshua
230) MIREMBE Jackie Nambaziira (Ms)
231) MIREMBE Leona Babirye (Ms)
232) MIREMBE Stella (Ms)
233) MIREMBE Viola (Ms)
234) MISANYA Hope (Ms)
235) MMEEME Hasfah Bukirwa (Ms)
236) MOROTOTO Isaac
237) MUGABENKYA Mary (Ms)
238) MUGABIIRWE Daniel
239) MUGAMBA Emma
240) MUGANZI Hewitson
241) MUGERWA Erastus Wamala
242) MUGIDE Catherine (Ms)
243) MUGUMYA Philemon
244) MUHE Watega
245) MUHEBWA Karamugire
246) MUHINDO Jesca (Ms)
247) MUKASA John Bosco
248) MUKASHEMA Dinnah Millia (Ms)
249) MUKULU JOHN Paul
250) MUKWAYA Johnmary
251) MULINDWA Simon Peter
252) MULONDO Samuel
253) MURUNGI Alimahad
254) MUSENERO Esther (Ms)
255) MUSIIME Magdalene (Ms)
256) MUSIIMENTA Maudah Violet (Ms)
257) MUSISI Paul
258) MUSOKI Franklyne
259) MUTEBI Shafiq
260) MUTONYI Joan Suuti (Ms)
261) MUTUMBA Derrick
262) MUTUZO Maureen (Ms)
263) MUTYABA Ezekiel
264) MUVAWALA Edrine
265) MUWONGE Joel
266) MUWONGE Mudathiru Salimu
267) MUYOBO John Michael
268) MUZAIRE Jonathan
269) MWAKA Christopher
270) MWANDU Bridget Janet(Ms)
14
271) MWEBAZE Belinah (Ms)
272) MWENE Moreen (Ms)
273) MWESIGA Arthur
274) MWESIGWA Benon Evans
275) MWESIGWA Gerald
276) MWESIGWA Nasuru
277) MWESIGWA Nicholus
278) MZEE Johnmary
279) NAAMARA Joan (Ms)
280) NABADDA Phionah (Ms)
281) NABAGAHE Ruth (Ms)
282) NABAGGALA Sherinah (Ms)
283) NABBAALE Teddy
284) NABBOSA Sheiber(Ms)
285) NABIGYO Linnet (Ms)
286) NABIMANYA Albert (Ms)
287) NABIMANYA Annitah (Ms)
288) NABUDE Lorna (Ms)
289) NABUKALU Oliver Stella (Ms)
290) NABUKEERA Joan (Ms)
291) NABULO Brenda (Ms)
292) NABULYA Harriet (Ms)
293) NABUUMA Joan Alice (Ms)
294) NABWAMI Margret (Ms)
295) NABWIRE Dorah (Ms)
296) NABWIRE Enid Agnes (Ms)
297) NABWIRE Leticia (Ms)
298) NAGABA Loyce (Ms)
299) NAGABA Shine (Ms)
300) NAHURIRA Mildred (Ms)
301) NAJJUMA Josephine (Ms)
302) NAKABUGO Ruth Edrine (Ms)
303) NAKAFEERO Joanita Grace (Ms)
304) NAKAKEETO Agatha (Ms)
305) NAKALANZI Maria (Ms)
306) NAKALEMA Shibah Batenga (Ms)
307) NAKAMYUKA Masitulah (Ms)
308) NAKANJAKO Florence (Ms)
309) NAKANJAKO Sharon (Ms)
310) NAKASUJJA Janerose (Ms)
311) NAKATO Jalia (Ms)
312) NAKATO Justine (Ms)
313) NAKATO Rashida (Ms)
314) NAKAVUMA Allen Druscillar (Ms)
315) NAKAYIZA SHARON (Ms)
316) NAKAZZI Flavia (Ms)
317) NAKIBURE Rashidah (Ms)
318) NAKIGANDA Aisha (Ms)
319) NAKIGANDA Gloria (Ms)
320) NAKIGOZI Peninah (Ms)
321) NAKIRIJJA Shadia (Ms)
322) NAKISOZI Rebecca Justine (Ms)
323) NAKUBA Claire Angella (Ms)
324) NAKYEJWE Sarah (Ms)
325) NAKYEWA Juliet (Ms)
326) NAKYOBE Bernadet Martina (Ms)
327) NALIIMA Charles
328) NALUBEGA Agnes (Ms)
329) NALUBEGA Costa (Ms)
330) NALUBWAMA Margret (Ms)
331) NALUBWAMA Zikuula (Ms)
332) NALUGO Brendah (Ms)
333) NALUMANSI Babirye Ruth (Ms)
334) NALUMANSI Elizabeth (Ms)
335) NALUMU Asher Alice (Ms)
336) NALUNGA Christine (Ms)
337) NALUWOOZA Doreen (Ms)
338) NALUZZI Judith (Ms)
339) NALWOGA Aisha (Ms)
340) NALWOGA Mary Assumpta (Ms)
341) NALYONGO KETTY Oliver (Ms)
342) NAMANDA Sharon (Ms)
343) NAMANYA Millen (Ms)
344) NAMARA Carolyne (Ms)
345) NAMARA Gonzaga (Ms)
346) NAMATENDE Angella (Ms)
347) NAMATOVU Claire (Ms)
348) NAMATOVU Sharifah (Ms)
349) NAMAYANJA Esther (Ms)
350) NAMAZZI Leticia Margret (Ms)
351) NAMAZZI Lukiya (Ms)
352) NAMBEJJA Sauba(Ms)
15
353) NAMBI Judith (Ms)
354) NAMBOWA Zulaikah Mugalu (Ms)
355) NAMBOZO Leen(Ms)
356) NAMBUSI Sherinah (Ms)
357) NAMBUYA Assumpta (Ms)
358) NAMIREMBE Cissy (Ms)
359) NAMIREMBE Racheal Gladys (Ms)
360) NAMIRIMU Diana Precious (Ms)
361) NAMIRIMU Ritah (Ms)
362) NAMPEWO Alice (Ms)
363) NAMPEWO Ruth Gloria (Ms)
364) NAMPIIMA Irene Mwesigwa (Ms)
365) NAMUBIRU Dalphine Phiona (Ms)
366) NAMUBIRU Maria (Ms)
367) NAMUDDU Pauline (Ms)
368) NAMUGAYA Irene (Ms)
369) NAMUGENYI Maria (Ms)
370) NAMUGUMYA Prossy (Ms)
371) NAMUJJUZI Nasiiba (Ms)
372) NAMUKOBE Sandra Bridget (Ms)
373) NAMULI Sharon (Ms)
374) NAMUNJASI Sylvia (Ms)
375) NAMUSUUZA Doreen Irene (Ms)
376) NAMUTALE Daphine Matilda (Ms)
377) NAMUYOMBA Agnes (Ms)
378) NAMWANGA Faith Gloria (Ms)
379) NAMWANJE Agnes (Ms)
380) NANDAGO Shamim (Ms)
381) NANDEDE Sharon (Ms)
382) NANDI Doreen (Ms)
383) NANDUDU Fiona(Ms)
384) NANDUDU Proscovia (Ms)
385) NANDUGA Gloria (Ms)
386) NANDUTU Elizabeth (Ms)
387) NANGOBI Sophia Bidi (Ms)
388) NANKYA Faith Agather (Ms)
389) NANKYA Hildah (Ms)
390) NANKYA Sharifah (Ms)
391) NANSUBUGA Gertrude (Ms)
392) NANSUKUSA Shakira (Ms)
393) NANTONGO Edith (Ms)
394) NANYONGA Ludu Winnie Liz (Ms)
395) NANZALA Joy (Ms)
396) NASSANGA Asha (Ms)
397) NASSOLO Moureen (Ms)
398) NASSOZI Martha (Ms)
399) NASSUNA Shamirah (Ms)
400) NATUKUNDA Desire (Ms)
401) NATUKWASA Lydia (Ms)
402) NDAGIRE Moreen
403) NDAWULA Lawrence
404) NDYAMUHAKI Beth (Ms)
405) NDYASIIMA Ritah (Ms)
406) NEGESA Gloria (Ms)
407) NEUMBE Veronica (Ms)
408) NGABIRANO Denis
409) NGOLE Immaculate (Ms)
410) NINSIIMA Sylivia (Ms)
411) NIWAMANYA Asa (Ms)
412) NIWAMANYA Desire (Ms)
413) NIWENSIIMA Blaise
414) NKURIKIYIMANA Ozius
415) NSENGA Keneth
416) NSIIMENTA Apophia (Ms)
417) NSIIMIRE Immaculate (Ms)
418) NSUBUGA Moses
419) NTEGEKA Gorret (Ms)
420) NUWAGABA Ernest
421) NUWAGABA Innocent
422) NUWAHEREZA Eunice (Ms)
423) NUWASASIRA Ruth (Ms)
424) NYAKAISIKI Dorothy Kevin
425) NYAKATO Lydia (Ms)
426) NYAKWERA Elizabeth (Ms)
427) NYENDE Hassan
428) OBAD Charles
429) OBANGAKENE Morris
430) OBITIT Stephen
431) OCAKACON Hebert
432) OCEN Patrick
433) OCHEN George Steven
434) ODUR Mondry
16
435) OGWAL Joshua
436) OKECH Aaron Gad
437) OKOL Jesse
438) OKWERA Eric
439) OKWI Tom
440) OLII Emmanuel
441) OLUPOT Charles Benedict
442) OMIRAMBE Kenneth
443) OMODING Robert
444) OMUGIT Benya
445) ONANYANG Francis
446) OPENDI Henry Siras
447) OPERO Nicholas
448) OPOLOT Paul
449) OPUS Iitapus Anna Mary Ariko (Ms)
450) OTTO George
451) OYAKO Robin
452) OYET James
453) PEACE Gloria (Ms)
454) RURONGA Ivan
455) RUVARE Joyce Rebecca (Ms)
456) RWOTHONGEYO Vincent
457) SABAKAKI Robert
458) SABANO Esther (Ms)
459) SAJIDA Amooti Twaha
460) SEKABEMBE Duncan Fredrick
461) SEKIRANDA Nicholas
462) SEMPEBWA Henry
463) SEMUGENYI John
464) SEMUYABA Charles
465) SERUNGA Ivan
466) SHISHOKA Marion (Ms)
467) SIKAHWA Moses
468) SSALI Stephen
469) SSEBAGGALA Godfrey
470) SSEBUUMA Remmy Fred
471) SSEKISI Brian
472) SSEKITTO Patrick
473) SSEMPIJJA Juma
474) SSEMWOGERERE Mike
475) SSENYONGA Ezra Esau
476) SSENYONJO Alex Kizito
477) SSERUNKUUMA Derrick
478) SSESSANGA Vincent
479) SSESSIMBA Rogers
480) SULEIMAN Abdul Saidah (Ms)
481) TAKAN Jane (Ms)
482) TAKIRAMBUDDE Juma
483) TAKOLA Zainabu (Ms)
484) TAYEBWA Suntreasure
485) TENDO Miriam (Ms)
486) TIBALWA Shakirah Kwagala (Ms)
487) TUGUME Herbert
488) TUHAISE Sudan
489) TUKUNDANE Merodias
490) TUMURAMYE Excelsa
491) TUMUSHABE Annet Clare (Ms)
492) TUMWEBAZE Benadine (Ms)
493) TUMWEKWATSE Ritah (Ms)
494) TUMWESIGE Alfred
495) TUMWINE Monday Nelson
496) TUSIIME Emilly (Ms)
497) TUSIIME Rebecca (Ms)
498) TUSINGWIRE Ronald
499) TUSUUBIRA Jackline (Ms)
500) TWEBAZE Bridget (Ms)
501) TWINOMUJUNI Joan (Ms)
502) UMUHOZA Clescence
503) UWIMANA Winfred (Ms)
504) WABINENO Emmanuel
505) WADEYA Abubakali
506) WAFULA Kennedy Ouma
507) WANDERA Cyrus Mark
508) WANIALE Isaac Zepha
509) WASUKIRA Isaac
510) YIGA Nicholas
511) ABAASA Racheal (Ms)
512) ABIRIGA Ronald
513) ACHAYO Falida (Ms)
514) AGANYIRA Blessed (Ms)
515) AINEMBABAZI Pauline (Ms)
516) ASIIMWE Annekiret (Ms)
17
517) AYEBARE Julian (Ms)
518) BISASO David
519) BWIRE Martin
520) CHEKA Josephine (Ms)
521) KAIJUKA Darius
522) KAKAI Immaculate (Ms)
523) KAKURU Ivan
524) MAKKAH Nassur
525) MASIBO Sharon (Ms)
526) MIREMBE Sarah (Ms)
527) MUJUZI Michael Kasekende
528) MURWA Henry Peter
529) MUSANA Jacob
530) MUTONGO Patience (Ms)
531) NADEGO Lydia (Ms)
532) NAFULA Christine (Ms)
533) NAKASINDE Irene Batuuka (Ms)
534) NAKAWOMBE Victoria (Ms)
535) NAKAWUKI Ruth (Ms)
536) NAKIGUDDE Joan (Ms)
537) NAMAYANJA Justine (Ms)
538) NAMBI BEATRICE Mwebaza
539) NSEMERIRWE Joanitah (Ms)
540) NSONGOLA Victor Daniel
541) NYANGOMA Julia (Ms)
542) OJANGOLE Anthony
543) ONAPA Caleb
544) OYULU Jeniffer (Ms)
545) RUHINDA Robert
546) SIMIRAAHO Patricia (Ms)
547) SSENTONGO Kisuule
548) SSEVUME Ismail Ssebutere
THE DEAN SCHOOL OF MANAGEMENT & ENTREPRENEURSHIP PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF SCIENCE IN ACCOUNTING AND FINANCE OF KYAMBOGO UNIVERSITY, UGANDA COLLEGE OF COMMERCE, KABALE
1) NOOWE Catherine (Ms) First Class
2) TUSHABOMWE Lawrence First Class
3) AHIMBISIBWE Joan (Ms)
4) AKATUKUNDA Rachael (Ms)
5) ANKUNDA Ronald
6) ARIHO Ivan
7) ARINDA Ingrid (Ms)
8) ARINDA Louis
9) ARINEITWE Justine (Ms)
10) ATWIJUKIRE Dancan
11) BANYARUGANDA Peter
12) BIRYOMUMEISHO Fadison
13) BUKABEEBA Faith (Ms)
14) BYOMUGABE Patrick
15) CHOICE Lelia (Ms)
16) DEMBE Edward
17) EBYARITUHA Junior
18) KABUYE Enock
19) KAKAMA Davis
20) KAMUSIIME Genuine
21) KIRABO Ruth (Ms)
22) KOMUGISHA Restatute
23) KYOMUKAMA Patrick
24) MBABAZI Jackline (Ms)
25) MWESIGYE Elastus
26) NABAASA Oswadi
27) NATUHWERA Editor
28) NATUMANYA Berito
29) NIWAGABA Nicholus
30) NUWAGABA Anthony
31) NUWAGIRA Willbas
32) NYIRANTAKIYIMANA Phiona (Ms)
33) NYONGYERA Selinah (Ms)
34) OWOMUGISHA Embrace
35) RUKUNDO Eliphaz
36) SSEKAJJA Arnold
37) TAYEBWA Christine (Ms)
38) TAYEBWA Doreen (Ms)
39) TAYEBWA Simon
40) TUKWASIIBWE Laban
18
41) TUMUHIMBISE Genentrida (Ms)
42) TUMUSHERURE Bridget (Ms)
43) TUMWEHISYE Nelson
44) TURYASINGURA Obed
45) TUSIIME Elinah (Ms)
46) TUSIMIRE Anitah (Ms)
47) TWIJUKYE Denis
48) TWINAMATSIKO Alexander
49) TWINAMATSIKO Priscilla (Ms)
50) TWINE Gilvazio
THE DEAN SCHOOL OF MANAGEMENT & ENTREPRENEURSHIP PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF PROCUREMENT AND LOGISTICS MANAGEMENT OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) YIGA Deo First Class
2) NALULE Jocelyn Patricia (Ms) First Class
3) AHUMUZA Ivy First Class
4) MUMBERE Kalengyo Moses First Class
5) ANDAMA Felix First Class
6) ABAASA Roniah (Ms)
7) ABER Fiona (Ms)
8) ACAN Jacqueline (Ms)
9) ACEN WINNIE Natalie (Ms)
10) ACENG Sheila (Ms)
11) ACHIENG Mary (Ms)
12) ACHOGA Priscilla Mercy (Ms)
13) ADERO Winny Etilu (Ms)
14) ADIRU Martha (Ms)
15) ADRIKO Angundaru Denise (Ms)
16) ADUPO Florence (Ms)
17) AFAAYO Miriam (Ms)
18) AGABA Amon
19) AGABA Derrick
20) AGABA Fredrick
21) AGABA Mathias
22) AGARUKAMU Edmand
23) AGWANG Judith (Ms)
24) AINEMBABAZI Annabellah (Ms)
25) AINEMBABAZI Hildah (Ms)
26) AINEMBABAZI Isabella (Ms)
27) AINEMBABAZI Judith (Ms)
28) AINEMBABAZI Martin
29) AINEMBABAZI Sandrah (Ms)
30) AINEMBABAZI Trust
31) AINYO Esther (Ms)
32) AKAMUMPA Beth (Ms)
33) AKANKWASA Brian
34) AKANYEBAZA Margret (Ms)
35) AKAO Gloriah Omara (Ms)
36) AKATUHURIRA Shanitor (Ms)
37) AKATUKUNDA Catherine (Ms)
38) AKISA Christine (Ms)
39) AKISA Grace (Ms)
40) AKITELEK Annet Amoit (Ms)
41) AKUMU Rossette (Ms)
42) AKURON Elizabeth (Ms)
43) ALIKOBA Jovia Jemmima (Ms)
44) ALIKOBAKWOYO Diana Ritah (Ms)
45) ALWEDO Dorah (Ms)
46) AMANYA Anod
47) AMANYA Sandra (Ms)
48) AMATSIKO Pamellah (Ms)
49) AMOIT Martha (Ms)
50) AMPAIRE Catherine (Ms)
51) ANGEL Calvin
52) ANKUNDA Irene (Ms)
53) APAKO Rita (Ms)
54) APIO Dillis (Ms)
55) APIO Phiona (Ms)
56) APIO Scovia (Ms)
57) APIO Vicky Okello (Ms)
58) ARINAITWE Cherlotte (Ms)
59) ARIO Rebecca (Ms)
60) ARIONGET Mercy (Ms)
61) ARONE Joan (Ms)
62) ARUKUDO Juliet (Ms)
19
63) ASAURU Lydia (Ms)
64) ASEGE Scovia (Ms)
65) ASHABAHEBWA Joshua
66) ASIANZU Jackline Patra (Ms)
67) ASIIMIRE Evam
68) ASIIMIRWE Leticia (Ms)
69) ASIIMWE Ahimbisibwe Francis
70) ASIIMWE Babrah (Ms)
71) ASIIMWE Evas Poline
72) ASIIMWE Racheal (Ms)
73) ASIO Deborah Gracious (Ms)
74) ASIO Esther Eyoku
75) ATEUTU Mary (Ms)
76) ATIM Jemimah (Ms)
77) ATUHAIRE Innocent (Ms)
78) AWEKONIMUNGU Prisca (Ms)
79) AWON Mary (Ms)
80) AWOR DINNAH Gloria (Ms)
81) AYAKAKA Vivian (Ms)
82) AYEBALE Caroline (Ms)
83) AYEBARE Commured
84) AYENYO Joan Kebita (Ms)
85) AYESIGA Wycliffe
86) AYOGEIRE Deborah (Ms)
87) BABIRYE Najjemba Ritah (Ms)
88) BAGUMA John Paul Asaba
89) BAGUWEMU Aishah
90) BAINGANA Brian
91) BAMWINE George William
92) BANDUGA JAMILA Driciru
93) BANURA Kenneth
94) BONGOMIN Jaspher
95) BRIGHT Gerald
96) BWAMBALE Johnny
97) BWANGO Thomas
98) BWENGYE Carolyne (Ms)
99) BYABALHOME Harriet (Ms)
100) BYARUGABA Patience (Ms)
101) CHELANGAT Brenda Moreen (Ms)
102) CHEMUTAI Mary (Ms)
103) CHEMUTAI Rogers
104) CHEROP Kerine (Ms)
105) DRARU Iren (Ms)
106) DUKU Derrick
107) EBONG Gloria (Ms)
108) EGATARU Sally (Ms)
109) EGWALU Helment
110) EKYANSIMIRE Ursula (Ms)
111) ELUMU SANDRA Gloria (Ms)
112) ELUNGAT JOHN Bosco
113) EMINIA PERRY Lucky
114) ETOKU Emmanuel
115) EYANGU Ronald
116) GUMOSHABE Jonan
117) HANGI Ritah (Ms)
118) IBAAD Shariff
119) IBUTORY Henry
120) ILWANU Mariana (Ms)
121) IMALINGAT DEO
122) IMUYA Sharon (Ms)
123) ISANSA Leah (Ms)
124) ITOGOT Bernadette (Ms)
125) JAGGWE Viola (Ms)
126) JAWIA Bright
127) KAAWE Eunice (Ms)
128) KABARUNGI Molly (Ms)
129) KABASINGUZI Ruth (Ms)
130) KABATOORO Mary (Ms)
131) KABITANYA Hellen (Ms)
132) KADOGO Julius
133) KAGGWA Lamech
134) KAGHEZIAKI Hellen (Ms)
135) KAGOLO Jamil
136) KAGOYA Jackline (Ms)
137) KAGOYA Lilian Joy (Ms)
138) KAJUBA Juliet (Ms)
139) KAJUBI Ronald
140) KAKOOZA Frank
141) KAKYO Zubeda (Ms)
142) KALUBA Robert
143) KAMANZI Daniel Ryamugwiza
144) KAMUKKA Asuman
20
145) KANAMWANGI Paul
146) KANYANA Jackline (Ms)
147) KANYESIGYE Dabline (Ms)
148) KARUNGI Phionah (Ms)
149) KARUNGI Ronnet (Ms)
150) KARUNGI Sandra (Ms)
151) KASAANA Edris
152) KASIISI Julius
153) KASULE Morris
154) KATAMBA Caleb
155) KATAMBA Moses
156) KATANA Suzan (Ms)
157) KATUGUME Maurine (Ms)
158) KATWESIGYE Trevor
159) KAUMA Sharifah (Ms)
160) KAWENDA Uthuman
161) KAZIBA Musa
162) KEDI Samuel
163) KEINEMBABAZI Allen (Ms)
164) KEJAJI Anitah (Ms)
165) KEMIGISA Immaculate (Ms)
166) KHABUYA Sandra (Ms)
167) KICONCO Dorothy (Ms)
168) KIDHUGUDHU Mathias
169) KIIRYA Lukuman
170) KIRABO Rhoda
171) KIRIGGWAJJO Simon Peter
172) KIRIIBWA Arthur Jowel
173) KITUI Sharon (Ms)
174) KIZITO Ibrahim
175) KUKUNDA Peninah (Ms)
176) KUKUNDAKWE Babrah (Ms)
177) KUMAKECH Deo
178) KUSASIRA Judith Tracy (Ms)
179) KWAGALA Dorothy (Ms)
180) KWAGALA Mary Florence (Ms)
181) KWARUKUNDA Hope (Ms)
182) KWESIGA Jacob (Ms)
183) KYALISIIMA Ameria (Ms)
184) KYALISIIMA Carolyne (Ms)
185) KYARIKUNDA Flora (Ms)
186) KYOKUNDA Jastinah (Ms)
187) KYOLABA Imelda (Ms)
188) KYOMUGISA Desire (Ms)
189) KYOMUGISHA Janat (Ms)
190) LEMMY Arnold
191) LOKOL Jane Frances
192) LUTAAYA Gonzaga Jovan
193) LUTWAMA Edwin
194) LUYIMA Nassan
195) MADOI Charlotte Ethel (Ms)
196) MAGARA Denis
197) MAKUBUYA Joseph
198) MBABAZI Mary (Ms)
199) MBALYOWERE Racheal (Ms)
200) MIREMBE Viola (Ms)
201) MIRIMU Richa
202) MPIIMA Edward
203) MPIMBYE Nicholas
204) MUGABI Kayondo Yasin
205) MUGADE Eric
206) MUGALA Sumaya
207) MUHINDO Alice (Ms)
208) MUHINDO Godfrey
209) MUHINDO Ritah Kaherwa (Ms)
210) MUHWEZI Joel
211) MUKHAYE Josephine (Ms)
212) MUKIIBI Abubaker
213) MULALA Kaira Fabian
214) MULALA Wako Patrick
215) MUMBERE Saul
216) MUSIIME Gift (Ms)
217) MUSIMENTA Anita(Ms)
218) MUSISI Ramathan
219) MUTAMURIZA Doreen(Ms)
220) MUTAZIHARA Babrah (Ms)
221) MUTESI Eunice (Ms)
222) MUWANGUZI Asaph Smile
223) MUWANIKA Emmanuel Jacob
224) MUYANJA Robert
225) MWEBAZE Aaron (Ms)
226) MWEBESA Irene (Ms)
21
227) MWOOLE Grace (Ms)
228) NABAASA Jauharah (Ms)
229) NABANGI Annet (Ms)
230) NABAWOOZA Pison
231) NABBUTO Jane (Ms)
232) NABIMANYA Jenerous (Ms)
233) NABULIME Bernadate (Ms)
234) NABULONDO Shifura (Ms)
235) NABUUSO Rashida (Ms)
236) NABWIRE Allen (Ms)
237) NABWIRE BABRA Victoria (Ms)
238) NABWIRE Joyline Clere (Ms)
239) NADUNGA Gloria (Ms)
240) NAGAWA Judith Mukisa (Ms)
241) NAHURIRA Shallot (Ms)
242) NAIGA Shakirah (Ms)
243) NAKAIMA Rehema (Ms)
244) NAKALYOWA Suzan (Ms)
245) NAKASINDE Shamim (Ms)
246) NAKASOMA Josephine (Ms)
247) NAKATO Hafiswa (Ms)
248) NAKAYIMA Joanita Ziridamu (Ms)
249) NAKAYIMBA Eron
250) NAKAYINDI Rebecca (Ms)
251) NAKAYINGA Joanitah (Ms)
252) NAKAYIZA Ritah (Ms)
253) NAKIGUDDE Racheal (Ms)
254) NAKIKAYIRA Grace (Ms)
255) NAKIMERA Robinah (Ms)
256) NAKIMULI Stella (Ms)
257) NAKIRANDA Kyolaba Janet (Ms)
258) NAKIRYOWA Kelly (Ms)
259) NAKITENDE Flavia (Ms)
260) NAKIWALA Margret (Ms)
261) NAKKAZI Annati (Ms)
262) NAKYEWA Racheal (Ms)
263) NAKYEYUNE Gloria (Ms)
264) NALUBE Damalie (Ms)
265) NALUWENDE Daisy (Ms)
266) NALWOGA Brendah (Ms)
267) NALWOGA Mariah (Ms)
268) NAMAGEMBE Josephine (Ms)
269) NAMAGEMBE Sheila Gloria (Ms)
270) NAMANDA Innocent (Ms)
271) NAMARA Emmanuel
272) NAMATOVU Phiona Ritah (Ms)
273) NAMBI Victoria (Ms)
274) NAMBOZO Evelyn Sylvette (Ms)
275) NAMBUYA Shella(Ms)
276) NAMIREMBE Maria Ann (Ms)
277) NAMIREMBE Sarah (Ms)
278) NAMUBIRU Evasi (Ms)
279) NAMUBIRU Joan (Ms)
280) NAMUHOYA Loyet (Ms)
281) NAMUKWAYA Bridget (Ms)
282) NAMULI Asha (Ms)
283) NAMULINDA Mariam (Ms)
284) NAMULINDWA Jackline (Ms)
285) NAMUTEBI Sandra Christine (Ms)
286) NAMUWOYA Juliet (Ms)
287) NAMWANJE Divia (Ms)
288) NANDAWULA Edith (Ms)
289) NANFUKA Angella (Ms)
290) NANFUKA Deborah (Ms)
291) NANGOSYA Paul
292) NANJEGO Sumaiah (Ms)
293) NANONO Beatrice (Ms)
294) NANSAMBA Lyton (Ms)
295) NANSAMBA Mirembe Sandra (Ms)
296) NANTEZA Brenda (Ms)
297) NANTONGO Naswiba (Ms)
298) NANVUMA Christine (Ms)
299) NANYONDO Winnie Byekwaso
300) NANYONGA Dorcas Mulungi (Ms)
301) NANYONJO Daphine (Ms)
302) NAREEBA Precious (Ms)
303) NASIIWA Lydia Angom (Ms)
304) NASSEJJE Agnes (Ms)
305) NATAMBA Jonas
306) NATUHURIRA Catherine (Ms)
307) NATWIJUKA Kenneth
308) NAYEBARE Gad
22
309) NAYIGA Lizzet (Ms)
310) NDAGIRE Kagere Joanita (Ms)
311) NDAGIRE Sandra Rinnet (Ms)
312) NDYAHEBWA Jedrass
313) NDYAMUHAKI Cleria (Ms)
314) NDYANABO Brian
315) NEWUMBE Lillian Namboozo (Ms)
316) NIMUSIIMA Jovulet (Ms)
317) NINSIIMA Patience (Ms)
318) NINSIIMA Phiona (Ms)
319) NKABIDWA Sharon (Ms)
320) NNABAKOOZA Joan Ssewante
321) NSASIRWE Benon
322) NTEKATEKA Asaph
323) NUWE Raymond
324) NYAKORACH Sandra Clare (Ms)
325) NYANGOMA Joan (Ms)
326) NYINOBUSIGYE Agnes (Ms)
327) OBBO Ronald
328) OCHEN Stuart
329) OCHERO Allan
330) ODOI Benard Stanley
331) OGIK Isaac
332) OGWANG Emmanuel
333) OGWOK Emmanuel Eduk
334) OJARA Timothy
335) OKELLO Joseph
336) OKELLO Juliano
337) OLING Mark
338) OLOYA Aron
339) OLWENY Daniel
340) OMARA Peter Daniel
341) ONGIRO Arnold
342) OPIO Stephen
343) OSHABAHEBWA Jovas
344) OSUNGE Isaac
345) OTIM Brian
346) OTIM JAPHETH Nicholas
347) OWAKUBARIHO Caleb
348) OWECHI Emmanuel
349) OWEMBABAZI Rolline (Ms)
350) OWINO Felix
351) OWORINAWE Patience (Ms)
352) OYELLA Sheila (Ms)
353) PEACE Winnie (Ms)
354) RUBIBI Rhitah (Ms)
355) SANYU Zuleha Mustafa
356) SEKANDI Emmanuel
357) SENTAMU Arajab
358) SENVEWO Mukasa Maxwell
359) SSEKANDI Mathias
360) SSEMANDA Bruce
361) SSEMOMBWE Gerald
362) SSENTEZA Allan
363) SSERUWU Grace
364) TABULE Vincent
365) TASHOBYA Rosette (Ms)
366) TASINDULA Daniel
367) TAYEBWA Sincere
368) TIKABULA Cissy (Ms)
369) TINDIMWEBWA Mark
370) TULINAWE Joshua
371) TUMALIRIRE Martha (Ms)
372) TUMUHIMBISE Onyx
373) TUMUSIIME Kandole
374) TUMWESIGE Hillary
375) TUMWESIGYE Derrick
376) TUMWINE Ronald
377) TURIHO Elizabeth (Ms)
378) TWIKIRIZE Moureen (Ms)
379) TWIN MARY Madrine (Ms)
380) WAAKO Benard
381) WAISWA Joel
382) WALUKU Dickson
383) WAMANI Patrick
384) WAMBUGA Wycliffe
385) WAMUBI Arafati Majugu
386) WANDERA Collins
23
387) WANDERA Edwine
388) WANDERA Ivan
389) WATENGELI Vitus
390) WILOBO Daniel Comboni
THE DEAN SCHOOL OF MANAGEMENT & ENTREPRENEURSHIP PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF MANAGEMENT SCIENCE OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AKATUKUNDA Kenan Osbert First Class
2) ABALO Joan Scolaticka (Ms)
3) ABENAWE Mercy (Ms)
4) ACHOM Patience (Ms)
5) ADONGO Mercy Omara (Ms)
6) AGUMA Jimmy
7) AHAIRWE Tabitha (Ms)
8) AHEIRWE Precious (Ms)
9) AHWERA Edgah
10) AINEBYOONA Ronald
11) AINEKUSHABA Wycliffe
12) AKANKUNDA Pamella (Ms)
13) AKATWIJUKA Marisiale
14) AKELLO Brenda (Ms)
15) ALIGANYIRA Flavia (Ms)
16) ALYANO Brenda (Ms)
17) AMANYA Innocent
18) AMODING Tabitha (Ms)
19) AMUTUHEIRE Vastine
20) APIO WINNIE Othieno (Ms)
21) ARINAITWE Beth (Ms)
22) ARIONGET Josephine (Ms)
23) ARUMA David
24) ASABA Grace (Ms)
25) ASIIMWE Ambrose
26) ASIIMWE Mercy (Ms)
27) ASIO Emima
28) ASIO Racheal (Ms)
29) ATUHAIRE Leria (Ms)
30) ATUSASIIRE Ronia (Ms)
31) AUMA Christine (Ms)
32) AWORI Eunice (Ms)
33) AYEBALE Jackson
34) AYEBARE Ivan
35) AYEE Lucy (Ms)
36) BABIRYE Claire (Ms)
37) BABIRYE Victoria (Ms)
38) BABUUZA OTTO
39) BAGAALA Catherine (Ms)
40) BAGALA LILLIAN (Ms)
41) BAGARUKAYO Allan
42) BASALA Brenda (Ms)
43) BATESI Faith (Ms)
44) BUKENYA Musa
45) BYAKAGABA Emmanuel
46) CHEMUTAI Salima
47) EGWADU Bosco
48) ESELE Sam Easo
49) GUMOSHABE Stella (Ms)
50) HABINSHUTI Derrick
51) IBEMBE Wilson
52) JJUKO Sharifah (Ms)
53) KABUGHO Anna Alison (Ms)
54) KABUGHO Oliver (Ms)
55) KAFUMA Adam
56) KAGURUTANA Osbert
57) KAKANDE Aaron
58) KALYANGO Kassim
59) KAMWESIGA Jonathan Gad
60) KANGE Anthony
61) KANSHABE Danson
62) KANSIIME Sarah (Ms)
63) KANTONO Elizabeth (Ms)
64) KARUNGI Karen
65) KASIGWA Muzafalu
66) KASOZI Kenneth
24
67) KASOZI Ronald
68) KATENDE Morris
69) KATUSHABE Peace (Ms)
70) KICHONCHO Agnes (Ms)
71) KIFUKO Leah (Ms)
72) KIWANUKA Ronald
73) KOKOI Irene Brenda (Ms)
74) KOMUHENDO Racheal (Ms)
75) KOZOA Jovia (Ms)
76) KUBONAKU Annah (Ms)
77) KUGONZA Angella Josephine (Ms)
78) KUNIHIRA Gloria (Ms)
79) KYAKUWA Eseza (Ms)
80) LOMADIKO Mathew Nachul
81) MAJIMBIRI Amosi
82) MARAKA Geoffrey
83) MASABA Godwin Wakube
84) MASABA Shamil
85) MASIA Joan Atabua (Ms)
86) MBABAZI Shamirah (Ms)
87) MIREMBE Hannah (Ms)
88) MUGABI Ivan Kabbala
89) MUGWERI Cribia
90) MUHAMYE Drake
91) MUHINDO Joan (Ms)
92) MUJULIZI Leon
93) MULUNGI John
94) MUNIRA Yahaya
95) MURUNGI Isaac
96) MUSIIME Dianah (Ms)
97) MUSINGUZI Jerry Cuthbert
98) MUTESI Peace (Ms)
99) MUTYABA Mirembe Rebecca (Ms)
100) MWIZE Innocent
101) NABATANZI Cathy (Ms)
102) NABATANZI Hafiswa (Ms)
103) NABBANJA Lornah (Ms)
104) NABBOSA Phiona (Ms)
105) NABIKANJA Bonita Barbra (Ms)
106) NABWOLI Peruth (Ms)
107) NAIJUKA Bruce
108) NAKAANA Zzulah (Ms)
109) NAKAAYI Ruth (Ms)
110) NAKANWAGI Fatumah Lubega
111) NAKANWAGI Winnie (Ms)
112) NAKATE Hallen (Ms)
113) NAKAWEESA Sandra (Ms)
114) NAKIBIRIGE Gloria (Ms)
115) NAKIRYA Vivian Stella (Ms)
116) NAKISEKKA Shadia (Ms)
117) NALUBWAMA Mwebaza Rita (Ms)
118) NALUGYA Faridah (Ms)
119) NALUGYA Phionah (Ms)
120) NALUWEMBE Mable (Ms)
121) NALWOGA Angela Kevin (Ms)
122) NAMAGANDA Majorine (Ms)
123) NAMATOVU Efrance Lubega (Ms)
124) NAMBI Fatuma (Ms)
125) NAMBI Godliver (Ms)
126) NAMBWAYO Mable (Ms)
127) NAMPOMERO Mary Juliet (Ms)
128) NAMUGENYI Risper
129) NAMUGULA Jauharat (Ms)
130) NAMUGUMYA Brendah (Ms)
131) NANGUDI Sheila Damba
132) NANKUMBA Zainah (Ms)
133) NANKUNDA Gertrude (Ms)
134) NANSAMBA Martha Ketra (Ms)
135) NASSIWA Hannah (Ms)
136) NASSUNA Rebecca (Ms)
137) NATUKUNDA Clare (Ms)
138) NDAGIJIMANA Godfrey
139) NDUGGA Jude
140) NIMUSIIMA Piason
141) NINSIIMA Annah (Ms)
142) NINSIIMA Brenda (Ms)
143) NIWAGABA Prosper
144) NSAGAZI Lawrence Musaamya
145) NSEREKO Brian
146) NSIIMIRE Oggi
147) NSUBUGA Justin
148) NUWAGABA Shallon (Ms)
25
149) NUWAMANYA Gift
150) NUWAMANYA Herbert
151) OBOTH Sam
152) OCHIENG Emmanuel
153) ODONG Joel
154) OGWANG Ivan Alot
155) OKELLO Jimmy Ezra
156) ONEN Gerald
157) ONYANGO Joseph Ignatius
158) OTYEKA Andrew Raphael
159) OWERA Richard Adega
160) OYUNGRWOTH Dorcus (Ms)
161) RUBONERA Monica Evanis (Ms)
162) RWOTHBER Daniel
163) SEBUGWAWO Ronald
164) SEWANTE John Baptist
165) SSEBULIBA Peter
166) SSEKABIRA Ashirafu
167) SSEKIREVU Derrick
168) SSEMANDA Gloria (Ms)
169) SSEMUJJU Joel
170) TINKA Harriet (Ms)
171) TIRIBUZA Andrew
172) TUKAMUSHABA Wiliberforce
173) TUMUHIMBISE Precious (Ms)
174) TUMUSIIME Provia (Ms)
175) TUNWERE Yerusa
176) VAARA Allen (Ms)
177) WANYENZE Shamirah Manafa (Ms)
178) WASAGGO Badru
179) WELIAKO Gladys Ireene (Ms)
THE DEAN SCHOOL OF MANAGEMENT & ENTREPRENEURSHIP PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF ADMINISTRATIVE SCIENCE OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) NAZZIWA Flavia(Ms) First Class
2) MUKISA Joseph First Class
3) ABOKE Vella Judith (Ms)
4) ACHOLA Fiona (Ms)
5) AGINETA Sandrah (Ms)
6) AKELLO Florence (Ms )
7) AKURUT Jennifer (Ms)
8) APIO ZAITUN (Ms)
9) ARINAITWE Shiella (Ms)
10) BAAYA Isaac
11) BAGABINGA Bridget (Ms)
12) BYEKWASO Martha (Ms)
13) BYONANEBYE Rinah (Ms)
14) ESAETE Phoebe Anguria (Ms)
15) IGONDA Diana (Ms)
16) ILAKU Anna Mercy (Ms)
17) INOMUT Joyce Mary (Ms)
18) KAMWANYI Awali
19) KANSHABE Halima (Ms)
20) KEMIGABO Sylivia (Ms)
21) KEMIGISA Phiona (Ms)
22) KIGONGO Kenneth
23) KIRABO Kyamaria Lilian (Ms)
24) KIZITO Brenda (Ms
25) KOBUSINGYE Margret (Ms)
26) LUNKUSE Gladys (Ms)
27) MASIBO Jackline (Ms)
28) MWESIGYE Sunday
29) NABAGGALA Nanozi Evalyn
30) NABAJJA Safiinah (Ms)
31) NABASENYI Oliver (Ms)
32) NABASIRYE Gloria (Ms)
33) NABASUMBA Sophie(Ms)
34) NABBALE Nuswayiba (Ms)
35) NABBUMBA Maria Teddy (Ms)
36) NABISUBI Doreen(Ms)
37) NABUKENYA Vivian (Ms)
38) NAJJUMA Betty (Ms)
39) NAKACWA Maryrose (Ms)
40) NAKAFEERO Racheal Peace (Ms)
41) NAKAJJIGO Hellen Kakinda (Ms)
42) NAKATUMBA Jovian (Ms)
26
43) NAKAWUKI Consolanta (Ms)
44) NAKAWUNDE Rosemary (Ms)
45) NAKAZIBWE Norah (Ms)
46) NAKIRABIRA Samalie (Ms)
47) NAKKUBWA Gloria (Ms)
48) NAKYEJWE Aisha (Ms)
49) NAKYEYUNE Fatuma (Ms)
50) NALUBANJWA Mary (Ms)
51) NALUGGWA Babra (Ms)
52) NALUGUDO Racheal (Ms)
53) NALUGYA Sylivia (Ms)
54) NALUNGA Shamim (Ms)
55) NAMATA Shakirah(Ms)
56) NAMBWERE Jane (Ms)
57) NAMPIJJA ANNET (Ms)
58) NAMUBIRU Sharon (Ms)
59) NAMUTEBI Racheal (Ms)
60) NAMWANJE Najjat (Ms)
61) NAMYALO Phionah (Ms)
62) NANDUDU Joy (Ms)
63) NANDUDU Rita (Ms)
64) NANKANJA Bernadatte (Ms)
65) NANNOZI Josephine (Ms)
66) NANONO IRENE (Ms)
67) NANTALE SHADIA (Ms)
68) NASSAAZI OLIVA(Ms)
69) NASSOZI Jennifer (Ms)
70) NATURINDA SARAH (Ms)
71) NYANGOMA ANNAH (Ms)
72) OBUA Lilian Rose (Ms)
73) SANYU CYNTHIA
74) SSENYONDO ROBERT
75) SSERUBOGO Sulainah (Ms)
76) TUSABE Hajarah (Ms)
77) ZALWANGO Aidah (Ms)
THE DEAN SCHOOL OF MANAGEMENT & ENTREPRENEURSHIP PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE BACHELOR BUSINESS ADMNINISTRATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) NAMUKASA Winniefridah(Ms) First Class
2) AYEBAZIBWE Sandra( Ms) First Class
3) NATUMANYA Monica (Ms) First Class
4) NANGONZI Lukia (Ms) First Class
5) ACHOMO Sarah (Ms)
6) AINE Rebeca (Ms)
7) AINEMBABAZI Moreen (Ms)
8) AJAMBO Susan (Ms)
9) AKAO Joan Odongo (Ms)
10) AKUMU Caroline (Ms)
11) ALEBO IRENE Opolot (Ms)
12) ALWEDO Polly (Ms)
13) ANGINDA Catherine (Ms)
14) APIO Miriam (Ms)
15) ASASIRA Shivan (Ms)
16) ATUHAIRE Mercy (Ms)
17) AWOR OMODO Jennifer (Ms)
18) AWORI Sharon (Ms)
19) AYEBAZIBWE Duncun
20) AYO Pauline (Ms)
21) BIIRA Anitah Wassa
22) EMOR Denis
23) ERUMBI Fatia (Ms)
24) KABAHUMA Marygorret (Ms)
25) KABANG Gloria Gombura (Ms)
26) KAPTA Ignatius
27) KAWALA Moureen (Ms)
28) KEMIGISHA Joanitah (Ms)
29) KIBUULE Isaac Ssabakaaki
30) KICONCO Peace(Ms)
31) KIRYA Abubaker
32) KIWANUKA Loy (Ms)
33) KUMWESIGA Urban
34) KURONG Francis
35) KYOMUGISHA Winifred (Ms)
36) LUKOWE Bintijuma
37) MAGOBA Doreen (Ms)
38) MASIKA Rosset (Ms)
27
39) MURUMBA Jovine (Ms)
40) MUSANA Allan
41) MUSEMA Osman
42) MUWAAYA Adrian
43) NABAGESERA Shakirah (Ms)
44) NABASA Ritah (Ms)
45) NABUNJE Agnes (Ms)
46) NABWETEME Nakato Teddy (Ms)
47) NAIGAGA Ritah (Ms)
48) NAKATO Judith (Ms)
49) NAKAWALA Brendah (Ms)
50) NALUBEGA Phionah (Ms)
51) NALUNGA Christine (Ms)
52) NAMAGANDA Betty (Ms)
53) NAMAKULA Cissy (Ms)
54) NAMONO Stellah (Ms)
55) NAMPIIMA Sarah (Ms)
56) NAMUBIRU Eva (Ms)
57) NAMUDU Fazira (Ms)
58) NANKYA BRENDA Nyonjo (Ms)
59) NANYORO Dianah
60) NANZIRI Betty (Ms)
61) NATUHWERA Irene (Ms)
62) NDAGIRE Kiggwe Rhona (Ms)
63) NUWATUHA Micheal
64) OKIROR Emmanuel
65) OMWONY Emmanuel Kizito
66) OTYANG Daniel
67) SEERA Joan Clare (Ms)
68) SSEKABIRA Ibra
69) SSEKANDI Amos James
70) SSEMANDA Husama
71) TAAYA Ronald Kadiama
72) TAMALE Brian
73) TAYEBWA Osbert
74) TUKEI Cedric
75) WANDUKWA Winnie (Ms)
76) WEERE Doreen (Ms)
THE DEAN SCHOOL OF MANAGEMENT & ENTREPRENEURSHIP PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN ACCOUNTING AND FINANCE OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ZIZINGA Ivan Distinction
2) ASIIMWE Derick Distinction
3) OLOBO Jaspher Distinction
4) TUSIIME Veneranda Distinction
5) NASSIWA Hellen (Ms) Distinction
6) KAWEESA George Stanley Distinction
7) LEPERA Balaam Distinction
8) KINTU Alex Distinction
9) NAMAGEMBE Angellah Distinction
10) BALINA Comfort Distinction
11) ACOL Ivan John
12) AGABA Olivia Tyra
13) AINE Omujuni Generous
14) AJIKO Milka (Ms)
15) AMAGORO Caroline (Ms)
16) AMIDIONG Stella (Ms)
17) AMRON Hildah (Ms)
18) ASIIMWE Peace (Ms)
19) BABIRYE Eve (Ms)
20) BABIRYE Jane Namaganda (Ms)
21) BESIGYE Rodgers
22) BIIRA Annah (Ms)
23) BUSHOBOROZI Emmanuel
24) BWAMBALE Ronald
25) BWOGI Nathan
26) ISINGOMA Fred
27) KAGGWA Kawaddwa Andrew
28) KALYANGO Muhammad
29) KAWANGUZI Brian
30) KENYONYOZI Immaculate (Ms)
31) KINTU Andrew
32) KINTU Steven
33) KIRUNGI Irene (Ms)
34) KIZITO IVAN Simon
35) KOBUGABE Grace
36) KOBUSINGE Mariam (Ms)
37) KOBUSINGE Rinah (Ms)
38) KULUDHI Denis Brian
39) KWESIGA Ali
40) LUWAGGA Huzairu
41) MUBIRU Francis Kijjambu
42) MUGISHA Amon
28
43) MUHEREZA Micheal
44) MUHINDO Julius
45) MUHUMUZA Isaac
46) MUKISA Dorah Mercy (Ms)
47) MUMBERE Kenneth
48) MUSINGUZI Nickson
49) MUTAKA Tariki
50) MWANAMOIZA Samuel
51) NAFULA Christine (Ms)
52) NAJJUMA Sania (Ms)
53) NAKABUYE Joanitah (Ms)
54) NAKADDU Kulusumu
55) NAKAFEERO Ritah (Ms)
56) NAKASIMAGWA Annet (Ms)
57) NAKINTU Viola (Ms)
58) NAKITENDE Vivian (Ms)
59) NAKYEYUNE Joyce (Ms)
60) NAMALE LOY Nakalembe (Ms)
61) NAMBAZIIRA Shamirah (Ms)
62) NAMBIRO Dianah (Ms)
63) NAMPEWO Shamirah (Ms)
64) NAMWIHIRI Ruth (Ms)
65) NANDERA Recheal (Ms)
66) NANGENDO Sarah (Ms)
67) NASSONZI Stellah (Ms)
68) NTURANABO Richard
69) NYANGOMA Shamim (Ms)
70) ODUMA Ronald
71) OJAMUGE William
72) OKIRIA Emmanuel
73) OKURUT Silverster Noah
74) PIRIO Kenneth Bob
75) RUKUNDO Amos
76) SHIFTA Alid
77) TEBU Immaculate Atayo
78) TWIKIRIZE Shallon
79) WAFULA Stephen
80) WANDERA Brian Pamba
81) WONIAYE Bob
THE DEAN SCHOOL OF MANAGEMENT & ENTREPRENEURSHIP PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN BUSINESS ADMNINISTRATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) NAGAWA Mabel (Ms) Distinction
2) AKETCH Regina (Ms)
3) ALINDA Tonny Kiiza
4) AUMA Robinah (Ms)
5) AWOR Robinah (Ms)
6) BIGUMA Ernest Simon
7) DRABO Daniel
8) HAMBA Robbinah (Ms)
9) IKOLO Gorret (Ms)
10) KADDU James
11) KEMIGISA Elizabeth (Ms)
12) KINENE Augustine
13) KISUULE Calvin
14) KOBUGABE Rahill
15) MASHERUKA Andrew
16) MPUMWIIRE Edith (Ms)
17) MUGAMBWA Nelson
18) MUGERWA Fred
19) MUHENDA Ronald
20) MUKOOBA Reagan
21) MWESIGA Arther Barigye
22) NAKASI Midrid (Ms)
23) NAKIBONEKA Gladys (Ms)
24) NALUBUUKA Shakiral (Ms)
25) NAMUBIRU Racheal (Ms)
26) NANSUBUGA Gertrude (Ms)
27) TEBAZZE Juma
THE DEAN SCHOOL OF MANAGEMENT & ENTREPRENEURSHIP PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN OFFICE MANAGEMENT OF KYAMBOGO UNIVERSITY
29
1) ARAGO SANDRA Jeniffer (Ms)
2) BITALI Peace (Ms)
3) KABUBU Proscovia Magomu (Ms)
4) KAMUSIIME Susan (Ms)
THE DEAN SCHOOL OF MANAGEMENT & ENTREPRENEURSHIP PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN PROCUREMENT AND LOGISTICS MANAGEMENT OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) MIREMBE Claire (Ms) Distinction
2) NAMWANJE Babra Debra (Ms) Distinction
3) MAKUEI Jacob Distinction
4) WASAJJA Collins Rogers Distinction
5) MUTARYEBWA Newton Distinction
6) ALOYO Faith (Ms) Distinction
7) MUKALAZI Ivan Distinction
8) ANYAIT Brenda (Ms) Distinction
9) AKELLO Vicky Agnes (Ms)
10) AMUMPAIRE Babrah (Ms)
11) ASIO Winfred (Ms)
12) DAMA Frank Ceaser
13) GWOKYALYA Betty (Ms)
14) ISHIMWE Emmanuel
15) KADHONGA Nicholas
16) KAJEJE Cyrus
17) LUBAALE Nelson
18) MULINDWA Paul
19) NAKIRYA Suzan (Ms)
20) NAKIRYOWA Teopista
21) NINSIIMA Immaculate (Ms)
22) OCHENG Jimmy
23) ONZIMA Arnold Onyua
24) RWAMWOJO Ronald
25) SSEWAMKAMBO Timothy Evans
26) WASSAWA Muhammed
THE DEAN FACULTY OF SPECIAL NEEDS AND REHABILITATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF ADULT AND COMMUNITY EDUCATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) HABUMUREMYI Kenneth First Class
2) NAMUSUBO Jane (Ms) First Class
3) NAKIMWERO Jane (Ms) First Class
4) BAMUSWANKUIRE Andrew First Class
5) MIIRO Simon First Class
6) ABER Kevin Monica (Ms)
7) ACHAR Docus Mercy (Ms)
8) ADIKINYI Filder Agnes (Ms)
9) AINOMUGISHA Sheila (Ms)
10) AKEJO Denis
11) ANYII Cyprian
12) ASIDRA Elvis
13) ASUKIRA Moses
14) BAGALUKAYO Geofrey
15) BALUKA Rehema (Ms)
16) BUSIMA Wamboza Henry
17) EGBRA Mirriam (Ms)
18) KABUGHO Catherine (Ms)
19) KASIKO Eric
20) KATO Maurice Nsimbi
21) KICONCO Caroline (Ms)
22) KIIRYA Herald
23) KUBINGI Joan (Ms)
24) KUSEKA Gertrude Aidah (Ms)
25) KWARISIMA Eliot
26) KYERUNGA Joan (Ms)
27) LALAM Kevin
28) LONGOK Mirca
29) LOWAK Kizito
30) LUTWAMA Isaac
31) MAGEMBE Henry
32) MANGO Bayani
33) MUMPI Robinah (Ms)
34) MUSIIMENTA Janet (Ms)
35) MUSOKI Lawrine (Ms)
36) NABUKERA Proscovia (Ms)
30
37) NAIGAGA Sophia (Ms)
38) NAKAFEERO Rushin (Ms)
39) NAKAMYA Esther (Ms)
40) NAKAWUNGU Mariam (Ms)
41) NAKIBUULE Faridah (Ms)
42) NALUBANDI Sibella (Ms)
43) NAMWANZA Irene (Ms)
44) NANKINGA Rosemary (Ms)
45) NANNYOMBI Sharifah (Ms)
46) NANSAGA Joweria (Ms)
47) NANTUME Gloria (Ms)
48) NASSAKA Ivy Ruth (Ms)
49) NASSIWA Anet (Ms)
50) OKINO Isaac
51) SININI Hannington
52) TIGEN Wilfred
53) TWEBAZE Gloria (Ms)
54) WAKOOLI Zoe (Ms)
THE DEAN FACULTY OF SPECIAL NEEDS AND REHABILITATION PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF ARTS IN SOCIAL WORK AND COMMUNITY DEVELOPMENT OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ABENO Grace (Ms)
2) ABOO Hellen Eleamor (Ms)
3) AGNES Filster (Ms)
4) AGUTI Hellen (Ms)
5) ALINDA Sheilah (Ms)
6) AMOIT Lilian (Ms)
7) AUMA Clara (Ms)
8) BAALE Francis
9) BALYEBUGA Harriet (Ms)
10) ESAETE Patricia (Ms)
11) KUNIHIRA Lorine (Ms)
12) KYOSIMIRE Brendah (Ms)
13) MOI Paul
14) MULEKATETE Pamela (Ms)
15) MUSINGYE George
16) NAIKOBA Zeneta (Ms)
17) NAKAFEERO Moreen (Ms)
18) NAMUSISI Josephine (Ms)
19) NANFUKA Veronica (Ms)
THE DEAN FACULTY OF SPECIAL NEEDS AND REHABILITATION PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF COMMUNITY DEVELOPMENT AND SOCIAL JUSTICE OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) LIKICHO Sharon (Ms) First Class
2) ODONGO Amos First Class
3) LUMIISA George First Class
4) ASIIMWE Anita (Ms) First Class
5) ABANG Opio Evelyn(Ms)
6) ABOKE Pamela (Ms)
7) ABOTH Getrude (Ms)
8) ACENG Grace (Ms)
9) ADEKE Winifred (Ms)
10) ADONIA Jude
11) AGABA Flavia (Ms)
12) AINEMBABAZI Jona (Ms)
13) AINOMUGISHA Darius
14) AJONYE Yvonne Mary (Ms)
15) AKECH Rosella (Ms)
16) AKELLO Fiona Mirriam (Ms)
17) AKETCH Joan (Ms)
18) AKIA Annet (Ms)
19) ALULI David
20) AMPEIRE Joy (Ms)
21) AMPUMUZA Blessing
22) ANYANGO Doreen (Ms)
23) APIYO Dorothy (Ms)
24) APULE Christine (Ms)
25) ASIO Marion Mildred (Ms)
26) ASOBORA Joan (Ms)
27) ATINO Joyce (Ms)
28) ATUGONZA Simpson
31
29) ATUHAIRWE Racheal Flavia (Ms)
30) AWIDI Catherine (Ms)
31) AYIJUKA Denese (Ms)
32) AYIKOBUA Kennedy
33) BAKOJJA Shafik
34) CHANDIRU Everlyn (Ms)
35) CHEBET Hafsa (Ms)
36) CHELANGAT Kerin (Ms)
37) CORRINE Steith (Ms)
38) EMBATI Aggrey
39) ISINGOMA Clovis
40) KACHAU Kelvin
41) KAGOYA Joan (Ms)
42) KALETTE Annah (Ms)
43) KAMUSIIME Only Believe (Ms)
44) KASALIKO Abdul
45) KASEKENDE Rashidu
46) KATUSHABE Praise (Ms)
47) KAUMA Sharon Sounders (Ms)
48) KAYESSU Lydia (Ms)
49) KIMERA Noordeen
50) KIRUNDA Mawuya
51) KOBUGABE Mugasa
52) KOBUSINGE Linda Daisy (Ms)
53) KOMUHIMBO Annet (Ms)
54) KUTEGEKA Hellen (Ms)
55) KWIKILIZA Robinah (Ms)
56) KYOMUGISHA Monica (Ms)
57) LOCHIAM Josephine (Ms)
58) LUBEGA Davis
59) LUUTU Gerald
60) LWANGA Moses Kisakye
61) MAGAMBO Charles
62) MAJANGA Bernard
63) MAWANDA Balikudembe
64) MITANDA Elvis
65) MUDUWA Zerida
66) MUGERWA Denis
67) MUGISHA James
68) MUHUMUZA Abraham
69) MUKISA James
70) MULEMA Abraham
71) MUTIBWA Patience Alice (Ms)
72) MUWANGA Peter
73) MWEKAMBI Rogers
74) NABALOGA Efrance (Ms)
75) NABAWEESI Brendah (Ms)
76) NABUKENYA Zamzam (Ms)
77) NAGAWA Rebecca (Ms)
78) NAGITA Martha (Ms)
79) NAIGAGA Ashia (Ms)
80) NAJUNA Ronah (Ms)
81) NAKASINDE Suzan (Ms)
82) NAKATO Jane (Ms)
83) NAKITTO Milly Joan (Ms)
84) NAKYEYUNE Aisha (Ms)
85) NALUWENDE Specioza (Ms)
86) NALUYIMA Jamilla (Ms)
87) NALUYIMA Sarah (Ms)
88) NAMAGEMBE Victoria (Ms)
89) NAMAKWA Bernadette Gera (Ms)
90) NAMATOVU Rashida (Ms)
91) NAMBATYA Shamim Camidah (Ms)
92) NAMIRIMU Fance (Ms)
93) NAMUBI Mwajuma (Ms)
94) NAMUBIRU Martha Penlope (Ms)
95) NAMUGAYA Esther (Ms)
96) NAMUTOSI Viola (Ms)
97) NANDIGOBE Nicholas
98) NANKOMERA Lillian (Ms)
99) NANKWANGA Zulaika (Ms)
100) NATTABI Riitah (Ms)
101) NIIWO Thurman (Ms)
102) NIKWEYASIIMIRE Pitus (Ms)
103) NIMUNGU Raymond
104) NINSIIMA Alon
105) NIWAGABA Rogers
106) NTULUME Daniel
107) OCEN Pope
108) OKWI Okileng Timothy
109) OLUL Ronna (Ms)
110) ONGARENO Isaac
32
111) OPIO John Fred
112) ORONO Aron
113) OUMA Vian Dominic
114) OYUGU Brian
115) PIMER Joan Wathum
116) SAGAL Balbina (Ms)
117) SSEMPIJJA Bismark
118) SSENABULYA Simon
119) TEBALIIKO Stella (Ms)
120) TIBIRIMARA Immaculate (Ms)
121) TSIMBAMAJU Eve (Ms)
122) TUMUSIIME Lambert
123) TUSIIME Bridget (Ms)
124) TWASHABA Rabecca (Ms)
125) WALAMOE Walter
126) WANDULU David Magomu
THE DEAN FACULTY OF SPECIAL NEEDS AND REHABILITATION PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF COMMUNITY BASED REHABILITATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) OKWATUM Isaac First Class
2) ANENA Susan Amace (Ms) First Class
3) ABIRIA Modest
4) ACHIENG Maurine Discharch (Ms)
5) ADONG Mary Elizabeth (Ms)
6) AGABA Gideon
7) AIJUKE Emilly (Ms)
8) AINOMUGISHA Shadia (Ms)
9) AJILONG Martha Mary (Ms)
10) AKUMU Florence (Ms)
11) ALIERO Concy (Ms)
12) ALIGOLI Racheal (Ms)
13) AMONGI Noel Olga Mary (Ms)
14) AMONGIN Elizabeth (Ms)
15) AMUMPAIRE Sharon (Ms)
16) ARINAITWE Angel
17) ATIM Sharon Racheal (Ms)
18) AYEE Rwot Angel Mercy (Ms)
19) BALUKU Moris
20) BUSINGYE Betty (Ms)
21) BUSINGYE Ronnie
22) BWIRE Allan Ovail
23) KAKAYI Anita (Ms)
24) KANKIMWINE Immaculate (Ms)
25) KASHAMBA Nicholas
26) KASUSWA Mariam (Ms)
27) KEMIGISHA Lucia (Ms)
28) KIMBUGWE Ibrahim
29) KOMUGISHA Naome (Ms)
30) KYANKYA Patricia (Ms)
31) KYOSABA Milly (Ms)
32) LOKWANG Kizito
33) LUKINDU Alveria (Ms)
34) MAGERO Benson
35) MASIKA Ritah (Ms)
36) MBEDHA Luliro Martha (Ms)
37) MENYA Sefu
38) MUHANGI Peter
39) MUGENYI Charles
40) MUKUNDANE Polite (Ms)
41) MUKYALA Shadia (Ms)
42) MUNDUKU Richard
43) MURUHURA Ian
44) MUSUBIKA Sharon (Ms)
45) MUTONYI Gloria Getrude (Ms)
46) NABUKWASI Ursulla (Ms)
47) NABWIRE Doreen (Ms)
48) NABWIRE Rebecca Hinamundi (Ms)
49) NAJJEMBA Martha (Ms)
50) NAKASI Fiona (Ms)
51) NAKIMULI Shamsa (Ms)
52) NAKISUYI Pauline (Ms)
53) NAMBEJJA Hasifah (Ms)
54) NAMIYA Mary (Ms)
33
55) NAMUTEBI Olivia (Ms)
56) NAMWERA Joy Grace (Ms)
57) NANGOBI Sophia (Ms)
58) NANTEZA Genaviv (Ms)
59) NASASIRA Ronah (Ms)
60) NATUKUNDA Juliet (Ms)
61) NAWIRE Agnes (Ms)
62) NYAFWONO Florence (Ms)
63) NYANGWEN Sylvia (Ms)
64) OJANDU Godfrey
65) OPIO Fekix Akena
66) SHABOMWE Ronard
67) SSUUNA Ignatius
68) TAAKA Rose Onyango (Ms)
69) TILE Morish
70) TINO Paula Rachel (Ms)
71) TUBANGIRWE Wenceslaus (Ms)
72) TUMUSIIME Michael
73) TUMUTEGYERIZE Naome (Ms)
74) TURAHE Thomas
75) WANGA Madina Mayende (Ms)
THE DEAN FACULTY OF SPECIAL NEEDS AND REHABILITATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN SPECIAL NEEDS EDUCATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) OPOLOT Francis Distinction
2) EPODOI Annet (Ms) Distinction
3) OKODI David Distinction
4) AKELLO Susan (Ms)
5) ALETI Tonny
6) ASIO Jane (Ms)
7) AWOLOI Stephen
8) IJORIEYA Betty Bore (Ms)
9) NANGABANE Zam (Ms)
10) NANYAMA Felicitas (Ms)
11) OROCH Sam
THE DEAN FACULTY OF SPECIAL NEEDS AND REHABILITATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN COMMUNITY BASED REHABILITATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AMPURIIRE Alex Distinction
2) ABDU Nasser
3) ADIAKA Samson
4) ANGOM Sandra (Ms)
5) ASIIMWE Mike
6) ATUHAIRE Shallon (Ms)
7) ATUHEIRE Ritah (Ms)
8) ATUHIRE Macklin (Ms)
9) ATUHUURA Patrick
10) BABIRYE Betty (Ms)
11) BAGAMBE Mesach
12) EGESSA Roggers
13) GASANA Lawrence
14) KAGIMU Adrie Kabuye
15) KASUSWA Salifa (Ms)
16) KUBAL Dan Dominic
17) MAGEZI Ekemu Joseph
18) MATSANDE Anitor (Ms)
19) MUGISA Francis
20) MUHINDO Rossette (Ms)
21) MURUNGI Shallon (Ms)
22) MUSENZE Ibrahim
23) MUKUNDANE Polite (Ms)
24) MUYA Caroline (Ms)
25) NABALENDE Olivia (Ms)
26) NABWIRE Annet (Ms)
27) NAKAKEMBO Lydia (Ms)
28) NAKASI Teo (Ms)
29) NAKAWOYA Aisha (Ms)
30) NAKIRYA Stella Justine (Ms)
31) NANUNGI Rehema (Ms)
32) NANYONDO Sharon (Ms)
33) NASSANGA Brendah Joyce (Ms)
34) NIMUSIIMA Susan (Ms)
34
35) NYANZI Henry
36) OCHENG Ivan
37) ODYENY Ambrose
38) OPIO Nathan
39) PULKOL Ivan Korobe
40) RUKUNDO Janet (Ms)
41) SSOZI Godfrey
42) TWIKYIRIZE Majoreen (Ms)
43) WASSWA Segawa Paul
44) WODILA Naome Ruth (Ms)
THE DEAN FACULTY OF SPECIAL NEEDS AND REHABILITATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN SIGN LANGUAGE INTERPRETING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) KISAKYE Naume (Ms)
2) MIREMBE Mildred (Ms)
3) NAKAKANDE Zamritah (Ms)
4) NAMAKULA Ruth (Ms)
5) NDIKIBULIRANI Monica (Ms)
6) OJUNGU Samson
7) SSENYONGA Israel
THE DEAN FACULTY OF SPECIAL NEEDS AND REHABILITATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN MOBILITY AND REHABILITATION (DMR) OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ATURINDA Linet (Ms)
2) NABAFU Sarah (Ms)
3) NAMPALA Saudah (Ms)
THE DEAN FACULTY OF SPECIAL NEEDS AND REHABILITATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE CERTIFICATE IN ADULT AND COMMUNITY EDUCATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) KOBUSINGYE Ritah (Ms) Distinction
2) NAMIREMBE Zulufah(Ms) Distinction
3) MURABI Nasulu Distinction
4) NAMUDU Rebecca (Ms) Distinction
5) MUTESI Salimah (Ms) Distinction
6) MUTIBWA Alex
7) NAKAWALA Agnes(Ms) Distinction
8) YEKO Hillary
35
12TH DECEMBER 2019
36
THE DEAN FACULTY OF VOCATIONAL STUDIES PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF ART AND INDUSTRIAL DESIGN OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) EBONG Thomas First class
2) EMODINGO Ambrose George First class
3) NUWAHEREZA Denham First Class
4) ADOLI Emmanuel
5) ADORU Ruth (Ms)
6) AINEBYOONA Esther (Ms)
7) AINEMBABAZI Daisy (Ms)
8) ANKUNDA Doreen (Ms)
9) APCHEKWONYA Karen (Ms)
10) ASAMO Dinah (Ms)
11) AWORI Immaculate (Ms)
12) BABIRYE Lylian Nakaayi (Ms)
13) BILULA Isaac Jalsinda
14) BONGOLE Tonny
15) DDAMULIRA Noah
16) KAKOOZA Joseph
17) KANYAGO Mercy Bridget (Ms)
18) KATO Samuel Kakooza (Ms)
19) KIMULI Farahat
20) KIYINGI Henry
21) MUDDE Joshua
22) MMINGE Mark
23) MUJJUMBI Johnbosco
24) MUKIIBI Fred
25) MURAD Amin Ahmed
26) MUSINGUZI William
27) MUTEBE Jamali
28) NABAGGALA Philomera (Ms)
29) NAKABUGO Celementina (Ms)
30) NAMBALIRWA Sharon (Ms)
31) NANTONGO Rose (Ms)
32) NDAGIRE Racheal (Ms)
33) NIMUHAMYA Viola (Ms)
34) NSHEKANABO Peter
35) NSUUTAMUKAMA Favour
36) NTEGE Jumah
37) NUWAGABA Derrick
38) NYAMUNGU Juliet Hope (Ms)
39) ORISHABA Collen
40) OWOMUKAMA Shivan Kirabo (Ms)
41) RUGYENDO Robert
42) RWOTHOMIO Jacob
43) SSEMATA Patrick
44) SSUUNA George William
45) TAAKA Lydia (Ms)
46) TAKAN Raymond Griffin
47) TAREMWA Elvis Rwangoga
THE DEAN FACULTY OF VOCATIONAL STUDIES PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF VOCATIONAL STUDIES IN ART AND DESIGN WITH EDUCATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ABIMANYA Philemon
2) ADONGO Mary (Ms)
3) AGABA Kevin
4) AMANIYO Rukia (Ms)
5) AMANYIRE Samuel
6) AMPAIRE Maurice (Ms)
7) ALOR Brazhel
8) ASASIIRA Ivan
9) ASIIMIRE Josephine (Ms)
10) ASINGURA Lawrence
11) ATUKUNDA Elizabeth (Ms)
12) AYEBARE Christine (Ms)
13) BIRIBAWA Gladys Immy (Ms)
14) BIRUNGI Mary (Ms)
15) BUSINGE Latif
16) BWAMBALE Royal Bahati
17) ELASU Elvis
18) JAWOTHO Norman
19) JJERO Frank
20) KABAGAMBE Edgar
21) KABENGWA Alex
22) KAKAMA Isabella (Ms)
23) KAMUKAMA Colleb
24) KANKIRIHO Ivan
25) KATONGOLE Salim
26) KARUNGA Joel
37
27) KATUSIIME Tracy (Ms)
28) KAYANGA Natalie (Ms)
29) KIBERU Deograsius
30) KIRABO Lizbet (Ms)
31) KIRUNGI Ida Miriam (Ms)
32) KIWENDO Andrew
33) KOLI Vicky (Ms)
34) KOMAKECH Emmanuel
35) KULE Nason
36) MABIRIZI Joseph
37) MASEREKA Joson
38) MATAGALA Francis
39) MATOVU Wiliam
40) MBULALINA Innocent
41) MUDUWA Tabitha (Ms)
42) MUHEREZA Aggrey
43) MUHUMUZA Alfred
44) MUROKORE Ambrose
45) MUTEGANYA Husama
46) MUTEGYEKI Keneth
47) MUTUMBA Peter
48) MWANJE Moses
49) MWESIGWA Elijah
50) NAKALEMA Solome (Ms)
51) NAKANKAKA Bridget (Ms)
52) NAKANWAGI Rose (Ms)
53) NAKANDI Yudaya (Ms)
54) NAKASI Shakirah (Ms)
55) NAKIBUULE Magret (Ms)
56) NAKIRYA Lydia (Ms)
57) NAKORA Enid (Ms)
58) NAKYANZI Norah (Ms)
59) NALUBOWA Prossy Scovia (Ms)
60) NAMBASSA Diana Rebecca (Ms)
61) NAMAGEMBE Flavia (Ms)
62) NAMAYANJA Berna (Ms)
63) NAMBOWA Esseza (Ms)
64) NAMUYOMBYA Allen (Ms)
65) NANDAWULA Esther Getrude (Ms)
66) NANTONGO Margaret Sarah(Ms)
67) NANZIGU Agness (Ms)
68) NDAGIRE Phiona (Ms)
69) NOWAMAANI Barham
70) NTWATWA Johan Stephen
71) NUWAJUNA Edgar Bagasha
72) NUWAMANYA Elia
73) NUWEMUHWEZI Adison
74) NYEHANGANE Martin
75) OCAN Jimmy
76) OKETCHO Gertrude (Ms)
77) OKWAPUT Samuel
78) OLIBA Timothy
79) OPIDING Timothy
80) ORISA Emmanuel
81) OTWAKI Edwin Marvin
82) SENTUMBWE Jackson
83) SIBEKE Bosco
84) SISYE Esito
85) SSENYONGA Mervyn
86) TUKAMUHEBWA Ozias
87) TUMUKUNDE Oscar
88) TUNABAKYALIRA Mary Tereza (Ms)
89) TURYATUNGA Elias
90) TWESIGYE Arthur
91) YEKO Sharon Christine (Ms)
92) VIGA Mahadi
93) WAMBUZI Joel
94) WASSWA Vitus
THE DEAN FACULTY OF VOCATIONAL STUDIES PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF VOCATIONAL STUDIES IN HOME ECONOMICS WITH EDUCATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ATIMANGO Juliet (Ms) First class
2) MUTAAWE Hakimu First class
3) AKATUSINGUZA Naome (Ms)
4) ARIHO Dinnah (Ms)
5) EWICHU Francis
6) KAWEESI Victor
7) MUKITE Norah (Ms)
8) NABUDUWA Brenda (Ms)
9) NAKIBONEKA Erinah (Ms)
10) NALUWEMBE Mariam (Ms)
11) NAMBI Asiat (Ms)
12) NAMULINDWA Stella (Ms)
13) NAMIREMBE Erina (Ms)
14) NAMUKOSE Juliet (Ms)
15) NAMUYIGE Sarah Zawedde (Ms)
16) NANTUBWE Daphine Davinah (Ms)
38
THE DEAN FACULTY OF VOCATIONAL STUDIES PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF VOCATIONAL STUDIES IN AGRICULTURE WITH EDUCATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AMANYA Gereva First class
2) ERAMU Paul First class
3) KIGGUNDU Andrew First class
4) KYOHAIRWE Judith (Ms) First class
5) LUBWAMA Bernard First class
6) OKIRIA Aisu Latif First class
7) RUBAIHAYO Pascal First class
8) WABWIRE Ivan Paul First class
9) ACENG Emelda (Ms) First class
10) ABEGO Esther (Ms)
11) ADEE Prisca (Ms)
12) ADONG Brenda Diana (Ms)
13) AJABI John Vincent
14) AJOK Betty Ebuu (Ms)
15) AKAO Phiona (Ms)
16) AKOL Doreen (Ms)
17) AKOLI Patricia (Ms)
18) ALLEN Ruth (Ms)
19) ALINGA Mary (Ms)
20) AMINA Jennifer (Ms)
21) AMPWERA Eson
22) ANDENI Patrick
23) APIO Dessilah Vivian (Ms)
24) APIO Gladys Mercy (Ms)
25) ATURINDA Victor
26) AUMA Nancy Ongom (Ms)
27) AWIO Morris
28) AYESIGA Julius
29) BAGEN Amir
30) BALINDA Ronald
31) BITITI Aaron Christopher
32) BODO Richard
33) BUKIRWA Maria Rukundo (Ms)
34) BUTEME Sharon (Ms)
35) BUTOTO Alex
36) BYAMUKAMA Francis
37) CANDIRU Agnes (Ms)
38) CHEMOS Calvin
39) CHEMUTAI Melvin
40) CHEROP Ivan
41) CHRISTMAS Grace
42) EKALLAM Faustine
43) EKAU Paul
44) ENURU Lawrence
45) GASHI Loyce (Ms)
46) GUBAMWOYO Proscovia (Ms)
47) IJOSIGA Mahadi
48) INGWARA Mary Patricia (Ms)
49) ISABIRYE Ronald
50) ISIRET Daniel
51) JUNIOR Bob Gladys (Ms)
52) KABALI Edward
53) KAKOOZA Deo
54) KALALA Joseph
55) KANAABI Brian
56) KARATUNGA Bonney
57) KASIITA Collonel
58) KATO Edward
59) KATUSHABE Moreen
60) KAWANGA John
61) KAYONDO Huzairu
62) KIIZA Danson
63) KIRYA Joseph
64) KISAKYE Solome (Ms)
65) KIWANUKA Ashraf
66) KOSA Joseph
67) KULE Lhughabwe Nason
68) KWEMOI Elijah
69) KYASIIMIRE Rodah (Ms)
70) KYOLABA Lydia (Ms)
71) KYOMUKAMA Rossan (Ms)
72) MADITRWOTH Cosmas
73) MANDE Eric
74) MELING Janet (Ms)
75) MAKOWE Constantine
76) MAWANDA Lawrence
77) MAWANDHA Isaac
78) MBABAZI Gift Nzabarinda
79) MBUSA Ronald
80) MINGADIO Millicent (Ms)
81) MUBANGIZI State
82) MUHASA Christopher
83) MUKALAZI Samuel
84) MUKASA Ronald
85) MULANGIRA Abdul Mutwalibu
86) MULEKYA Lodi
87) MURIISA Emmanuel
88) MUSIGE Pius
39
89) MUSOBOZI Ruth (Ms)
90) MUTONE Racheal (Ms)
91) NAFULA Edinnah Claire (Ms)
92) NAGGAYI Allen Philister (Ms)
93) NAHWERA Birungi Brendah (Ms)
94) NAKAFEERO Sarah (Ms)
95) NAKAYIZA Esther Stellah (Ms)
96) NAKKU Rose (Ms)
97) NAMALA Melabu Nakyanzi (Ms)
98) NAMBASA Jesca (Ms)
99) NAMBUSI Joan (Ms)
100) NASASIRA Vanansio
101) NDUHOAHABWE Daforoza (Ms)
102) NICHOLAS Lupai
103) NIMUNGU Godfred
104) NIWAGABA Brian
105) NKAMWESIGA Cleophas
106) NKUNDIZANA Andrew
107) NKUNZUMUREMYI Bruno
108) NSEREKO Abdallah
109) NTAMBIYE Sheba (Ms)
110) NTENSIBE Samuel
111) OBBO George
112) ODEKE Ezra
113) ODONGO Christopher
114) OGWANG Ambrose
115) OKOT Karim
116) OLATO Stephen
117) OLINGA Emmanuel
118) OLUNYI Emmanuel
119) OLUPOT James
120) OMARA Felix
121) OMIAT Stephen
122) OMUNYINI Abraham
123) ONGOM Epifania
124) ONGOM Tonny Emmanuel
125) ONONO Jonathan
126) ONYANGO Mackland
127) OPIYO Simon
128) OPOLO Solomon
129) OPWONYA Paul
130) OYO Silver
131) SANDE Anchibas
132) SEKAYAGI Ivan
133) SIAKAMO Elijah
134) SIDUDA Denis
135) SSEBANDEKE Ibrahim
136) SSEMAKADDE Anthony Louis
137) SSEMAKULA Peter
138) TEDDY Flower (Ms)
139) TEKIRYA Micheal
140) TUGUME Wilberforce
141) TUKAMUSHABA Ambrose
142) TUMUHIMBISE Mary (Ms)
143) TURYAHEBWA Dismas
144) TURYAMUHEBWA Aloysius
145) TWAKIIRE Amlet (Ms)
146) TWINAMATSIKO Ebony
147) TWINAMASIKO Joseph
148) WAMBI Gerald
149) ZZIWA Ronald
THE DEAN FACULTY OF VOCATIONAL STUDIES PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF SCIENCE IN HUMAN NUTRITION AND DIETETICS OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ATUMANYA Faith Tayebwa (Ms)
THE DEAN FACULTY OF VOCATIONAL STUDIES PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF HOTEL AND INSTITUTIONAL CATERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ADUL Monica (Ms)
2) ASSERA Racheal (Ms)
3) BASEKA Simon Peter
4) IISA Isaac Daniel
5) KABAHENDA Gladys (Ms)
6) KAKANDE Raymond
7) KASAGGA Robert
8) KEKIRUNGA Ellah (Ms)
9) KIIZA Joseph
10) KIRUNDA Peace Catherine (Ms)
40
11) KISAKYE Moses
12) KIWEEWA Davis
13) KIYAI Grace (Ms)
14) LATIGI Betty (Ms)
15) MAGEZI Tom Muhwezi
16) MASINDE Benard
17) MAWAZO John Stephen
18) MIREMBE Mercy (Ms)
19) MUGOGO Isaac
20) MUKALULA Sebunya James
21) MUSINGUZI Nicholas
22) MUZOORA Richard
23) NABAKKA Irene (Ms)
24) NABUNJO Winnie (Ms)
25) NAKITENDE Florence (Ms)
26) NAMAKULA Mable (Ms)
27) NAMUTEBI Sharifah (Ms)
28) NANNYONDO Prossy (Ms)
29) NASAAZI Babrah (Ms)
30) NAWANKU Naome Deidre (Ms)
31) NIWAGABA Charles
32) NSIIMIRE Winfred
33) OTEMA Richard
34) SUUBI Peninah Esther (Ms)
35) TWIJUKYE Charles
36) WAMANIALA Brian
37) WANYANA Anita (Ms)
THE DEAN FACULTY OF VOCATIONAL STUDIES PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN EDUCATION SECONDARY (HOME ECONOMICS) OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) APEDUN Agnes Georgina (Ms)
2) KISAKYE Emmanuel
3) LUBEGA Abdul
4) NANSAMBA Victoria (Ms)
THE DEAN FACULTY OF VOCATIONAL STUDIES PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN EDUCATION SECONDARY (ART & DESIGN) OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AHIMBISIBWE Joshua
2) ATUHAIRE Christine (Ms)
3) BEGUMYA Osbert
4) EGESSA Noah
5) EBAMU Paul
6) KALEMA Arnold
7) KIPSANG Cornel
8) KISIGE Ahamad
9) MASINDE Geofrey
10) NABIMANYA Agrey
11) NAHURIRA Julius Bariyo
12) NAMBOGA Shallot (Ms)
13) NAMUGGA Masitula (Ms)
14) NYAGAIS Samuel
15) OCHIENG Daniel
16) OGWANG Michael David
17) OPERO Vincent
18) SSERUNJOJI Barthlemew
19) TAYEBWA Vicient
20) TUMWESIGYE Amon
THE DEAN FACULTY OF VOCATIONAL STUDIES PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN TEXTILES AND SURFACE DESIGN OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AHUMUZA Reagan
2) AKELLO Petrolina Evelyn (Ms)
3) AMANYIRE Anibah
4) LUTAAYA Medi
5) MAGONA Tom
6) MUKHAYE Precious Vanessa (Ms)
7) MWEBEMBEZI Falish
8) NABWIRE Josephine (Ms)
9) NALUWOOZA Moureen (Ms)
10) NAMANYA Mackline (ms)
11) OMBIRO Emmanuel
12) SERWANGA Frank
13) SSEGAWA Lawrence
41
THE DEAN FACULTY OF VOCATIONAL STUDIES PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN HOTEL & INSTITUTIONAL CATERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ACENG Moreen (Ms)
2) ACHAYO Evelyn Opio (Ms)
3) ADONG Eva (Ms)
4) AKANKWASA Daphine (Ms)
5) AKELLO Peace (Ms)
6) AKOL Bridget (Ms)
7) ALANYO Winnifred (Ms)
8) ANYANGO Moureen (Ms)
9) APOLOT Rebecca (Ms)
10) ATWETA Diana (Ms)
11) BABIRYE Lydia (Ms)
12) GENZA Lawrence
13) HAMBA Christine (Ms)
14) ICULET Elizabeth (Ms)
15) KABANDA Kenneth
16) KAKOOZA Spelito
17) KASADHA Salim
18) KEMIGISHA Ritah (Ms)
19) KICONCO Immaculate (Ms)
20) KINYERA George
21) KIRABO Mercy (Ms)
22) KUSEMERERWA Irene (Ms)
23) KUTUUSA Harriet (Ms)
24) KYAZIKE Betty (Ms)
25) MBABAZI Gloria (Ms)
26) MENDWE Pius Alvin
27) MUBUUKE Nicholas
28) MUGALASI Amiri
29) MUGENYI Charity (Ms)
30) MUKIIBI Francis
31) MULENZI Geofrey
32) MUSIMENTA Melissa (Ms)
33) MUTEBI Daudi
34) NABAKKA Sumaiyyah (Ms)
35) NABUGODA Caroline (Ms)
36) NABUKENYA Dorcus (Ms)
37) NABUKENYA Zulaiha Muhamed (Ms)
38) NABWETEME Irene (Ms)
39) NABWISO Phillip Jesse
40) NAJJUUKO Katrenah (Ms)
41) NAKATO Immaculate (Ms)
42) NAKITANDWE Afuwa (Ms)
43) NALUBEGA Bridget (Ms)
44) NALUWAGGA Kevin
45) NAMATOVU Violet (Ms)
46) NAMAYANJA Eufrance (Ms)
47) NAMAZZI Flavia (Ms)
48) NAMBI Rose (Ms)
49) NAMBUYA Joan (Ms)
50) NAMEERE Jamidah (Ms)
51) NAMIRIMU Jackline (Ms)
52) NAMUSWE Joan (Ms)
53) NANDEGO Mercy (Ms)
54) NANTALE Stella (Ms)
55) NANTAMBI Susan (Ms)
56) NASASIRA Zion
57) NASSALI Mariam (Ms)
58) NASSONKO Jackie (Ms)
59) NTANDA Wycliff
60) TAAKA Hellen (Ms)
61) TUMWESIGYE Paul
62) TWESIGYE Ronald
63) TWINEMASIKO Godiani
64) WALUKHU Enid Virginia (Ms)
65) YAWE Ronald
66) YIGA Yasir
42
THE DEAN FACULTY OF VOCATIONAL STUDIES PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN FASHION AND APPERAL DESIGN OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ADERO Joan (Ms)
2) AINEBYOONA Francis
3) AINOMUGISHA Christian
4) AINOMUGISHA Shalote (Ms)
5) ALUU Tom Patrick
6) AMECO Sarah (Ms)
7) ASIKU Jimmy
8) BIRABWA Aidah (Ms)
9) BIRUNGI Jackline Doreen (Ms)
10) KAKAIRE Sharif
11) KAMUKAMA Dorothy (Ms)
12) KATUSIIME Annet (Ms)
13) KISAMBIRA Ashiraf
14) KIVUMBI Allan
15) KYOKYONKA Maria Patience (Ms)
16) NAAVA Maria (Ms)
17) NABASA Brita (Ms)
18) NAKABIITO Assumpta (Ms)
19) NALEBE Patricia (Ms)
20) NALUMANSI Grace (Ms)
21) NAMALIRI Asima (Ms)
22) NAMAWEJJE Florence (Ms)
23) NAMBASSA Nordrine (Ms)
24) NAMUBIRU Oliver (Ms)
25) NAMUKASA Jovia (Ms)
26) NAMIRO Shakirah (Ms)
27) NAMUDDU Agathar Gloria (Ms)
28) NAMULI Daphine Emyline (Ms)
29) NANKABIRWA Hafuswa (Ms)
30) NANKUNDA Happy (Ms)
31) NANSASI Saidat (Ms)
32) NANTAMBI Madinah (Ms)
33) NANTAMBI Martha Namakula (Ms)
34) NATUKUNDA Caroline (Ms)
35) NYAMIGISHA Lilian (Ms)
36) OKUMU Odomel (Ms)
37) SAAZI Henry (Ms)
38) SSENGOBA Ali Baker
THE DEAN FACULTY OF VOCATIONAL STUDIES PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN INTERIOR DESIGN OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ADONG Keren (Ms)
2) ADONGO Keren Okumu (Ms)
3) AGABA Saddat
4) AINE Conrad
5) AINE Shallon (Ms)
6) AINOMUGISHA George
7) ANYANGO Immaculate (Ms)
8) ASASIRA Pauline (Ms)
9) BAKOKO Gladys Ayikoru (Ms)
10) BULIME Matia
11) BYAMUNGU Alison
12) JJEMBA Imuran
13) KANSIIME Innocent
14) KANYIGINYA Rachel Flavia (Ms)
15) KEMIGISHA Gloria Angella (Ms)
16) KIBERU Farooq
17) MUHAMMAD Adam
18) MUKUNDANE Abel
19) MUSIIMENTA Martin
20) MUWANIKA Emmanuel
21) NAKARANZI Winfred (Ms)
22) NAKASI Pauline (Ms)
23) NAKASI Winnie (Ms)
24) NAMBUYA Loyce (Ms)
25) NANSAMBA Hildah Jocylin (Ms)
26) NDYAMUBA Ivan
27) OJAMBO Joseph Joshua
28) OKABO Johnson
29) OKELLO Emmanuel
30) SSEKATUDDE Rogers
31) SSENGENDO Simon Peter
32) TUMWEBAZE Patience (Ms)
33) TWABAGYE Liberty
34) YOACEL Monica (Ms)
43
THE DEAN FACULTY OF VOCATIONAL STUDIES PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN CERAMICS OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) MUHEREZA Elijah Distinction
2) NANGOBI Jacinta (Ms) Distinction
3) SHAUN Mike Distinction
4) WABYOONA Reggan Richard Distinction
5) KATOGGO Simon
THE DEAN FACULTY OF VOCATIONAL STUDIES PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE CERTIFICATE IN INTERIOR DESIGN OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) WAISWA Herman
THE DEAN FACULTY OF ARTS AND SOCIAL SCIENCES PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF ARTS IN ARTS OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ADONG Grace (Ms)
2) ALEKI Agnes (Ms)
3) AMPURIRA Patrick
4) ANITAH Fortunate (Ms)
5) KARUHANGA Martin
6) LANYERO Jacqueline (Ms)
7) MUTENYO Briton
8) NATUHWERA Soniaus
9) MUTUNGI Didas
10) NAKITENDE Nellie Mukiibi (Ms)
11) NAMUYABA Betty (Ms)
12) OBBO Nicholas
13) PHAZIRAT Borah (Ms)
THE DEAN FACULTY OF ARTS AND SOCIAL SCIENCES PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF LIBRARY AND INFORMATION SCIENCE OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) NAKASALA Sam First Class
2) ABIRIGA Barnabas
3) AKANY Loy (Ms)
4) AKELLO DIANA Patience (Ms)
5) ANYANGO Hannah Mercy (Ms)
6) ARAKIT Ann Grace (Ms)
7) ASIMIRE Jenninah (Ms)
8) ATUHEIRE Mackline (Ms)
9) BAGULU Pius
10) BALEKA Desire (Ms)
11) BALUNGI Miria (Ms)
12) CHELIMO Kereen (Ms)
13) CHEMUTAI Joy (Ms)
14) HAWONDO Joseph Hasulube
15) JJUNJU Joel
16) KALEMBE Esther (Ms)
17) KANSAZE Florence (Ms)
18) KANSIIME Rinah Ritah (Ms)
19) KAUJJU Geoffrey
20) KAYE Ronald
21) KAZOOBA Mabel (Ms)
22) KEMIREMBE Oliva (Ms)
23) LWANGA Nasibu
24) MAGOMU Ivan
25) MAKUBUYA Deogratius
26) MATURU Sisco (Ms)
27) MBABAZI Joseline (Ms)
28) MPYANGU Godfry
29) MUSASIZI Simon
44
30) MULUNGI Jesca (Ms)
31) NABATANZI Halima (Ms)
32) NABIRYO Rehema (Ms)
33) NALUKENGE Mariam Irene (Ms)
34) NALUSWATA Janat (Ms)
35) NALUWOOZA Zainah (Ms)
36) NAMATOVU Joanitah (Ms)
37) NAMAYANJA Rosemary (Ms)
38) NAMAZZI Agnes (Ms)
39) NANKYA Robinah (Ms)
40) NATUKWATSA Scovia (Ms)
41) NAVVULU Aisha (Ms)
42) NYAMWIJA Naume (Ms)
43) ODUNYU Ezekiel
44) OJOK Alfonse
45) OKIRU Gerald
46) OPIO Emmanuel
47) OPIO Maxwell
48) OWEMBABAZI Faith (Ms)
49) PONNY Esther (Ms)
50) SAMANYA Moses
51) SEMAGANDA Herbert
52) SSENKU Simonpeter
53) TOMIJJO Mavine Nathan
54) WALUKULI Jaliru
55) WANDA Derrick
56) WANYANA Melissa (Ms)
57) YESIKO Edina (Ms)
58) ZAINABU Juma
THE DEAN FACULTY OF ARTS AND SOCIAL SCIENCES PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF ARTS IN ECONOMICS OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AYUNDA Clementine(Ms) First Class
2) LUTAAYA Alex First Class
3) OKUDRA Ivan First Class
4) ABAASA Martin
5) ABE Fred
6) ABEINAITWE Benjamin
7) ACHOLA Jane (Ms)
8) ADEMUN Joy (Ms) 9) AGABA Joseph
10) AGABA Timothy
11) AGWAO Esther (Ms)
12) AHEREZA Leticia (Ms)
13) AHIKIRE Josephat
14) AIKO Peace Emilly (Ms)
15) AINE Anold
16) AKAMPURIRA Alex
17) AKANKUNDA Talent
18) AKATUKUNDA Pearl (Ms)
19) AKELLO Patrisa (Ms)
20) ALARO Jennifer (Ms)
21) ALINAITWE Justine (Ms)
22) ALITUHA Arthur Irumba
23) AMONG Esther (Ms)
24) ANKUNDA Penlope (Ms)
25) APIDO Denis
26) ARIKO IVAN Innocent
27) ARINANYE Dorcas (Ms)
28) ARIOKOT Esther (Ms)
29) ASASIIRA Esether (Ms)
30) ASHABA Brian
31) ASIIMIRE Teddy (Ms)
32) ASIIMWE Shanice Kwesiga (Ms)
33) ATIDI Jacqueline (Ms)
34) ATUSIIMIRE Obvious 35) ATUHEIRE Lillian (Ms)
36) ATWEBEMBERE Vicent
37) AYESIGA Ishabell Enid (Ms)
38) AYESIGA Solomon
39) BABIRYE Denise (Ms)
40) BABIRYE Miricah (Ms)
41) BALIDAWA Mutamba Timothy
42) BAMWINE Albert
43) BATOSI Fred 44) BEINOMUGISHA Dennis
45
45) BIRUNGI Dorothy (Ms)
46) BUYEKHA Sharon (Ms)
47) BYAKUTAAGA Ronald
48) BYEKWASO Allan Mugabi
49) CHEMONGES Twarick
50) CHILLA Sunday Herbert
51) ENGOLE Lazarus
52) HAMED Kisembo
53) IBIYO Lydia (Ms)
54) IDELO Irene (Ms)
55) IKWAP Bindicta
56) ITIPE Sarah Okiring
57) KABUBU Joy (Ms)
58) KAMULI Peter
59) KANYANA Alice (Ms)
60) KANYESIGYE Julian (Ms)
61) KANYORO James
62) KATUSIIME Sibanza Eve (Ms)
63) KATUSIIME Susan (Ms)
64) KENGOMA Phionah (Ms)
65) KIBIRIGE Herbert
66) KIMBOWA Joseph Mary (Ms)
67) KIPROTICH Joseph Kumursoy
68) KIRABO Angella (Ms)
69) KIRABO Joy (Ms)
70) KIRAGGA Ian
71) KIRENDA Arnold Musamba
72) KIRUNGI Yositasi 73) KISUBI Joel
74) KIYAKUNZIRE Julian (Ms)
75) KOMAKECH Rogers
76) KUGONZA Joseline (Ms)
77) KWIRINGIRA Derrick
78) KYEYUNE Paul
79) KYOMUHENDO Keneth
80) LUBANGA Benon
81) MAKANDA Allan
82) MAKOBA Magolo Cliff
83) MALINGA Brian
84) MASIKA Sauyah (Ms)
85) MAZIMA Haman
86) MBAZIRA Abdulhakim
87) MBIIRE Baron
88) MBIRO Ronald
89) MIJASI Charles
90) MIRIAM Majorine (Ms)
91) MPAGI George
92) MUGABO Owen
93) MUGABO Owen
94) MUGALA Dorcas (Ms)
95) MUGISHA Enock 96) MUGGA Davis More
97) MUHINDO Dan Isac
98) MUHOOZA Mable (Ms)
99) MUHUMUZA Isaac
100) MUJUNI Ivan
101) MUKASA Hassan
102) MUKHWANA Crispus
103) MUKIIBI Abdu
104) MUSHABE Bruce
105) MUSOKE Kasirivu Isaac
106) MWANGA Brian
107) MWESIGYE Brian
108) NAKABUGO Mary (Ms)
109) NAKALIISA Joan-Mary (Ms)
110) NAKAYI Phiona (Ms)
111) NAKAYIWA Miriam (Ms)
112) NAKIZITO Winnifred (Ms)
113) NALUNGA Harriet (Ms)
114) NAMANYA Mary Sharon (Ms)
115) NAMARA Lynn (Ms)
116) NAMARE Brian Ngojje
117) NAMASOPO Prisca (Ms)
118) NAMATA Sharon (Ms)
119) NAMUBOGO Ivan
120) NAMULEME Margaret (Ms)
121) NAMUTEBI Miriam Majorine (Ms) 122) NANDAWULA Josephine (Ms)
123) NANSASI Zakia (Ms)
124) NANTAMU Cissy (Ms)
125) NANTUME Sarah (Ms)
126) NANVUUMA Aminah (Ms)
127) NAYEBALE Hellen (Ms)
128) NDAGIRE Aisha (Ms)
46
129) NEKESA Barbra (Ms)
130) NEWTON Isaac
131) NGOBI Colline (Ms)
132) NINSIMA Viola (Ms)
133) NTEEBA George
134) NUWAGABA Costantine (Ms)
135) NYAMUNGU Babra (Ms)
136) NYAMURUNGA Antoneti (Ms)
137) NYANGOMA Dalson
138) NYANGOMA Dianah (Ms)
139) NYONGYERA Rodgers
140) OBONYO Keneth Job
141) OBUA Jonathan
142) OCHIENG Benard
143) OGADULA Sharon (Ms)
144) OGUTI Edwin
145) OKENG Isaac
146) OKWEREDE Joshua Epechu
147) OLUPOT Gabriel
148) ONORIA Cyrus
149) OONYU Benjamin
150) OPIO Innocent
151) OPOLOT Isaac
152) OSHABE Odettah
153) OTAI Enos
154) OTEBAKOL Silus
155) OTEMA Francis
156) OTUHAIRWE Audrey 157) OWESIGA Primah (Ms)
158) RUHANGAREEBA Patricia (Ms)
159) SSEBIRIMBI Huzaifa
160) SSEBUUMA Muzafalu
161) SSEGUJJA Mahad
162) SSEMAMBO Ivan
163) SSENTONGO Deborah (Ms)
164) SSENTONGO Peter
165) TALI Sarah (Ms)
166) TUBENAWE Caleb
167) TUGUME Innocent
168) TUGUME Mbanzibwa
169) TUHAISE Evelyn (Ms)
170) TUMWESIGYE Adam
171) TWINAMATSIKO Brian
172) TWINOMUGYISHA Joan (Ms) 173) TWINOMUJUNI Albert
174) TWONGYEIRWE Samson
175) WABOMUGISHA Francis
176) WAKOKO Jesper
177) WAKUMBAINE Edward
178) WEGOSASA Prudence
179) WUMPA Franka Joel
THE DEAN FACULTY OF ARTS AND SOCIAL SCIENCES PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF ARTS IN SOCIAL SCIENCES OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AINYA Dorcus (Ms) First Class
2) ALAKO Fiona (Ms) First Class
3) KANGAWO Joel First Class
4) KASUMBA Ronald First Class
5) KAITESI Milly (Ms) First Class
6) NAKABUGO Phiona (Ms) First Class
7) OMAGOR John Steven First Class
8) OPIO Norbert First Class
9) AANYU Grace (Ms)
10) ABEKA Sandra (Ms)
11) ABENAITWE Catherine (Ms)
12) ABIGABA Damalie (Ms)
13) ACAN Miriam (Ms)
14) ACAN Monica (Ms)
15) ACELLAM Isaac Sunday
16) ACENG Esther (Ms)
17) ACHIA Rose Mary (Ms)
18) ACHIENG Lois Catherine (Ms)
19) ACHIENG Noel
20) ACHIRO Prisca Aleng (Ms)
21) ACHIRO Concy (Ms)
22) ACOM Caroline (Ms)
23) ADIKINI Salome (Ms)
24) ADUC Irene Joan (Ms)
47
25) AGABA Brian
26) AGAPE Eunice (Ms)
27) AGARA Trevor Emmanuel
28) AGENGO Irene Lucy (Ms)
29) AGENU Dora Faith (Ms)
30) AGIRO Vanessa (Ms)
31) AGUME Brian
32) AGWANG Ann Rhoda (Ms)
33) AINEBYOONA Keneth
34) AINEMBABAZI Alexander
35) AINEMBABAZI Daphine (Ms)
36) AINEMBABAZI Ritah (Ms)
37) AJAAT Edith (Ms)
38) AJALO Winnie (Ms)
39) AKAMPWERA Primah (Ms)
40) AKANDWANAHO Amos
41) AKANKWASA Claire (Ms)
42) AKANSHEMEZA Violah (Ms)
43) AKATUKUNDA Alice (Ms)
44) AKELLO Brenda (Ms)
45) AKELLO Gloria Dinnah (Ms)
46) AKELLO Gorretti (Ms)
47) AKELLO Irene (Ms)
48) AKELLO Juliet Omara (Ms)
49) AKELLO Morine (Ms)
50) AKELLO Nancy (Ms)
51) AKELLO Eunice (Ms)
52) AKOL Catherine (Ms)
53) AKOL Joan (Ms)
54) AKOT Janet (Ms)
55) ALIEBO Cicily (Ms)
56) ALINAITWE Rogers
57) ALINOMUGISHA Harriet (Ms)
58) ALUM Getrude Faith (Ms)
59) ALUPO Hope Ojok
60) ALUPO Kevin
61) ALWANGO Betty (Ms)
62) AMANIYO Harriet (Ms)
63) AMANYA Franckline Ngoboka
64) AMONG Robinah (Ms)
65) AMONGIN Hellen (Ms)
66) AMUSUGUT Sandra Beatrice (Ms)
67) ANDERA Caroline (Ms)
68) ANDERU Gloria (Ms)
69) ANINOMUGISHA Charity (Ms)
70) APADERET Brenda (Ms)
71) APAGA Annet (Ms)
72) APIO Kannah (Ms)
73) APIO Dorcus (Ms)
74) APIO MARY Immauciate (Ms)
75) APOLO Patricia (Ms)
76) APOLOT Irene (Ms)
77) APOLOT Deborah (Ms)
78) ARAO Patricia (Ms)
79) ARINDA Patience (Ms)
80) ASIIMWE Richard
81) ASIIMWE Imelda (Ms)
82) ASINGUZA Primah (Ms)
83) ASIO Suzan (Ms)
84) ASIO Suzan (Ms)
85) ATHIENO Doreen (Ms)
86) ATIIBWA Mariam (Ms)
87) ATIM Caroline (Ms)
88) ATIM Rebecca (Ms)
89) ATUHAIRE Emily (Ms)
90) ATUHAIRE Gloria Beatrice (Ms)
91) ATUHAIRE Hanifa (Ms)
92) ATUKUNDA Marion (Ms)
93) ATUKWATSE Saphine (Ms)
94) ATURINDA Penelope (Ms)
95) AUJO Margret (Ms)
96) AUMA Gloria (Ms)
97) AUMA Hellen (Ms)
98) AUMA Hellen Wandera
99) AUMA Miriam Lona (Ms)
100) AURIEN Hellen Christine (Ms)
101) AWERO Sarah (Ms)
102) AWILLI Palma (Ms)
103) AWINO Teddy (Ms)
104) AWORI Jacqueline (Ms)
105) AWORI Salivy Graceious (Ms)
106) AYEBARE Flavia (Ms)
107) AYESIGA Mary (Ms)
108) AYWELLO Rhoda (Ms)
48
109) BABIRYE Babra (Ms)
110) BABIRYE Tahia (Ms)
111) BAHUMBIZE Nyamwire (Ms)
112) BAITAWO Dauson
113) BALUKA Janet (Ms)
114) BAYIGA Jemima Hope
115) BAZIBA Doreen Gladys (Ms)
116) BEEKUNDA Julius
117) BIRABWA Daphine (Ms)
118) BOGEZI Jonathan
119) BOJO Moses
120) BOONABAANA R Miria (Ms)
121) BUKIRWA Phiona (Ms)
122) BUSOBOZI Derrick
123) BWAMBALE Benson
124) BWANIKA Jesse Ochieng
125) BYERAGA Racheal (Ms)
126) CHARITY Justine (Ms)
127) CHEKWEMOI Rhoda (Ms)
128) CHEMUTAI Hilda (Ms)
129) CHEPTOEK Benniah (Ms)
130) CHEROTICH Sharon (Ms)
131) CHIMBA Valentine (Ms)
132) CULA Isaiah
133) DDUMBA Shakiel
134) DUDE Julius
135) EINAU Joachim
136) EJANG Roy Immaculate (Ms)
137) ELUDAI Rogers
138) EMALU Jimmy
139) EPAU Ivan Jonathan
140) EZATI Moris
141) FAZIRA Ibrahim
142) GIRAMIA Kevin
143) GONZAGA Martin
144) GUDENDE Babra (Ms)
145) GUMISIRIZA Isaac
146) GUTTABINGI Thelma
147) HOPE Mebo (Ms)
148) IGULO Fiona (Ms)
149) IKWAP Ruth (Ms)
150) IKWARA Shadrack
151) ILUKOL David Okurut
152) ININO Ereth
153) IREBA Brian
154) ISABIRYE Phillip
155) ISWAYA Joshua
156) JEKA Tupo
157) KAAHWA Abraham
158) KABAKAMA Evelyne (Ms)
159) KABASINGUZI Grace
160) KABUKAIRE Lynnet (Ms)
161) KADUMBA Jonathan
162) KAHUURA Esther (Ms)
163) KAKURU Mark
164) KALEMERA David
165) KALINAKI Abubaker
166) KALYANGO Wilson
167) KALYOWA Denis
168) KAMBANGIRA Isaac
169) KATONYERA Jonah
170) KIIZA Proscovia (Ms)
171) LOMACKOL Lorenzina
172) LULONDE Bruno
173) MASIKA Joan (Ms)
174) MBAMBU Annet (Ms)
175) MUBANGIZI Sumailli 176) KIMANYWENDA Leah Abigobe
177) KANSIIME Esther (Ms)
178) KANSIIME Ritah (Ms)
179) KANYIGINYA Doreen (Ms)
180) KAPSANDUI Ivan Levi
181) KAPTEKIN Cliff
182) KARUNGI Racheal Daphine (Ms)
183) KARUNGI Ritah (Ms)
184) KARUNGI Rose Mary (Ms)
185) KARUNGI Sylivia (Ms)
186) KASANGO Ivan
187) KASIBANTE Jonathan
188) KASUJJA Vicent
189) KATO Andrew
190) KATONYERA Jonan
191) KATUSHABE Bridget (Ms)
192) KATUSIIME Lilian (Ms)
49
193) KATUSIIME Serina (Ms)
194) KATWESIGE Habert
195) KAWEESI Ronald
196) KEMBABAZI Daphine (Ms)
197) KESANDE Shallom (Ms)
198) KIBIRIGE Jovan Emmanuel
199) KICONCO Caroline (Ms)
200) KIGOZI Joel Ssebbagala
201) KIIZA Hadijah (Ms)
202) KIIZA Okello James
203) KIIZA Richardson
204) KINAGA Ali
205) KIPROP Joshua Anthony
206) KIRABO Elizabeth (Ms)
207) KIRABO Vannessa (Ms)
208) KIRABOKYAMARIA Patricia (Ms)
209) KIRUI Nathan
210) KISAKYE Joan (Ms)
211) KITUNZI Gadhafi Abasi
212) KIYAI Stella Rita (Ms)
213) KIZZA Emmanuel
214) KIZZA Godfrey
215) KIZZA Richard
216) KOBUSINGE Annet (Ms)
217) KOMUGISHA Angella (Ms)
218) KONGA Dorcus (Ms)
219) KONSO Mary Patience (Ms)
220) KUKUNDAKWE Martha (Ms)
221) KULABAKO Brenda (Ms)
222) KYAKOONYE Allan
223) KYAMBADDE Joseph
224) KYOMUGISHA Flavia (Ms)
225) LARUBI Kevin
226) LELAJEI Ruth Chebet
227) LIMO Shadrack
228) LONGOLI Gloria (Ms)
229) LUBEGA Alex
230) LUBEGA Faizoh
231) LUKORI Ronald
232) LUWAABO Amoni
233) LUWANO Herman
234) MADALI Yusufu
235) MAGANDA Patricia Gift (Ms)
236) MAKOHA Joan Brenda (Ms)
237) MANAKHE Patience (Ms)
238) MANDE Judith (Ms)
239) MASIKA Joan (Ms)
240) MATOVU Jamilu
241) MBABAZI Unice (Ms)
242) MBAMBU Kunihira Roselyne (Ms)
243) MEEME Tibaga Oliver (Ms)
244) MIREMBE Robbinson
245) MPALANYI Brenda (Ms)
246) MPUNGU Ezekiel
247) MUGERAGI Isima
248) MUGERO Sarah Kambedha (Ms)
249) MUGIDE Dorcus Evelyn (Ms)
250) MUGISA Shamim (Ms)
251) MUGISHA Daniel
252) MUGODA Ivan Kirya
253) MUGUME Ronald Magezi
254) MUHOOZI Nicholas
255) MUHWEZI Hilary
256) MUKAYE Miria (Ms)
257) MUKISA Lillian (Ms)
258) MUKITE Mebbo (Ms)
259) MUKWAYA Reagan
260) MULEME Peterson
261) MULINDWA Jolly
262) MUNYES Moses
263) MUSIIMENTA Phidra
264) MUSUBIKA Joy (Ms)
265) MUTAI Markto
266) MUTEBI Nasifu
267) MUTEBI Emmanuel
268) MUTEBI Ronald
269) MUTESI Catherine (Ms)
270) MUTUNGI Jamil Mugisha
271) MUWAYA Isaac
272) MUWONGE Ivan
273) MWEBEMBEZI Methodius
274) MWENDE Flavia (Ms)
275) MWESIGWA Edrine Mayende
276) MWESIGWA Emmanuel
50
277) MWESIGWA Francis
278) NABAGGALA Edith Abigail (Ms)
279) NABATANZI Dorothy (Ms)
280) NABAWANUKA Zam
281) NABAWEESI Phionah (Ms)
282) NABBANJA Cate (Ms)
283) NABBOSA Hellen Lilian (Ms)
284) NABBOWA Vivian (Ms)
285) NABIFO Rebecca
286) NABIRYE Angela (Ms)
287) NABIRYE Angela Elizabeth (Ms)
288) NABIRYO Brenda (Ms)
289) NABIRYO Dorothy (Ms)
290) NABUKEERA Milly (Ms)
291) NABUTANDA Lilian (Ms)
292) NABWAMI Jamirah (Ms)
293) NABWIRE Caroline (Ms)
294) NABWIRE Irene Justine (Ms)
295) NABWIRE Vivian (Ms)
296) NADDAMBA Fatuma Sendyose (Ms)
297) NAFULA Violet (Ms)
298) NAFUNA Florence (Ms)
299) NAGAWA Elizabeth (Ms)
300) NAGAWA Brenda Ruth (Ms)
301) NAGAWA Florence (Ms)
302) NAGUYO Raymond Ngiiya
303) NAHABWE Ester (Ms)
304) NAHAMYA Norman
305) NAHYUHA Catherine (Ms)
306) NAIGA Adah Peace (Ms)
307) NAIGA Jackline (Ms)
308) NAIGA Rehema (Ms)
309) NAIKOTE Patiricia Gladys (Ms)
310) NAJJUMA Moureen Juma (Ms)
311) NAJJUUKO Grace (Ms)
312) NAKABUGO Eva (Ms)
313) NAKAFEERO Amina (Ms)
314) NAKALEGA Maria Gorret (Ms)
315) NAKALEMBE Meble (Ms)
316) NAKALYANTYA Evelyn (Ms)
317) NAKANJAKKO Allen (Ms)
318) NAKANJAKO Leticia Mary (Ms)
319) NAKATE Justine (Ms)
320) NAKATO Josyne (Ms)
321) NAKATTE Esther (Ms)
322) NAKAYEGA Stella Persis (Ms)
323) NAKAYIZA Shamirah Kasule (Ms)
324) NAKAYOVU Lilian (Ms)
325) NAKIJOBA Ruth (Ms)
326) NAKIPA Sharon (Ms)
327) NAKIRU Winnie Eko (Ms)
328) NAKISIGE Gloria (Ms)
329) NAKIWALA Phiona (Ms)
330) NAKIWATE Sharifa (Ms)
331) NAKONDE Lydia (Ms)
332) NAKYANZI Josephine Mutesi
333) NALUGYA Teopista (Ms)
334) NALUKENGE Betty (Ms)
335) NALUKENGE Rossette (Ms)
336) NALUKWAGO Kizza Mary
337) NALWADDA Roy (Ms)
338) NAMAJJA Harriet (Ms)
339) NAMAKIIKA Daisy (Ms)
340) NAMAKULA Lukia (Ms)
341) NAMATAKA Teddy (Ms)
342) NAMATOVU Shakira (Ms)
343) NAMAWEJJE Violah (Ms)
344) NAMAYANJA Margaret (Ms)
345) NAMBAJJWE Fatumah (Ms)
346) NAMBAJJWE R Winfred (Ms)
347) NAMBOZE Nuulu (Ms)
348) NAMBOZO Caroline (Ms)
349) NAMIREMBE Beatrice Mary (Ms)
350) NAMPIIMA Manjeri (Ms)
351) NAMUENGE Imelda (Ms)
352) NAMUGERWA Anna (Ms)
353) NAMUGOSA Phiona (Ms)
354) NAMUGOSA Oliver (Ms)
355) NAMUJJUZI Rachael (Ms) 356) NAMUKISA Mary (Ms)
357) NAMUKOBE Vivian (Ms)
358) NAMULEMA Lailah Lugasa
359) NAMULINDWA Linda (Ms)
360) NAMULONDO Sarah (Ms)
51
361) NAMULWANA Suzan (Ms)
362) NAMUNYANA Sharon (Ms)
363) NAMUSISI Pollin Atuhaire
364) NAMUSOBYA Prossy (Ms)
365) NAMUSUBO Peninah (Ms)
366) NAMUTETE Gerald
367) NAMUZWAHALA Florence (Ms)
368) NAMWANGA Aidah (Ms)
369) NAMWASE Stella (Ms)
370) NAMWIRYA Norah (Ms)
371) NANDAWULA Margaret (Ms)
372) NANDERA Alice Mary (Ms)
373) NANDUTU Scovia Walakila
374) NANGOBI Violet (Ms)
375) NANGOOBI Rebecca Sharon (Ms)
376) NANGOSHA Suzan (Ms)
377) NANJEGO Mable (Ms)
378) NANKINGA Hildah (Ms)
379) NANKUNDA Shifra (Ms)
380) NANKWATSA Babrah (Ms)
381) NANSUBUGA Lilian (Ms)
382) NANTABADDE Cathy Jovin
383) NANTAMBI Winnie (Ms)
384) NANTAMBI Sholea (Ms)
385) NANTEGE Stella (Ms)
386) NANTONGO Slivia (Ms)
387) NANTUME Safina (Ms)
388) NANTUME Brenda (Ms)
389) NANZIRI Juliet Nassaka (Ms)
390) NASSAKA Ddamulira Cathy
391) NASSALI Alicia Joan (Ms)
392) NASSUNA Eva (Ms)
393) NATUKUNDA Brinah (Ms)
394) NATUKUNDA Clare (Ms)
395) NATUKUNDA Judith (Ms)
396) NAZIIWA Shamilah (Ms)
397) NAZZIWA Shaibah (Ms)
398) NAZZIWA Brenda Maagemeso (Ms)
399) NERIMA Gloria (Ms)
400) NGIRO Patricia Iriama (Ms)
401) NGOBI Denes
402) NGONZI Christine (Ms)
403) NGUNA Loy
404) NINSIIMA Moses
405) NITUSHABA Morecia (Ms)
406) NIWAMANYA Sharon (Ms)
407) NIZEYIMANA Grace (Ms)
408) NNAKIMULI Federesi
409) NOMUREMBE Joseline (Ms)
410) NSAAZA Joseph
411) NSEKANABO Scovia (Ms)
412) NSHEMEREIRWE Brenda (Ms)
413) NSUBUGA Charles
414) NSUBUGA David Tonny
415) NTEBA Geofrey
416) NTEGEKA Gloria (Ms)
417) NUWAGABA Promise (Ms)
418) NUWENYESIGA Mathias (Ms)
419) NYACHWO Evelyne (Ms)
420) NYAFWONO Christine (Ms)
421) NYAKECHO Agness (Ms)
422) NYAKECHO Maureen (Ms)
423) NYANGOMA Jackline (Ms)
424) NYIMBA Joshua
425) OBOTH Paul
426) OCHEN Janita Simon
427) OCHWO Adiano Stephen
428) ODOI George
429) ODOI John Clement
430) ODONG Denis
431) OGABA Macheal
432) OINOKWESIGA Pinkleen
433) OJOK Justine
434) OKALEBO Francis
435) OKELLO David Munu
436) OKELLO Jaspher Okidi
437) OKELLO Joseph
438) OKELLO Patrick
439) OKELLO Francis
440) OKELLO Silas
441) OKIA Fatumah Kenyi
442) OKIDI Ambrose Bright
443) OKONYE Oscar
444) OKUMU Dennis
52
445) OKURUT Gusbert
446) OLOBO Joshua
447) ONYANGA Abel Walter
448) OPACHO Daniel Comboni
449) OPIO Bislon
450) OPIO John
451) OPUULI Derick
452) ORISHABA Annah
453) OTIM Herbert
454) OUMA Auma Martha (Ms)
455) OUMA Shiellah Taaka
456) OUNDO Micheal Auya
457) OWEKWME Godwill
458) OWEMBABAZI Patricia (Ms)
459) OYELLA Irene (Ms)
460) OYESIGWE Benjamin
461) PULKOL Irene Lokeris
462) RAMATHAN Sumaya
463) RUKUNDO Patience (Ms)
464) RUTAKIRWA Lumumba
465) RWOTHOMIYO Norman
466) SABIITI Samuel
467) SALAH Robert Richard
468) SSEBAGGALA Najibu
469) SSEBULIBA Samuel
470) SSEKABOJJA Richard
471) SSENTONGO Halod
472) SSENYONYI Andrew
473) SSEWANUME Rodney
474) TAAKA Racheal (Ms)
475) TALANGO Esther Ruth (Ms)
476) TIBIWA Mourine
477) TIMUGAYA James
478) TUGUMENAWE Pius
479) TUGUMISIRIZE Alex
480) TUHIRIRWE Dinah (Ms)
481) TUKAMUHABWA Prossy (Ms)
482) TUMUHAISE Emmanuel
483) TUMUHEIRWE Winnie (Ms)
484) TUMUHIMBISE Emmanuel
485) TUMUSHABE Ketra (Ms)
486) TUMUSIIME Darius
487) TUMWINE Bright
488) TUSIIME Sharlon (Ms)
489) TWEBAZE Eliot
490) TWESIGYE Dan
491) TWESIGYE Jimson
492) TWINOMUGISHA Monica (Ms)
493) WAISWA Daniel
494) WALIGO Alex
495) WALYOMBE Timothy
496) WANDERA Edgar Joshua
497) WANDERA Peter
498) WANYAMA Timothy
499) WANYANA Asmart
500) WANYANA Evelyne (Ms)
501) WASOLO Michael Mafabi
53
THE DEAN FACULTY OF ARTS AND SOCIAL SCIENCES PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF ECONOMICS AND STATISTICS OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AKAMPURIRA Andrew First Class
2) BINYA Benson First Class
3) KAKUMIRIZI Alex First Class
4) KYOHAIRWE Mumpaire Fiona (Ms) First Class
5) KYOMUHENDO Scovia (Ms) First Class
6) NALUKWAGO Nashiiba (Ms) First Class
7) NAMALINZI Florence (Ms) First Class
8) NUWABEINE Elvis First Class
9) MUGALU Micheal First Class
10) ABALIRYA Sharon Muwanika (Ms)
11) ABENAITWE Ronnah (Ms)
12) ABER Fiona (Ms)
13) ADOLU Oumo Aaron
14) ADUL Noel
15) AGABA Betty (Ms)
16) AGABA Collins
17) AGABA Sandrah (Ms)
18) AGAMI Daniel
19) AGATO Sarah (Ms)
20) AGODA Justine (Ms)
21) AGONDEZE Claudius
22) AGONZEBWA Waridah
23) AHEREZA Dedan
24) AINEBYOONA Jonan Kahindi
25) AINEMBABAZI Chatherine (Ms)
26) AINEMBABAZI Edridah
27) AINOMUGISHA Dissan
28) AINOMUGISHA Gloria (Ms)
29) AISU Martin
30) AKAIJUKA Mugarra Ochaaki
31) AKANKUNDA Immaculate (Ms)
32) AKANKWASA Julian (Ms)
33) AKATUKUNDA Praise (Ms)
34) AKELLO Patricia (Ms)
35) AKELLO Peruth (Ms)
36) AKENA Eric Mugisha
37) AKIDI Josephine (Ms)
38) AKIO Fiona (Ms)
39) AKWEISE Moreen (Ms)
40) ALERU Rachel Andama (Ms)
41) ALINAITWE Martin Brian
42) AMANYA Dusk
43) AMANYA Pius 44) AMARA Moris
45) AMENY Anthony
46) AMPEIRE Caroline(Ms) 47) AMUMPAIRE Charlotte (Ms)
48) ANENA Proscovia (Ms)
49) ANGULO Ivan
50) ANYWAR John Pius
51) APANGU Hussein
52) ASEGE Kesia
53) ASIIMWE Joel
54) ASIIMWE Nelson
55) ASOBASI Wilfred
56) ATEGYEKA Joseph 57) ATHIENO Irene (Ms)
58) ATUHAIRE Dorothy (Ms)
59) ATUHURA Jeminah Caroline (Ms)
60) ATUKUNDA Bruce
61) ATUKUNDA Catherine (Ms)
62) ATUKWASE Praise (Ms)
63) ATUKWATSE Prosper
64) ATWEBEMBEIRE Brian
65) ATWINE IAN
66) AYEBARE Ramadhan
67) AYESIGYE Benjamin
68) AYUBU Frankie
69) AZURUKU Ronald
70) BABIREKERE Janet (Ms)
71) BABIRYE Joan (Ms)
72) BALENGU Edward
73) BAYINGIRE Raymond
74) BIRABWA Edith Atwanyi
75) BIRUNGI OWEN Pearl
76) BITAYI Samson
54
77) BUSOBOZI Johnson Tumusime
78) BYAMUKAMA Benard
79) BYAMUKAMA Cryton
80) BYAMUKAMA Roland
81) CHANDIGA Kennedy
82) CHEPTOEK Benard Ching
83) CHEROP Walter
84) EKEYA Fredrick
85) INGABIRE LILIAN Moureen (Ms)
86) ISABIRYE ISAAC Achuma 87) ISABIRYE Ivan
88) KAABEHO Ndatsi
89) KABUGHO Ritah (MS)
90) KABUUBI Nabiir
91) KAGABA Samuel
92) KAKOOZA Evelyn Elizabeth (MS)
93) KAMUGISHA Justus
94) KANYUNYUZI Adreen
95) KASAGGA Denis
96) KASASIRO Superito
97) KASEMIIRE Monica (MS)
98) KASULE KENNETH Timothy
99) KATEETE Fatihi
100) KATENDE Mike
101) KATEREGGA Muslim Wassajja
102) KEBIRUNGI Racheal (MS)
103) KEMBABAZI Recho Anna (MS)
104) KEMBABAZI Sarah (MS)
105) KEMIGISHA Adella Gloria (MS)
106) KEMIGISHA Immaculate (MS)
107) KIBAZO Muzafalu
108) KIKOMEKO Patrick Kato
109) KIPLANGAT Brian
110) KIPROTICH Hosea Labu
111) KIRUNDA Isaac
112) KISCHA Jolly Joshua
113) KOBUGABE Target
114) KOBUSINGE Sandra Anita (Ms)
115) KOMA Ambrose
116) KOMBIGGO Judith (Ms)
117) KOMUHIMBO Sylivia (Ms)
118) KOSE Mayi (Ms)
119) KUNIHIRA Ritah (Ms)
120) KUTEESA Shadrach
121) KUZIRA Cynthia(Ms)
122) KYAKIMWA Stella (Ms)
123) KYOKUSHABA Nizee Layola
124) LAMA Ambrose
125) LEKEA Stella Piera (Ms)
126) LOGUYA PATRICK Moses
127) LOKONGA Isaac
128) LWASSAMPIJJA Ibrahim
129) MANDELA Eriot
130) MANZI Isaac
131) MASONGO Stephen
132) MATSIKO Dancan
133) MAWEJJE Derrick
134) MAYAMBALA Fred
135) MEREWOMA Ernest Godwin
136) MIREMBE Bashira (Ms)
137) MUGALA Rose (Ms)
138) MUGARURA Brian
139) MUHAIRWE Abias (Ms)
140) MUHUMUZA Grace (Ms)
141) MUHUMUZA Jonathan
142) MUHWEZI Asumani
143) MUJAWIMANA Immaculate (Ms)
144) MUKISA Ivan
145) MUKOSE Huzaifa
146) MUNYAGWA Patrick
147) MURUHURA Micheal
148) MURUNGI Franco
149) MURUNGI Sadiq
150) MUSANA Fahadi
151) MUSASIZI TERAH Ziribasanga
152) MUTESI Hellen (Ms) 153) MUYODI Nicholas
154) MWEBEMBEZI Atanazio
155) MWESIGA Olivia (Ms)
156) MWESIGA Onan Matsiko
157) MWITE Ivan
158) MWONGE Andrew
159) NABASUMBA Catherine (MS)
160) NABATANZI Brenda Kevina
55
161) NABATANZI Zahara (Ms)
162) NABBANJA Gartrude (Ms) 163) NABIRYE Jovian (Ms)
164) NABUDUWA Brenda (Ms)
165) NABUKENYA Belinda (Ms)
166) NABUUFU Mariam (Ms)
167) NAGASHA Immaculate (Ms)
168) NAGUMYA Raymond
169) NAHABWE Moses
170) NAHABWE Obed
171) NAHURIRA Gracious
172) NAIJUKA Rosern
173) NAKANJAKO Proscovia (Ms)
174) NAKAYIZA Florence (Ms)
175) NAKIBIRIGE Sylivia (Ms)
176) NAKIIRYA Proscovia (Ms)
177) NAKIRIJJA Ronah (Ms))
178) NAKIWATE Alice Diana (Ms)
179) NALUBEGA STELLA Genevive (Ms)
180) NALWOGA Allen (Ms)
181) NAMAGANDA Josephine (Ms)
182) NAMAYANJA Florence (Ms)
183) NAMAZZI Joyce Florence (Ms)
184) NAMBOBI Asadi
185) NAMBOIRA Manjeri Efulance (Ms)
186) NAMBOOZO Lillian (Ms)
187) NAMOMA Andrew
188) NAMPIINA Sharon (Ms)
189) NAMPIJJA Sandrah (Ms)
190) NAMUDDU Hadijah (Ms)
191) NAMULEMA Monicah (Ms)
192) NAMWANJA Emmanuel
193) NANKEBE Rose (Ms)
194) NANTEGE Josephine (Ms)
195) NANYONJO Annet (Ms)
196) NASAKA Sharon (Ms)
197) NASSIWA Irene Gloria (Ms)
198) NATUKUNDA Josephine (Ms)
199) NATUMANYA Deborah (Ms)
200) NATUMANYA Sandrah (Ms)
201) NATURINDA Stellah (Ms)
202) NAYEBARE Brandon
203) NAYEBARE Leticia (Ms)
204) NDUGGA John
205) NELSON Mandera
206) NGANIA Smith
207) NIWAGABA Allan
208) NIWAGABA Daniel
209) NIWAGABA Godwin
210) NIWAHA Clare Mackline (Ms)
211) NIWAMANYA Edward
212) NSIMBE Sulaiman
213) NTUNGURA Gerald
214) NUNGI Lailah (Ms)
215) NUWASIIMA Shivan (Ms) 216) NUWASIIMA Nelson
217) NUWAYO Peace (Ms)
218) NYAFONO Gloria (Ms)
219) NYAKAISIKI Gloria (Ms)
220) NYAMWENGE Immaculate (Ms)
221) NYANA Sarah (Ms)
222) NYEITERA Naome (Ms)
223) OBINA Oscar Loborach
224) OBONE Abraham
225) OBONG Ponciano
226) OBONGO Herbart
227) OCEN Ambrose
228) ODIDA Allan Brian
229) ODINYA George
230) OGWANG Andrew
231) OGWANG Daniel
232) OKELLO Daniel Loius
233) OKWERA Chris Edson
234) OKWIR Ambrose
235) OMURANGI Emmanuel
236) ONANYANG Simon
237) OPALE Moses
238) OPEDUN Ibrahim
239) OPIO Philip
240) OPIO Raimond
241) ORISHABA Innocent
242) OSIIRE Augustine (Ms)
243) OWAKUBAKIRIHO Susan (Ms)
244) OWAKUHONORU Rogers
56
245) OWORA Pius Ogenda
246) OYUKU Tonny
247) RWIZA Dorah (Ms)
248) RWOTHOMIO Joel
249) RWOTHUMIYU Cosma
250) SABAKAKI Rogers
251) SAJJABI Abel
252) SAMANTHA Mary Atuhairwe (Ms) 253) SAMANYA Gertrude (Ms)
254) SEMWANGA Ivan
255) SENGENDO Simon Peter
256) SSEGIRINYA Joseph
257) SSEMUKADDE James
258) SSENTEZA Abdul Majiidu
259) SSESSANGA Ian
260) SSOZI Denis
261) TENDO Christine Nakambugu (Ms)
262) TENYWA David Duncan
263) TIBIWA Sauya
264) TIBORUHANGA Norman
265) TINKAMANYIRE Divinah (Ms)
266) TSEMOI Priscillah (Ms)
267) TUGUME Albert
268) TUHUMWIRE Ian
269) TUMUHAIRWE Doreen (Ms)
270) TUMUSIIME Martin
271) TUMWEBAZE Antony
272) TUMWINE Archleo
273) TUMWINE Christopher
274) TURYASINGURA Samuel
275) TWINOMUGISHA Collins
276) UWIRINGIYE Jack
277) WAGUTI Nathan Derrick
278) WAKABI Muhammed
279) WAKOOLI Sharon (Ms)
280) WANI Isaac
281) WATSEMBA Judith (Ms)
THE DEAN FACULTY OF ARTS AND SOCIAL SCIENCES PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF ARTS WITH EDUCATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) WAFULA John First Class
2) SEBIDDE Rashid First Class
3) OKEJENO Francis First Class
4) NDUNGUTSE Deo First Class
5) KULE Yubu First Class
6) SIBATE Robert First Class
7) KAYONGO Rajabu First Class
8) WAROM Clarence First Class
9) ABALANGO Penina (Ms)
10) ABBO Faustine (Ms)
11) ABENAITWE Ambrose
12) ABIGAIL Nam Naome (Ms)
13) ABIO Sheba Margaret Aloka (Ms)
14) ABUA Sandra (Ms)
15) ACHEN Suzan (Ms)
16) ACHEN Winnie (Ms)
17) ACHENG Niller (Ms)
18) ACHIENG Winfred (Ms)
19) ACHOLA Sarah (Ms)
20) ACOM Sylvia (Ms)
21) ACUPO Oliver (Ms)
22) ADEMUN Irene Teddy (Ms)
23) ADIGO Jackline (Ms)
24) ADONG Colline Okidi (Ms)
25) ADONG Eunice (Ms)
26) AGABA Gilbert
27) AGANYIRA Leaticia (Ms)
28) AGUMENAITWE Patience (Ms)
29) AGUTI Agnes (Ms)
30) AHUMUZA Lwanga
31) AIJUKA Haam
32) AINE Evas (Ms)
33) AINEBYONA Anthony
34) AINEMBABAZI Jackline (Ms)
35) AINEMBABAZI Liberty (Ms)
36) AINOMUGISHA Sheilla (Ms)
57
37) AINOMUGISHA Simon
38) AKAMBAMU Denis
39) AKAMPURIRA Elizabeth (Ms)
40) AKANSIIMA Bronius (Ms)
41) AKANYO Sharon (Ms)
42) AKATUYAMBA Baker
43) AKELLO Brenda Obia (Ms)
44) AKELLO Jackline (Ms)
45) AKELLO Joyce (Ms)
46) AKELLO Susan Munu (Ms)
47) AKIDING Betty (Ms)
48) AKIRABAINE Norah (Ms)
49) AKOL Agnes (Ms)
50) AKOL Margret (Ms)
51) AKUKU Brenda (Ms)
52) AKURUT Elizabeth Miriam (Ms)
53) ALEKI Agnes (Ms)
54) ALINAITWE Christbell (Ms)
55) ALINGO Agnes (Ms)
56) ALITUHA Allan Rugadya
57) ALIWAWE Job
58) ALUKA Sarah (Ms)
59) ALUPO Betty (Ms)
60) ALUPO Marion Betty (Ms)
61) AMIROIT Josephen (Ms)
62) AMITO Faith (Ms)
63) AMODOI Lydia (Ms)
64) AMONGIN Esther (Ms)
65) AMOIT Bridget (Ms)
66) AMONG Faith Okello (Ms)
67) AMOGIN Esther (Ms)
68) AMPEIRE Zuliat (Ms)
69) AMPUMUZA Priviah (Ms)
70) AMUGE Hellen (Ms)
71) AMUMPIIRE Confidence (Ms)
72) AMUTUHAIRE Shallon (Ms)
73) ANGUSHA Sharon (Ms)
74) ANYANGO Rachel (Ms)
75) ANYANGATA Beatrice (Ms)
76) ANYWAR Timony
77) APAI Suzan (Ms)
78) APIKO Faith Norah
79) APOLOT Deborah (Ms)
80) APOLOT Proscovia
81) ARACH Jenneth
82) ARACH Isabella Mary
83) ARIHO Loyce (Ms)
84) ARINDA Neema Ritah (Ms)
85) ARITUHa Marion (Ms)
86) ASABA Mark
87) ASAYO Agnes (Ms)
88) ASEKENYE Suzan (Ms)
89) ASHABA Ritah (Ms)
90) ASIKEIT Esther (Ms)
91) ASIIMWE Aidah (Ms)
92) ASIIMWE Doris (Ms)
93) ASIIMWE Loyce (Ms)
94) ASIIMWE Wicklif
95) ASIO TORTISTA Odeke (Ms)
96) ATERO Flaviah (Ms)
97) ATHIENO Babra (Ms)
98) ATHIENO Christine (Ms)
99) ATHIENO Hope Gloria (Ms)
100) ATIM Judith (Ms)
101) ATORE Ronald
102) ATUHAIRE Judith (Ms)
103) ATUHAIRE Marycleophas
104) ATUHEIRE Alison (Ms)
105) ATUHEIRE Jean (Ms)
106) ATURINDA Alison (Ms)
107) AUMA Sandra Okello (Ms)
108) AWINO Kevin Sarah (Ms)
109) AYAA Jane Foni (Ms)
110) AYEBARE Alishia (Ms)
111) AYEBAZIBWE Anitah (Ms)
112) AYEBAZIBWE Elizabeth (Ms)
113) BABIRYE Evalyn (Ms)
114) BALUKA Mercy (Ms)
115) BALUKU Rogers
116) BAMEKA Keneth
117) BAMUKISA Renah (Ms)
118) BAMUTAZE Ivan Ronald
119) BAMUTIRE Michael
120) BARYAMANYA Yusuf
58
121) BATULANGA Alice (Ms)
122) BAWEMUKA Paul
123) BIIRA Maurine (Ms)
124) BIRUNGI Docus (Ms)
125) BIRUNGI Doreen (Ms)
126) BIRUNGI Sarah (Ms)
127) BIRUNGI Edith (Ms)
128) BIRUNGI Gloria Marjorine (Ms)
129) BIRUNGI Prossy (Ms)
130) BIYINZIKA Esther (Ms)
131) BOB Malisi
132) BOGERE Tadeo
133) BRASIYO Colin
134) BULERU Patricia (Ms)
135) BUKIRWA Patricia(Ms)
136) BUSOBOZI Elizabeth (Ms)
137) BUTSIBA Carolyne (Ms)
138) BUYINZA Moses
139) BYAMUKAMA Alloysius
140) BYAMUKAMA Lauben
141) BYANTUYO Joanitah (Ms)
142) CHANCE Daphine (Ms)
143) CHANDIRU Barbra (Ms)
144) CHEBET Brenda (Ms)
145) CHEBET Elisha (Ms)
146) CHEBET Linet (Ms)
147) CHEBET Susan (Ms)
148) CHELANGAT Joan (Ms)
149) CHEMONGES Victor
150) CHEMUTAI Prescilla (Ms)
151) CHEPTOEK Charity (Ms)
152) CHEPSIKOR William
153) CHEPTOEK Charity (Ms)
154) CHEPTORIS Kerine (Ms)
155) CHEROMOI Lucious (Ms)
156) CHEROP Eunice (Ms)
157) CHEROTICH Debora (Ms)
158) CHEROTICH Mercy (Ms)
159) CHESELEMI Phanice (Ms)
160) CYIMPAYE Midian
161) DRARU Lucy (Ms)
162) DRICIRU Teddy (Ms)
163) ECELAI Irene (Ms)
164) EGURU Raymond
165) EKELU Emmanuel
166) EKONE Joan Abongo (Ms)
167) EKOPAI Julius
168) ELUPE Lucy (Ms)
169) ELWANA Timothy
170) EMENYU George
171) ENGOLE Boniface
172) ENSINIKWEERI Shillah (Ms)
173) EREGU Joel
174) GAAKI Mustafah (Ms)
175) GUBI Jona
176) GWITABINGI Florence (Ms)
177) HAMBA Abigail (Ms)
178) ICULET Martha (Ms)
179) IJANGOLET Betty (Ms)
180) IJONGAT Esther (Ms)
181) IKOMBA Elisha (Ms)
182) IKOTOT Clare (Ms)
183) IMALINGAT Jacinta (Ms)
184) INZIKURU Patricia (Ms)
185) ISABIRYE Grace
186) ISIPOT Judith (Ms)
187) JUMA Fred
188) JUMULO Christine (Ms)
189) KABABOOPI Sheilah Abwooli
190) KABAGAMBE Geofrey
191) KABALI Doreen (Ms)
192) KABARIISA Maryrosetti
193) KABUGHO Jackline (Ms)
194) KAFUKO Annet (Ms)
195) KAHUNDE Gloria (Ms)
196) KAKAYI Lydia (Ms)
197) KAKAZI Asia Safiyati (Ms)
198) KAKURU Annitah (Ms)
199) KALEMA Nelson
200) KALOGO Abed
201) KAMPI Kevin
202) KAMPI Olivia (Ms)
203) KAMUNTU Ashirafu
204) KANSIIME Fedrace (Ms)
59
205) KARUBANGA Adam
206) KASUUBO Peace (Ms)
207) KATABIRA Jimmy
208) KATANGA Atanansio
209) KATO Apollo
210) KATO Evadio
211) KATO Hamza
212) KATO Mathias Mulumba
213) KATONGOLE Joel
214) KATUMBA Bonny
215) KATUSHABE Bridget (Ms)
216) KATUSIIME Godwin
217) KATUSIIME Jullian (Ms)
218) KHATETE Constance (Ms)
219) KHALAYI Lucia (Ms)
220) KICONCO Daniva (Ms)
221) KICONCO Sandrah (Ms)
222) KICONCO Sarah (Ms)
223) KICONCO Sonia (Ms)
224) KIGANDA Andrew
225) KIHEMBO Racheal (Ms)
226) KIIGE Wycliffe
227) KIIRYA Henry
228) KIIZA Julian (Ms)
229) KIRABO Ritah (Ms)
230) KIRINYA Costante
231) KISAKYE Claudia Sarah (Ms)
232) KISIRA Paul
233) KIWANUKA Hildah (Ms)
234) KIWUMULO Ezra
235) KIZZA Ben
236) KIZZA Sharon (Ms)
237) KOBUSINGYE Sharon Mary (Ms)
238) KOMUGISHA Catherine (Ms)
239) KOMUSHANA Jackline (Ms)
240) KOSHABA Catherine (Ms)
241) KULE Erenest
242) KUZEGERA Nangendo Tracy (Ms)
243) KWAGALAKWE Stayce (Ms)
244) KWIOCWINY Daisy (Ms)
245) KYARIMPA Clare (Ms)
246) KYOKUSIIMA Rossette (Ms)
247) LAMWAKA Nancy (Ms)
248) LANYERO Tracy (Ms)
249) LATIGO Daniel
250) LEMPACU Sharqn (Ms)
251) LOGOSE Jackline (Ms)
252) LOPORON Sylivia
253) LOPORON Timothy
254) LUKODA Keneth
255) LULE Dodovic
256) LUTAYA Geofrey
257) LUWALIRA Nicholas
258) LWANYAGA Obadia
259) LWANYAGA Vicent Lutakome
260) MAHORO Monica (Ms)
261) MAKUBUYA Edreen
262) MASEREKA Benard
263) MASEREKA Neckson
264) MATOVU Hassan
265) MAWERERE Sarah (Ms)
266) MAYEGA Joseph
267) MAZIMA Edwin
268) MAZUNE Isaac
269) MBAMBU Annet (Ms)
270) MBAZIRA Tonny
271) MBULAMUKO Apollo
272) MCHEWA Francis Nangumba
273) MENDELLA Floria (Ms)
274) MENYA Umar
275) MIDYERO Derick
276) MIGISA Jenifer
277) MIIRO Rogers
278) MIREMBE Prossy (Ms)
279) MIREMBE Sheilla (Ms)
280) MOLO Robina (Ms)
281) MPAULO James
282) MPAULO Kezekia Waiswa
283) MUDONDO Winnie (Ms)
284) MUGABE Erineo
285) MUGALA Annet (Ms)
286) MUGALA Annet (Ms)
287) MUGERWA Aidah (Ms)
288) MUGERWA Sylvester
60
289) MIGHISA Jenifer
290) MUGISHA Ronald
291) MUGOROGOZA John
292) MUGOYA Lillian
293) MUGUME Alex
294) MUGWANYA Eric
295) MUHINDO Siraji
296) MUHUMULE Barbrah (Ms)
297) MUKANKUSI Jackie (Ms)
298) MUKASA Robert
299) MUKASA Ronald
300) MUKISA Gerald
301) MUKISA Joseph
302) MUKUNGU Mourice
303) MUKYALA Recheal (Ms)
304) MULONDO Derrick
305) MULUMBA Paul
306) MUSAKA Conrad
307) MUSAKUWONA Janat (Ms)
308) MUSANJE Rogers
309) MUSERENGU Adamson
310) MUSIIMENTA Scovia (Ms)
311) MUSOKE Umaru
312) MUSISI Paul
313) MUSISI Rosette (Ms)
314) MUSUBIKA Evah
315) MUSUMAMI Abudalah
316) MUTENYO Moreen
317) MUYAMA Diana (Ms)
318) MUYAMBI Wycliff
319) MUYANJA Andrew
320) MUYANJA Daniel
321) MUYUBE Gilbert
322) MUZAKI Babra (Ms)
323) MWANAHI Salimu
324) MWANJA Simon
325) MWASE Nicholas
326) NABAGALA Lilian (Ms)
327) NABAGESERA Oliver (Ms)
328) NABAJJU Sawiya
329) NABAKOOZA Lilian (Ms)
330) NABAKOOZA Mugagga (Ms)
331) NABATANZI Fatiah (Ms)
332) NABBUTO Josephine
333) NABENGO Christine (Ms)
334) NABICCU Mariam (Ms)
335) NABIREKA Gertrude (Ms)
336) NABIRYE Mercy (Ms)
337) NABUGOSILI Gloria Gorret (Ms)
338) NABUGWAWO Rosemary (Ms)
339) NABUKEERA Carol (Ms)
340) NABUKEERA Cotylde
341) NABUKEERA Dorreen (Ms)
342) NABUKEERA Jane (Ms)
343) NABUKENYA Rhonah
344) NABULO Mercy (Ms)
345) NABULYA Sharon (Ms)
346) NABUSE Rebecca (Ms)
347) NABWAMI Grace Florence (Ms)
348) NABWIRE Anagonda (Ms)
349) NABWIRE Martha
350) NAFULA Doreen (Ms)
351) NAFUNA Susan (Ms)
352) NAGAWA Faridah (Ms)
353) NAHAMYA Dagson
354) NAHONIWE Clinton
355) NAIBORYA Babrah (Ms)
356) NAIGAGA Anna (Ms)
357) NAIKOBA Christine Winnie (Ms)
358) NAJJUMA Diana (Ms)
359) NAJJUMA Hindu (Ms)
360) NAJJUUKO Mayimunah (Ms)
361) NAKAAYI Jane (Ms)
362) NAKABIRI Sumayah (Ms)
363) NAKABUYE Grace (Ms)
364) NAKACWA Ruth Habib (Ms)
365) NAKADAMA Aminah Nyendhe (Ms)
366) NAKAFU Deborah (Ms)
367) NAKAKEETO Allen (Ms)
368) NAKALEMBE Zalikah (Ms)
369) NAKAMYA Dorothy (Ms)
370) NAKANGU Winnie (Ms)
371) NAKANYO Annet (Ms)
372) NAKATO Mackline (Ms)
61
373) NAKATO MARY Gorret (Ms)
374) NAKAWUNGU Nnadia
375) NAKAVUMA Hafusah (Ms)
376) NAKAYENGA Sheila (Ms)
377) NAKAYINGA Judith (Ms)
378) NAKEWE Shadia (Ms)
379) NAKHAIMA Fred
380) NAKIGUDDE Kammanje Fatuma (Ms)
381) NAKIRYA Parascave (Ms)
382) NAKITENDE Elizabeth (Ms)
383) NAKIYEMBA Bayati (Ms)
384) NAKKAZI Daphine Basabi (Ms)
385) NAKKUNGU Aisha (Ms)
386) NAKOWA Eve (Ms)
387) NAKULE Gorret Evaline (Ms)
388) NAKWANYI Rabiat (Ms)
389) NAKYANZI Martha (Ms)
390) NAKYANZI Winnie (Ms)
391) NAKYEJWE Phiona (Ms)
392) NALUBWAMA Mary (Ms)
393) NALUJJA Hairat (Ms)
394) NALUKENGE Nanfuuna Layusa (Ms)
395) NALUKENGE Shamusa (Ms)
396) NALUMANSI Eva (Ms)
397) NALUTAAYA Suzan (Ms)
398) NALUYIMA Maria Tereza (Ms)
399) NALWADDA Cate (Ms)
400) NALWEYISO Christine (Ms)
401) NAMAGANDA Peace (Ms)
402) NAMAGEMBE Asia (Ms)
403) NAMAGEMBE Sylivia (Ms)
404) NAMAGGWA Sharon Lonvisa (Ms)
405) NAMAIKE Elizabeth (Ms)
406) NAMAKULA Dorothy (Ms)
407) NAMALA Gladys (Ms)
408) NAMALE Flavia (Ms)
409) NAMANDA Kevin
410) NAMATA Joyce (Ms)
411) NAMATOVU Madinah (Ms)
412) NAMATOVU Winfred (Ms)
413) NAMBALIRWA Busulwa Esther (Ms)
414) NAMBATYA Gloria Racheal (Ms)
415) NAMBATYA Maria Norah (Ms)
416) NAMBEJJA Ruth (Ms)
417) NAMBOGWE Damali (Ms)
418) NAMBOOWA Caroline Nsumba
419) NAMBOOZE Sporah Owomukisa (Ms)
420) NAMBOOZE WINFRED Victoria (Ms)
421) NAMBOOZO Sarah Rovanansi (Ms)
422) NAMIIRO Lailah (Ms)
423) NAMIRIMU Jenipher (Ms)
424) NAMUDDU Fatiah
425) NAMUGABO Charity (Ms)
426) NAMUGAMBA Olive (Ms)
427) NAMUGENYI Deborah(Ms)
428) NAMUGENYI Waldah (Ms)
429) NAMUGGA Maria (Ms)
430) NAMUKASA Babirye Mary (Ms)
431) NAMULI Fausta (Ms)
432) NAMULWANA Rebecca Jovia (Ms)
433) NAMUNYANA Asanansi (Ms)
434) NAMUSOBYA Grace (Ms)
435) NAMUSOKE Jane Frances (Ms)
436) NAMUTEBI Daisy (Ms)
437) NAMUTEBI Miria Tracy (Ms)
438) NAMUWONGE Nashim (Ms)
439) NANDUDU Anna (Ms)
440) NANKWANGA Mary (Ms)
441) NANKOMA Sana Evelyn (Ms)
442) NANKINDU Annmary (Ms)
443) NANKINGA Aisha (Ms)
444) NANSAMBA Gloria (Ms)
445) NANSEERA Jaziira (Ms)
446) NANSUBUGA Betty (Ms)
447) NANTALE Reginah (Ms)
448) NANTEZA Mildred Jemimah (Ms)
449) NANTEZA Shadia (Ms)
450) NANTEZA Stella (Ms)
451) NANTONGO Winnifred (Ms)
452) NANTUMBWE Kasifa (Ms)
453) NANTUMBWE Shamim (Ms)
454) NANTUME Sharifah (Ms)
455) NARINDA Evaline (Ms)
456) NASASIRA Saviour (Ms)
62
457) NASIRE Francis
458) NASONGO Dorothy (Ms)
459) NASSIWA Harriet (Ms)
460) NATUKUNDA Fatihia (Ms)
461) NATUKWATSA Viola (Ms)
462) NATURINDA Tukesiima (Ms)
463) NAWOMA Ruth (Ms)
464) NDAGIRE Rehema (Ms)
465) NDIBALEKERA Rosira (Ms)
466) NDUHUKIRE Mary Ellinah (Ms)
467) NEGESA Joy Nowelina (Ms)
468) NGABIRANO Bridget (Ms)
469) NGOGA James
470) NINSIIMA Aridah (Ms)
471) NINSIIMA Immaculate (Ms)
472) NTAYI PETER King Dembe
473) NYABONYO Justine (Ms)
474) NYADOI Philister (Ms)
475) NYAMWIZA Sophia (Ms)
476) NYANGWENI Annet (Ms)
477) NYESIGA Betsy (Ms)
478) NYIRARUKUNDO Felista (Ms)
479) OBIASI IVAN Isaac
480) OBONGE Alfred
481) OBONYO Walter
482) OBORE Patrick Samuel
483) OBUKU Lambert
484) OBUKWI Benjamin Elly
485) OCHIENG Gerald
486) ODAKASI Malaki
487) ODONGO Kalvin
488) ODONGO Samuel
489) OGIATUM Innocent
490) ODONGKARA Francis
491) OGWANG Daniel
492) OJARA Emmy (Ms)
493) OJARA John Eddie
494) OJOK Tonny
495) OKELLO Denish
496) OKELLO Emmanuel
497) OKELLO Jambusa Patrick
498) OKELLO Joseph
499) OKELLO Lameck
500) OKETCHO Fred
501) OKIRIA Julius
502) OKORE Simon
503) OKUCU Lawrence
504) OKUMA Sadrack
505) OKWIR Jonathan
506) OLINGA Alfred
507) OLINGA Benjamin
508) OLONGI Solomon
509) OLUPOT Richard
510) OMADI Jorem
511) OMARA Emmanuel Thomas
512) ONYONGA Nicholas
513) OPEDES Krispus
514) OPENY Dorcus (Ms)
515) OPESA Silver
516) OPESEN Paul
517) OPIO Benard
518) OPOLOT Laban
519) ORAGO Solomon
520) OTEITEI Vincent
521) OTIM David
522) OTIM Mirriam (Ms)
523) OTIN Emmanuel
524) OTYAMA Innocent
525) OUMO Nathan
526) OWERE Richard
527) OWINJI Moses
528) OWONG Benard
529) PANGO Rogers
530) RAMO Paul
531) RUKARA John Vianney
532) SAABA Joan (Ms)
533) SABANO Everlyne Brenda (Ms)
534) SANDE Denis
535) SEKIMULI Dancan
536) SERUNKUUMA Alex
537) SSEMPIRI David
538) SILOI Gabriel Meri
539) SSAAMANYA Adam
540) SSALI Elizephan
63
541) SSEBANOBE Henry
542) SSEGAWA James
543) SSEKITENDE Isaac
544) SSEMUGENZE Kayanja Adam
545) SSEMWOGERERE John Mary
546) SSENDI Ivan Nkata
547) SSENKABIRWA Frank
548) SSENKOOTO David
549) SSIMBWA Denis
550) TABINGWA Hilda Vivian (Ms)
551) TAKEYI William
552) TAMBAKI Robert
553) TAREMWA Brian
554) TIBATA Cissy (Ms)
555) TIBIWA Alice (Ms)
556) TOMEKA Amos
557) TUGUME Viany
558) TUKEI Kevin
559) TUMURAMYE Vivian (Ms)
560) TUMUSIIME Midragi
561) TUMWEBAZE James
562) TUMWESIGYE Precious (Ms)
563) TUSINGWIRE Recheal (Ms)
564) TUSUBIRA Zeresi Peninnah (Ms)
565) WAIGALA Daniel
566) WAISWA Aggrey
567) WAISWA William
568) WALAKA John
569) WALYAULA Wanyanya Vincent
570) WAMBI Eric
571) WANDA Damalie (Ms)
572) WANDERA Absolom Nabaho
573) WANZUSI Emmanuel Samson
574) WANZU Bruhan
575) WASAJJA Ramsey
576) WAZEMBA Mebo
577) WOKOLI Denis
578) YAPSALIMO Precilla (Ms)
579) YEKO Racheal (Ms)
580) YEKO Shandra (Ms)
581) YEKO Winnie Selina (Ms)
582) ZALWANGO Shakira (Ms)
64
THE DEAN FACULTY OF ARTS AND SOCIAL SCIENCES PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF DEMOGRAPHY AND REPRODUCTIVE HEALTH OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ABALO Jenda Prossy (Ms)
2) ABUNI Sharon (Ms)
3) ACAN Gloria (Ms)
4) ADOCH Monica (Ms)
5) ADOKORACH Miriam Molly (Ms)
6) ADONG Philomena (Ms)
7) AINEBYONA Earnesit
8) AINEMBABAZI Perezi
9) AMOC Augustine (Ms)
10) AMPAIRE Allan Mukwasibye
11) ARIMA Jonathan
12) ATOO Kevin
13) BAGEYA Hudea (Ms)
14) BAGEYA Huden (Ms)
15) BUKOLI Julius
16) BYAMUKAMA Derek
17) CHRISTINE Ainembabazi (Ms)
18) ECODU Joshua
19) EGETU John Maurice
20) HAPPY Irene (Ms)
21) HOPE Syivia (Ms)
22) KANTU Isaac
23) KATUSIIME Babra (Ms)
24) KIRABO Bagyenyi Rosemary (Ms)
25) LUKONGWA Cyrus
26) MUBALE Sula
27) MUGUME Alex
28) MUKYALA Sandra (Ms)
29) MUNYAMBABAZI Daniel
30) MUTUNGI Albert
31) NABAWEESI Beatrice (Ms)
32) NABUKENYA Florence (Ms)
33) NABWIRE Sarah (Ms)
34) NAKUYA Niona Kasekende (Ms)
35) NAMAJJA Martha (Ms)
36) NAMUSOKE Recheal (Ms) 37) NASIRA Grace (Ms)
38) OCHIENG Ronald
39) OKELLO Evelyn (Ms)
40) OMOLO Job
41) SOKUTON Silas
42) TIMBIGAMBA Titus
43) TINO Christine Babra (Ms)
44) TUHAISE Brillian Faith (Ms)
45) TUMWEBAZE Maxwell
46) WASSWA Kenneth
47) ZEMA Godfrey
THE DEAN FACULTY OF ARTS AND SOCIAL SCIENCES PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF SOCIAL WORK AND SOCIAL ADMINISTRATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AYESIGA Joyce (Ms) First Class
2) ABAASA Claire (Ms)
3) ABWIN Joy Sandra (Ms)
4) ACHENG Rukia (Ms)
5) ACHUK Gabriel
6) ACIPA Mercy (Ms)
7) AGUTI Harriet (Ms)
8) AHIMBISIBWE Faith (Ms)
9) AHISHAKIYE Alex
10) AINAMANI Solomon
11) AKANGWANAHO Agnes (Ms)
12) AKOL Violet (Ms)
13) AKULLU Harriet (Ms)
14) AKUN Lydia (Ms)
15) AKWEDE Brenda (Ms)
16) ALANG Joan (Ms)
17) ALOI Brenda (Ms)
18) AMAGU Philiam (Ms)
19) AMITTA Angellah (Ms)
20) AMONGIN Anna (Ms)
65
21) AMUGE Agnes (Ms)
22) ANENA Stella (Ms)
23) ANYANGO Joy Priscilla (Ms)
24) APIO Esther (Ms)
25) APIRA David
26) ARINAITWE Mubangizi
27) ARINDA Ismail
28) ARNOLD Moses
29) ASIIMWE Joseline (Ms)
30) ASINDE Resty (Ms)
31) ATUGONZA Christine (Ms)
32) ATUHAIRWE Novert
33) ATIANG peace (Ms)
34) ATUHWERE Diana (Ms)
35) ATUKUNDA Esther (Ms)
36) AUMA Olive (Ms)
37) AUMA Sharon Jackline (Ms)
38) AUMA Evalyne (Ms)
39) AWORI Salume (Ms)
40) AYEBALE Chermaine Ruth (Ms)
41) AYEBALE Anocirata Murungi (Ms)
42) BABIRYE Mary (Ms)
43) BABIWEMBA Mastula (Ms)
44) BADARU Gillian (Ms)
45) BAGUMA Derrick Stanley
46) BANGUTU Moses
47) BAZAIRE Shaban
48) BENGO Moses
49) BIKARAMUNDA Catherine (Ms)
50) BIRUNGI Khasifah (Ms)
51) BOONA Grace (Ms)
52) BRIDGET Luisa
53) CHEMENGICH Winnie (Ms)
54) EBIU Innocent Francis
55) EGESSA Joan Nafula (Ms)
56) ELUNGAT Tom
57) EPILA Eunice (Ms)
58) GANDA Milly (Ms)
59) GUMOSHABE Gad
60) HOPE Irene Jovia (Ms)
61) ILOKO Musa 62) IWUTUNG Agnress
63) ISANGA Joram
64) ISEREN Ruth (Ms)
65) ITANYA Samuel
66) KABAZAIRE Matthew
67) KAFUKO Eva (Ms)
68) KAGINO Teiyra
69) KAJULE Eric
70) KAKEMBO Conrad
71) KAKUHIKIRE Fred
72) KANSIIME Destiny Grace
73) KANTONO Lydia (Ms)
74) KARUNGI Edith Kurubakanya
75) KATUSIIME Agatha (Ms)
76) KATWALO Emmanuel
77) KAUMA Hellen Patricia (Ms)
78) KAYEMBA Mosess 79) KEMBABAZI Naume (Ms)
80) KENGONZI Jacinta (Ms)
81) KHWAKA Gloria Esther (Ms)
82) KIBIRIGE Vincent
83) KICONCO Anitah (Ms)
84) KIGOZI Mark
85) KIRIMUNDA Alex Mugasa
86) KISEMBO Paul
87) KITASALA Mercy (Ms)
88) KOBUSINGE Mildred (Ms)
89) KOMUGISHA Ritah (Ms)
90) KWIKIRIZA Eli
91) KWIKIRIZA Denes
92) KYAMPEIRE Enid (Ms)
93) KYAMUTOIRE Angella (Ms)
94) KYOKUSHABA Babra (Ms)
95) LAKOT Charity (Ms)
96) LUMANYIKA Brian
97) LUYOMBYA Charles
98) MAFABI Daisy Pearl (Ms)
99) MAGEMBE Godfrey
100) MAKUNE Roset (Ms)
101) MASAWI Scovia (Ms)
102) MBABAZI Derrick Jonathan
103) MBABAZI Jenipher (Ms)
104) MIREMBE Eve (Ms)
66
105) MIREMBE Maria Gloria (Ms)
106) MUGAYA Mathias
107) MUGISA Juliet (Ms)
108) MUGUME Paddy Blick
109) MUGWERI Nathan
110) MUKISA Timothy Innocent
111) MULANGIRA Florence (Ms)
112) MUNGHONO Patrick
113) MUSANASE Laurinee (Ms)
114) MUSIIMENTA Sharrotte (Ms)
115) MUTAMBA Hadija (Ms)
116) MUTUMBA Moses
117) MWAKA Primah (Ms)
118) MWIJUSYA Brian
119) NABABOPI Doreen (Ms) 120) NABAGALA Beatrice
121) NABIRYO Evalyn (Ms)
122) NABUKEERA Emily (Ms)
123) NABUKENYA Ajiri (Ms)
124) NABULYA Angella (Ms)
125) NABWIRE Mariam (Ms)
126) NABYONGA Noella (Ms)
127) NAGALYE Fatuma (Ms)
128) NAGAWA Sharon (Ms)
129) NAGGAYI Rashida (Ms)
130) NAHONE Joan (Ms)
131) NAIGAGA Racheal (Ms)
132) NAIGAGA Bridget (Ms)
133) NAKACWA Daphine (Ms)
134) NAKAJUBI Bridget (Ms)
135) NAKASUMBA Jane (Ms)
136) NAKATO Halima (Ms)
137) NAKAYENGA Brenda (Ms)
138) NAKAYINGO Christine (Ms)
139) NAKAYIRA Robinah (Ms)
140) NAKIBUUKA Halimah (Ms)
141) NAKIMULI Linnet (Ms)
142) NAKIRYA Harriet (Ms) 143) NAKINTU Grace (Ms)
144) NAKITENDE Ritah (Ms)
145) NAKIWALA Sandra (Ms)
146) NAKIWATE Diana (Ms)
147) NAKYEJWE Gertrude (Ms)
148) NALUBEGA Pretty (Ms)
149) NALWOGA Florence (Ms)
150) NAMAGANDA Rachel (Ms)
151) NAMAGEMBE Ritah (Ms)
152) NAMAKHONJE Juliet (Ms)
153) NAMALE Miriam (Ms)
154) NAMARA Juliet (Ms)
155) NAMBUYA Esther (Ms)
156) NAMMANDA Mary Jackline (Ms)
157) NAMPIJJA Samantha (Ms)
158) NAMUDDU Patience (Ms)
159) NAMUGGA Dorah Teopista (Ms)
160) NAMUGWE Sharon (Ms)
161) NAMUTOSI Hellen (Ms)
162) NANDUDU Mariam (Ms)
163) NANKYA Alice Catherine (Ms)
164) NANSAMBA Resty (Ms)
165) NANSASI Shamia (Ms)
166) NANTUUWA Agnes (Ms)
167) NANYENGO Monica (Ms)
168) NANYENJE Shakirah (Ms)
169) NANYONDO Ruth (Ms)
170) NATURINDA Evaline (Ms)
171) NAVVUGGA Annet (Ms)
172) NAYEBARE Ruth (Ms)
173) NDAGIRE Faridah (Ms)
174) NEMWA Ritah (Ms)
175) NERIMA Faith Masasa (Ms)
176) NESIGAMYE Sania (Ms)
177) NIMUSIIMA Lucy (Ms)
178) NOZZI Vivian (Ms)
179) NYADOI Sharon (Ms)
180) NYAKATCH Hellen (Ms)
181) OBUA Denis
182) ODONGKARA Patrick
183) ODONGO Julius Ceaser
184) ODONGO Simon
185) OKABA Loveran
186) OKELLO Isaac Ambrose
187) OKIA Jacob
188) OKOT Fredrick Nauries
67
189) OKURWON Job
190) OKWERA Francis John
191) ONIALA Joshua
192) OPIO Cosmas
193) OPIO George
194) OPIO Semu
195) ORIEKI Dickson
196) RUHAMYA Peter
197) SEKITOLEKO Ronald
198) SENGE Ndobi Paul
199) SIJAL Swaib Avu
200) SSAKA George
201) SSEKAJJA Martin
202) SSEMBEGUYA Abel
203) SSEMWOGERERE Richard
204) SSENABULYA Hakim
205) TAREMWA Ronald
206) TEBUSSEKE Bart
207) THOPACHO Joseph
208) TINDIMWEBWA Darlin
209) TUKESIGA Drake
210) TUMUSIIME Marion
211) TUMUSIIME Rogers
212) TUMWIJUKYE Davis
213) TWIKIRIZE Anitah (Ms)
214) VUDRIKO Emmanuel
215) WALAKIRA Hassan
216) WAMANI Geofrey
217) WAMONO Wandera Fred
218) WANDERA Richard
219) WANYENYA Babra (Ms)
220) WASSWA Isaac
221) WEREBERI Elijah
222) WODILA Lilian Choice (Ms)
223) WONYAKA Amuza Mutwalibi
THE DEAN FACULTY OF ARTS AND SOCIAL SCIENCES PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF MICROFINANCE OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AKAMPA Dickens First class
2) KATIITI Allen (Ms) First class
3) KATO Alex First class
4) NASAAZI Josephine (Ms) First class
5) AYEBAZIBWE Sharlote (Ms) First class
6) SANYU Christine (Ms) First class
7) ABALO PATIENCE Rhoda
8) ABASABYONA Pamera (Ms)
9) ACIRO Brenda Faith (Ms)
10) ADONGO Simonia Grace (Ms)
11) AGABA Josephtrust (Ms)
12) AGANYIRA Dennis
13) AGASHA Maryfaith (Ms)
14) AGOTE Immaculate (Ms)
15) AGUMA Miriam (Ms)
16) AHABWE Edgar
17) AHAIRWE Lorna (Ms)
18) AJWANG Brenda (Ms)
19) AKAMPURIRA Nuliat (Ms)
20) AKAO Kevin
21) AKATUKUNDA Brenda (Ms)
22) AKATUKUNDA Caroline (Ms)
23) AKILABAINE Phoebe Alexis (Ms)
24) AKIROR Hope Rose (Ms)
25) AKOTH Felistas (Ms)
26) AKUGIZIBWE Brenda Agaba (Ms)
27) AKULLO PHOEBE Peninna (Ms)
28) AMANYA Derrick
29) AMANYA Pius
30) AMONGI Gloria (Ms)
31) AMONGIN Teddy (Ms)
32) AMUGE Esther Pasca (Ms)
33) AMUTUHAIRE Lonah (Ms)
34) APALE Alice (Ms)
35) ARACH Viola (Ms)
36) ARIBAREMA Rodgers
37) ASEKENYE Doreen Opolot (Ms)
38) ASERU Janet Siasa (Ms)
68
39) ASIIMA Costance (Ms)
40) ASIIMIRE Lucky (Ms)
41) ASIIMWE Shevan
42) ATAI Annarose (Ms)
43) ATIENO Sylvia (Ms)
44) ATIKU Morris
45) ATUHEIRE Precious (Ms)
46) ATWINE Prize (Ms)
47) AYEBAZIBWE Sharlote (Ms)
48) AYESIGYE Ritah (Ms)
49) BADARU Jannet (Ms)
50) BAGONZA Richard
51) BAIDHUSE Isaac
52) BAKASHABA Onesmus
53) BAYEZE Hadija (Ms)
54) BENDE Mable (Ms)
55) BIIRA Sharon Fundu (Ms)
56) BIIRA Victoria (Ms)
57) BONSUK Florence (Ms)
58) BUKIRWA Allen (Ms)
59) BUYINZA Nabirye Christine (Ms)
60) BWIRE Fred
61) BYANDALA Gideon
62) BYARUHANGA Michael
63) DIDI Fiona (Ms)
64) DUSHIMIMANA Prudence
65) EBONG Moses
66) EKAMU James
67) ELAMU Richard Muhumuza
68) ERIMU Daniel
69) EYOTARU Coleta
70) FARIDU Ssesanga
71) GABULA MOSES Eric
72) GAYITA Latifah (Ms)
73) GUMA Lameck
74) GUMOSHABE Mark
75) IKOMO Derrick
76) IPAS Catherine Ethel (Ms)
77) ISUKAU JOAN Racheal (Ms)
78) KAAHAMA Elijah
79) KABALINDA Harriet (Ms)
80) KABEJJA Joan (Ms)
81) KABYESIZA Emmanuel
82) KAIJA DOCUS Miles
83) KAKEMBO Denis
84) KAMUSIIME Adrine
85) KANEMPE Grace (Ms)
86) KANSIIME Catherine (Ms)
87) KASOWOLE Mercy (Ms)
88) KASOZI Muhammed
89) KATO John Baptist Daniel
90) KATONGOLE Abdu
91) KATUMBA Shariph
92) KATUSIIME Andrew
93) KAWALA Hanifah Ngobi
94) KAYAGA Esther (Ms)
95) KIMULI Sharif
96) KISAKYE Brenda (Ms)
97) KITTIRE Janefrances (Ms)
98) KIWENDO Alex
99) KOBUSINGE Jill
100) KOMUHENDO Christine (Ms)
101) KOMUNGARO Janepher
102) KUTEESA Betty (Ms)
103) KYAKONYI Alex
104) KYANSHEMEZA Patience
105) KYEYUNE GEORGE William
106) KYOHEIRWE Peace (Ms)
107) KYOMUHENDO Derick
108) KYOMUKAMA Immaculate (Ms)
109) KYORAMPE Angeela
110) LABONGONYOR Nelson Jude
111) LAKOME Paul
112) LANGO Bonny
113) LEMPACU Oliver (Ms)
114) LETARU FAITH Ezabuku
115) LUGUMA Conrad
116) MANDELA Dan Chris
117) MASENDI Gloria (Ms)
118) MASIKA Harriet (Ms)
119) MATOVU Nyende Nelson
120) MATTE Shamim
121) MAWA Godfrey
122) MAYANJA Asaph
69
123) MBABAZI Grace (Ms)
124) MBAMBU Phoebe (Ms)
125) MITU Lawrence
126) MUBEZI Sadat
127) MUGABA Godfrey
128) MUHAWENIMANA Jenipher
129) MUHOOZI Godfrey
130) MUKOBI Moreen (Ms)
131) MULUMBA Alafat
132) MUNEZERO Shallon (Ms)
133) MURUHURA Micheal
134) MUSHABE Robert
135) MUSOKE Joseph
136) MUTEESI Joselyne Sharon
137) MUTUMBA Douglas
138) MUYINGO Mathius
139) MWEERI Anthony
140) NABBOSA Joan Kisakye
141) NABIRYE Gladys (Ms)
142) NABIRYE Nowerina (Ms)
143) NABIRYE Sharon (Ms)
144) NABIRYO Sherinah (Ms)
145) NABWIRE Lydia Mirembe (Ms)
146) NABWIRE Patience (Ms)
147) NAGAYI Catherine (Ms)
148) NAGUDI Joan Sandra (Ms)
149) NAIRUBA Claire (Ms)
150) NAJJEERA Babra (Ms)
151) NAJJEMBA Christine (Ms)
152) NAJJUMA Angella (Ms)
153) NAKABUGO Moreen (Ms)
154) NAKAMOGA Winniefred (Ms)
155) NAKANDI Shakirah (Ms)
156) NAKAYALA Ritah (Ms)
157) NAKIBUUKA Flavia (Ms)
158) NAKIBUULE Sausan (Ms)
159) NAKIDDE Catherine (Ms)
160) NAKIGANDA Allen(Ms)
161) NAKIGOZI Zam (Ms)
162) NAKIMULI Rhona (Ms)
163) NAKITYO Hamidah (Ms)
164) NAKIVUMBI Justine (Ms)
165) NAKIWALA Esther (Ms)
166) NAKKAZI Proscovia (Ms)
167) NAKKU Esther (Ms)
168) NALIKKA Brenda Violet (Ms)
169) NALUBEGA Ratifah (Ms)
170) NALUBOWA Aminah (Ms)
171) NALUGWA Dorcus (Ms)
172) NALUMANSI Maria (Ms)
173) NALUTAAYA Milly Winnie (Ms)
174) NAMAGEMBE Hilda Valentine (Ms)
175) NAMBI Grace Linda (Ms)
176) NAMBI Rachael (Ms)
177) NAMBUUSI Esther (Ms)
178) NAMIKALO Babra (Ms)
179) NAMIREMBE Stacie Laura (Ms)
180) NAMUBIRU Joanitah (Ms)
181) NAMUKISA Sarah (Ms)
182) NAMULONDO Judith (Ms)
183) NAMUTEBI Bridget (Ms)
184) NANFUKA Sumayah (Ms)
185) NANKYA Cathy (Ms)
186) NANSEKO Christine (Ms)
187) NANSEKO Vanessa (Ms)
188) NANTANDA Hanifah (Ms)
189) NANTONGO Juliet
190) NANTONGO Shamirah (Ms)
191) NANYONDO Sarah (Ms)
192) NASAASIRA Ritah (Ms)
193) NASAZI Josephine (Ms)
194) NASIJJE Sophia (Ms)
195) NASSALI Christine Mable (Ms)
196) NASSOLO Mariam (Ms)
197) NAZZIWA Teddy (Ms)
198) NDIISI LINNET Lilian (Ms)
199) NDYABAHIKA James
200) NINSIIMA Doreen (Ms)
201) NINSIIMA Eunice (Ms)
202) NIWAMANYA Emmanuel
203) NIWARINDA Scovia (Ms)
204) NKULEGA Nicholus
205) NSEMERE Rebecca (Ms)
206) NSEREKO Rashid
70
207) NSHEMERIRWE Linus (Ms)
208) NSIIMIRE Stellah (Ms)
209) NSIMENTA Maureen (Ms)
210) NYAKATO Lillian (Ms)
211) NYENDE Stephen Eliot
212) OCHWO Collins John
213) ODERO Nelson
214) OGWANG Ronald
215) OJUKUL Joseph
216) OKALANY Ken Enabu
217) OKELLO SIMON Peter
218) OKETHI Ronald
219) OLEMA Bob Daniel
220) OMOIT ICHIKILI Ronald
221) OPIYO BRIAN Boyed
222) ORIGABA Remmy
223) OTORU Joyce (Ms)
224) OYELLA Alice Amelia (Ms)
225) OYESIGYE Annest
226) SEKYANZI Humaiya (Ms)
227) SSEBALAMU Benard
228) SSEKIWUNGA Joshua
229) TANGA John Paul
230) TEBYAZA Phiona (Ms)
231) TELEKERA Robert
232) TIMBYETAHO Lucky (Ms)
233) TUMUHAIRWE Amos
234) TUMUHIMBISE David
235) TUMUSHABE Juliet Agaba (Ms)
236) TUMUSIIME Jimmy
237) TUMUSIIME Medrine (Ms)
238) TURYAHEBWA Barbra Kakuru
239) TUSHEMERIRWE Annolyne (Ms)
240) TUSHEMERIRWE Patience (Ms)
241) WAMBI Mary (Ms)
242) WANDERA Amos Okoba
243) WECE Calvin Onyang
244) WETAKA Isaac
245) YAKI Sheila (Ms)
THE DEAN FACULTY OF ARTS AND SOCIAL SCIENCES PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN MICROFINANCE OF KYAMBOGO UNIVERSITY 1) AKATUKUNDA Joshua 2) ALITUHA Racheal
3) ATAMBA Ian
4) EJANGU ANDREW Joel
5) EXCELLENT Jolly
6) ISELA Anthony
7) NAKABIITO GRACE Mary (Ms)
8) NTUNGIRE Allan
9) TANDEKA Joshua Kalamira
THE DEAN FACULTY OF ARTS AND SOCIAL SCIENCES PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN EDUCATION SECONDARY (DES) OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) MILEYO Sarah (Ms)
2) MUSIIMENTA Mable (Ms)
THE DEAN FACULTY OF ARTS AND SOCIAL SCIENCES PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN EDUCATION SECONDARY (MUSIC) OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) KASIITA John Kennedy
2) LUMANSI Arnold
3) MAWANGA Arafat
4) MAWEJJE David
5) MUKAABYA Jonas
6) MUSISI Ivan
7) MUTEBI Nathan
8) NAKANJA Juliet (Ms)
71
9) NANTAMU Allen (Ms)
10) NATUKUNDA Dorothy (Ms)
11) SSEKIDDE Simon Peter
12) SSEMATA Pafula
THE DEAN FACULTY OF ARTS AND SOCIAL SCIENCES PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN LIBRARY AND INFORMATION SCIENCES OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ACELE Docas (Ms)
2) AKAMPURIRA Shallon (Ms)
3) AKOLONG Immaculate (Ms)
4) APIO Catherine (Ms)
5) ASIANZU Scovia (Ms)
6) ATURINDA Penlope (Ms)
7) ATUKUNDA Dorothy (Ms)
8) ATUKUNDA Martha (Ms)
9) BABIRYE Zahara (Ms)
10) BUYONDO Brian
11) DRARU Patience (Ms)
12) IMAMUT Melen Scovia (Ms)
13) KADOKO Stuart
14) KAGWA Christopher
15) KASAIJA Moses
16) KATALIKAWE Ronald
17) KINENE Ivan
18) KINTU Erisa
19) KWESIGOMWE Deusdedit
20) KYASHEMERA Tabisa (Ms)
21) MAFABI Nelson
22) MATSIKO Apollo
23) MIREMBE Florence (Ms)
24) NAKASANGO Immaculate (Ms)
25) NAKIWALA Viola (Ms)
26) NALUBEGA Solome (Ms)
27) NALUWU Sylivia (Ms)
28) NALWEISO Jamilah (Ms)
29) NAMBOZO Agrepin Buyi
30) NANGENDO Lailah (Ms)
31) NEKESA Irene Manjeri (Ms)
32) NYESIGA Derrick
33) OCAYA Bob
34) OKER Gerald
35) OKETCHO Joseph
36) SSENDAGIRE Lawrence
37) SUUBI Joseph
38) TANI Albert
39) TUSINGWIRE Pamella (Ms)
72
13TH DECEMBER 2019
73
THE DEAN FACULTY OF EDUCATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF GUIDANCE & COUNSELING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) KENEEMA Pepius First Class
2) AYEBARE Nelson First Class
3) NAKALANZI Zawadi (Ms) First Class
4) BAGAGA Pretty (Ms) First Class
5) BIIRA Hilda (Ms) First Class
6) MAGOMU James First Class
7) NAKAYENGA Mariam (Ms) First Class
8) AWOR Pauline (Ms)
9) ILALO Monica (Ms)
10) APIO Judith (Ms)
11) ALISINGURA Lydia (Ms)
12) ANECHO Evelyne (Ms)
13) BUSIMA Winnie (Ms)
14) HAMALA Pauline (Ms)
15) KAFEERO Steven
16) KAZAANA Ronald
17) KUNIHIRA Doreen (Ms)
18) LUPAYE Emmanuel
19) MANGENI Faizo
20) MUHANGI Dickson
21) MUSUYA Suzan (Ms)
22) MUKIIBI Nicholas
23) MUYANJA Aloysious
24) MWEBESA Daniel
25) MWEBYA Dorothy (Ms)
26) MWESIGYE Abraham
27) NABBANJA Daphine lidivine (Ms)
28) NABUUFU Oliver (Ms)
29) NABUUZA Evelyne (Ms)
30) NABWETEME Ritah (Ms)
31) NABWIRE Suzan (Ms)
32) NAKALANZI Natasha (Ms)
33) NALUWOOZA Nuruh (Ms)
34) NAMPIIJA Halimah (Ms)
35) NAMULI Aisha (Ms)
36) NAMUTEBI Habibar (Ms)
37) NASSIWA Sylivia (Ms)
38) NASSOLO Syliva Pamela (Ms)
39) NANYANZI Stella (Ms)
40) NKAMWESIGA Lillian (Ms)
41) OWOR Peter Denis
42) ZAWEDDE Joan (Ms)
THE DEAN FACULTY OF EDUCATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF DEVELOPMENT STUDIES OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AACHA Jackline (Ms)
2) ABIO Vicky (Ms)
3) ACHIEING Brenda (Ms)
4) ADUPA Benard
5) AGABA Patience (Ms)
6) AGUTI Ritah (Ms)
7) AHEBWA Stephen
8) AKAKUNDA Shillah (Ms)
9) AKANYIJUKA Drake
10) AKURE Christine (Ms)
11) AMAKINAT Scovia (Ms)
12) AMANDA Hope (Ms)
13) AMMO Harriet (Ms)
14) AMODING Patricia (Ms)
15) AMPAIRE Sharon (Ms)
16) AMPAIRE Tracy (Ms)
17) AMUTUHEIRE Norman
18) ANKUNDA Sierra Cinderella (Ms)
19) ANYANGO Beatrice (Ms)
20) ANYANGO Dorothy (Ms)
21) APILA Teddy (Ms)
22) APIO Margret (Ms)
23) APOLOT Doreen (Ms)
24) ASHABA Doreen (Ms)
25) ASIIMWE Marvin
26) ASIIMWE Timothy
27) ATIMA Joan (Ms)
28) ATURIINDE Saloome (Ms)
74
29) ATUWAIRE Eric
30) AYEBALE Normana
31) AYO Monica (Ms)
32) BABIRYE Evelyn Rhoda (Ms)
33) BABU Juma
34) BAKAKI Salim
35) BALIGANIKYA James
36) BASEMERA Aliganyira
37) BIRUNGI Franco
38) BYEGARAZO Clave
39) CHEPKWEMBOI Marion (Ms)
40) DIKAN Grace Patricia (Ms)
41) EDOTU Joel
42) EKILENG Emmanuel
43) ERWAGA Edrine
44) GIFT Irene (Ms)
45) GUMOSHABE Joan (Ms)
46) HASAHYA Yefusa
47) IGWEL Sharon (Ms)
48) IKASILON Immaculate (Ms)
49) ITENGO Rebecca (Ms)
50) IYOGIL Gertrude (Ms)
51) KABINIKA Paul
52) KABONIRE Sofia Nkongi (Ms)
53) KAGGWA James
54) KAHEMBE Joshua
55) KAJJUBI Ismail
56) KAKAYI Anna Mary (Ms)
57) KAMUSIIMIRHO Catherine (Ms)
58) KASAJJA Richard
59) KATAMBA Yahaya
60) KATWALO Paul
61) KATWESIGE Rosemary (Ms)
62) KAWEESI Ivan
63) KAYEMBA Isaac Nyika
64) KAYENDEKE Ritah Everline (Ms)
65) KIWANUKA Baddah
66) KIYONGA Brenda (Ms)
67) KOBUGANZI Laura (Ms)
68) KUSEMERERWA Christine (Ms)
69) KWEBEIHA Dickson
70) KYALIKISA Ruth Kyakula (Ms)
71) LAMUNU Doris (Ms)
72) MAGUMBA Amili
73) MANGENI Lynnette Lyaka (Ms)
74) MANGENI Philex Jadon
75) MASEREKA Godwin
76) MASEREKA Ronald
77) MBABAZI Rhonah (Ms)
78) MBATUDDE Majorine Mirembe (Ms)
79) MOHAMMED Swaib
80) MUGERWA Marvin Mukasa
81) MUGISHA Fred Sunday
82) MUHANGUZI Oscar
83) MUJURO Edgar
84) MUNDURU Agnes (Ms)
85) MUNOMWA Sanon
86) MUSAMBI Abudala
87) MUSIIMENTA Janet (Ms)
88) MUTEGEKI David
89) MUTESI Janet (Ms)
90) MUWANGUZI Suzan (Ms)
91) MWONDHA Abel
92) NABAKIIBI Shauthaba
93) NABBOSA Noel (Ms)
94) NABUMBA Esther (Ms)
95) NABUSULWA Sharifah (Ms)
96) NADALA Martha Nafula (Ms)
97) NAFUNA Racheal (Ms)
98) NAGAWA Noeline (Ms)
99) NAKABUGO Christine (Ms)
100) NAKADDU Gladys (Ms)
101) NAKATO Lillian (Ms)
102) NAKAYIWA Hilda (Ms)
103) NAKAZZI Janet (Ms)
104) NAKIVUMBI Brenda Pagonah (Ms)
105) NAKULEBA Asadi (Ms)
106) NAMALA Hadijja (Ms)
107) NAMANDA Janet Fridah (Ms)
108) NAMATAKA Lydia (Ms)
109) NAMATOVU Sylivia (Ms)
110) NAMBOOWA Martha (Ms)
111) NAMUGAYA Bridget Vivian (Ms)
112) NAMUJOGO Justine (Ms)
75
113) NAMULINDWA Jackie (Ms)
114) NAMWAU Judith (Ms)
115) NANDUDU Favourine (Ms)
116) NANGABANE Florence (Ms)
117) NANGABI Brenda (Ms)
118) NANJOVU Irene (Ms)
119) NANKUNDA Sandra (Ms)
120) NATWEETA Esther (Ms)
121) NANONO Vivian Deborah (Ms)
122) NANSUBUGA Famidah (Ms)
123) NANTEZA Martha Mary (Ms)
124) NANTOGO Sofia (Ms)
125) NANYANZI Harriet (Ms)
126) NASIIMWA Definate Rainer (Ms)
127) NATOCHO Germina Cloude (Ms)
128) NATUHWERA Edgar
129) NEKESA Oliver (Ms)
130) NGABIRE Norah (Ms)
131) NGOBI Ronald
132) NIWAMANYA Emmanuel
133) NSUBUGA Sharif
134) NUWAGABA Jonan
135) NYACHWO Alvin
136) NYAFWONO Joanitah (Ms)
137) OBOTH Mathew
138) ODEKE Emmanuel
139) OGIRA Noah
140) OKELO Alexandria Louise
141) OKELLO Samuel
142) OKIA Akaat Emmanuel
143) OMONA Denis
144) OPURE David
145) ORISHABA Vanisa
146) OWECHI Proscovia (Ms)
147) PENDUNE Immaculate (Ms)
148) SAMALI Malitsa
149) SSEBANENYA Fred
150) TABU Sande
151) TATENDA Victoria (Ms)
152) TAYEBWA Santos
153) TINKAMANYIRE Daniella (Ms)
154) TINO Winnie (Ms)
155) TUMWEKWASE Lydia (Ms)
156) TUMWESIGYE Blessing
157) TUMWINE Moses
158) TURINAWE Gideon
159) TWAKIIRE Jonan
160) WANDIRA Stanely
161) WASSWA Arnold George
162) WEBOMBESA Doreen (Ms)
163) WOMUSI Brian
THE DEAN FACULTY OF EDUCATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF EDUCATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AKATUKUNDA Christine (Ms) First Class
2) ONGYERCAN Samson First Class
3) BYONANEBYE Jenniffer (Ms) First Class
4) ALIRWA Ferister (Ms) First Class
5) SSETTUBA Vicent First Class
6) OPIO Michael First Class
7) CHESAKIT Joseph Salim First Class
8) AKECH Beatrice (Ms) First Class
9) OMEDI Geoffrey First Class
10) NAKIRYOWA Getrude (Ms) First Class
11) NAKATO Janat (Ms) First Class
12) SSENNYANGE Ian Nelson First Class
13) OTIM DAVID Apwatum First Class
14) ATWINE Gloria (Ms) First Class
15) OTUKEI Charles First Class
16) TAMALE Kizito First Class
17) ANDAMA Bosco First Class
18) BARYAMUBA Felix First Class
19) KATENDE Muhammed First Class
20) WEROMA Apollo First Class
21) ABAA Moses
22) ABAGO Catherine (Ms)
23) ACAMI Moses
24) ACHAN Harriet (Ms)
25) ACIRO Molly (Ms)
26) ADEBO Bosco Onira
76
27) ADOCH Vicky (Ms)
28) AGUTI Flavia (Ms)
29) AKEDI Lucy (Ms)
30) AKELLO Bibian (Ms)
31) AKOL Rose (Ms)
32) AKULLU JOLLY (Ms)
33) AKUMU Saraphine (Ms)
34) AMAZO Amos
35) AMODOT Christine (Ms)
36) AMUGE Immaculate (Ms)
37) ANDAMA Gala John
38) ANDAMA Swali
39) ANGUCHIA Pamela Mbati (Ms)
40) APIO Immaculate (Ms)
41) APOTO Jannet (Ms)
42) ASAABA Edward
43) ASURU Jesca Jessy (Ms)
44) ATAMA John Robert
45) ATUKEI Regina (Ms)
46) AYEBAZIBWE Boaz
47) AYESIGA Ronald
48) BALIKURUNGI Byabakama Stephen
49) BUKENYA Simon Peter
50) BYAMUKAMA Aggrey
51) DROMA Emmanuel
52) DUNIA Selemani
53) EBIACU Francis
54) EDUTU Thomas
55) EGONYU Paul
56) EKUKA Felix Kennedy
57) EKWANGU David
58) ELEMU Odie Robert
59) EMALU Denis
60) ENZAMA Godfrey Dolason
61) GWINAMIRE Christine (Ms)
62) HAGENA Lauben
63) IMALINGAT Gabriel
64) ISINGOMA Godfrey
65) ITAIT JANET Florence (Ms)
66) KALUYA Joshua
67) KAMAGARA Ronald
68) KIBWOTA Shirley
69) KIGGUNDU Jude
70) KIKENGE Baluku Joackim
71) KIIRYA James
72) KILAMA Christopher
73) KISEMBO Isaac
74) KOLUO Joseph
75) KUNOBWA Stanley
76) KUSIIMAKWE Zerubbabel
77) KYAKUWAIRE Hadijja (Ms)
78) KYASIIMIRE Mercy (Ms)
79) LOKWANG Edmond
80) MANGI Lucy (Ms)
81) MBUGA Canaan Sserwaniko
82) MUDUMBA Veneranda
83) MUGABE Asuman
84) MUGAMBE Joseph
85) MUGISA James
86) MUHINDO Eryabu
87) MUKASA Joseph
88) MUKOOZA David
89) MUTAI Charles
90) MWINE Richard
91) NABAASA Sifa (Ms)
92) NABATANZI Salome (Ms)
93) NABIWAFU Eron Joyce (Ms)
94) NAKALEMA Feddy (Ms)
95) NAKASIBA Linnet Betty (Ms)
96) NAKIYAGA Ivy Lindo
97) NALUNKUMA Olivia (Ms)
98) NAAMANYA Amos
99) NAMIREMBE Jennifer Komuri (Ms)
100) NAMUBIRU IRENE Kakenga
101) NAMWESEZI Liticia (Ms)
102) NAMWIKO Lungonia Lazarus
103) NAKANYIKE Zeresh
104) NANSUBUGA Ruth (Ms)
105) NDYAMUSIIMA Moses
106) NKABUZARANWA Evaristo
107) NUWABIINE Loyce (Ms)
108) NYANJARA Madina (Ms)
109) NYEKO Geoffrey Okello
110) OBUNI Micheal
77
111) OBBO Jude
112) OCHIN Eryono Omai
113) OCWA George Willy
114) ODOC Patrick
115) ODONGPINY Denis
116) ODUCHU Emmanuel
117) ODUMER Joseph
118) OGOBA Julius
119) OGWANG Alex
120) OGWANG James Daniel
121) OGWANG Sam
122) OJAN George Martin
123) OJJA Samuel
124) OKABO Pius Victor
125) OKAO Maxwell
126) OKELLO David
127) OKELLO John Micheal
128) OKELLO Richard
129) OKOJA Sostene
130) OKUWAN Yafes
131) OLOKA Samuel
132) OLUPOT Michael
133) OMARA Francis
134) OPIO Patrick
135) OPOLOT Daniel
136) OPOLOT Joseph
137) OYANGA Patrick
138) SANYU Margaret (Ms)
139) TAAKA Florence (Ms)
140) TABU Geoffrey
141) TABU Geoffrey
142) TAYEBWA Israel
143) TINO Matilida (Ms)
144) TUMURANZYE Eliab
145) TUSINGWIRE Judith (Ms)
146) UCIRCAN Faith Uluga (Ms)
147) WAISWA Sanon
148) WAMBI Simon
149) WANYAMA Moses Wafuwa
150) YAPYEKO Zikira
THE DEAN FACULTY OF EDUCATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF EDUCATION (ODEL) OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AJILONG Oliver (Ms)
2) AJUMA Richard Edema
3) AKEMKWENE David
4) ALIJORU Gloria (Ms)
5) BANYIGA Julius Watakama
6) BBOSA Rogers
7) BEGUMISA Emmanuel
8) BIRUNGI Francis
9) BUKENYA Irene (Ms)
10) BYAMUKAMA Robert
11) ELETU John
12) ETOMA Innocent
13) ETUUT Michael
14) HAFASHIMANA Andrew
15) JAGGWE Mwanje Daniel
16) KABALEGA James
17) KABEGI Irene (Ms)
18) KATEMBE Swaibu
19) KATENDE James Grammer
20) KATONGOLOE Benard
21) KAYIWA Geofrey
22) KAYUMBA Wilson
23) KIBIRANGO Lawrensio
24) KIIZA Aggrey
25) KIRYA Nicholaus
26) KISAIZA Andrew
27) LAAKI Hagadi Godfrey
28) MAWEJJE James
29) MAYIRI Nathan
30) MIRIGA Martin
31) MUHUMUZA Nalis
32) NAKIMBUGWE Viola (Ms)
33) NATIIGO Martin
34) NGUNDU Stephen
35) NUWAGAB Robert Barya
36) OBOTH Stephen
78
37) OCEN Andrew
38) OCHORA Douglas
39) ODEKE Charles
40) OGWANG Ambrose
41) OIBU James
42) OKELLO Charles
43) OKELLO Martin
44) OKELLO Patrick
45) OKELLO Rymond Jabuk
46) OKOBOI John Calvin
47) OKUMU Alex
48) ONYANGO Sailas
49) OPENDI Patrick
50) OPIO Denish
51) OPIO Kenneth
52) OPWONYA Omony Robert
53) ORODRIYO Duki
54) OTIM David
55) OYENGO Sam
56) SEGUYA Humpherey
57) SIIBO Emmanuel
58) SSEGAWA Ronald
59) TABU Rogers
60) TABU Rogers
61) TENYWA Stephen
62) TUMUHAIRWE Bruce
63) TWEBAZE Emmanuel
64) WAFULA Patrick Pamba
65) WAISWA Brian
66) WAISWA Henry
67) WASSWA Julius Joly
THE DEAN FACULTY OF EDUCATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF TEACHER EDUCATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) KANONO Ronald First Class
2) KARUNGI Glorious First Class
3) MPIREIRWE Edinah (Ms) First Class
4) OKWII EMMANUEL Baron First Class
5) ENDREO Gloria (Ms) First Class
6) TYAN Lawrence First Class
7) TWINAMATSIKO Denis First Class
8) BASEMERA Lydia (Ms) First Class
9) ANDUMA Nicholas First Class
10) ABDI Hassan Alli
11) ABIRIGA John Drameri
12) ABUNYANG Gideon
13) ACEMA Ronald
14) ACHILLA Bernard Phaul
15) ADONGO Felesta (Ms)
16) ADUL Betty (Ms)
17) ADWEK Morrish
18) AKELLO Agnes (Ms)
19) AKERA Stella Sunday (Ms)
20) AKOII Moses
21) AKOPE David
22) AKULLU Josephine Etot (Ms)
23) AMATUTU Baptist
24) ANDABATI Emmanuel
25) ANDAMA Phillip
26) ANDECIA Peace (Ms)
27) ANGOM Stella (Ms)
28) APIO Evalyn Otim
29) ASIKU Thomas
30) ASIO JESCA Mary (Ms)
31) ATAI Christine (Ms)
32) ATAKO Vicky (Ms)
33) ATIM Agnes Grace (Ms)
34) ATIM FILDER Rose (Ms)
35) ATOORI Irene Grace (Ms)
36) AWULE Jackson
37) AYOO Molly (Ms)
38) BIRUNGI Teddy (Ms)
39) BONSUK Jeska
40) BWONYO Godfrey Godwin
41) CANDIA John
42) CANDIA Rhoy
79
43) DRICIRU Nyamer Agnes (Ms)
44) DRIJARU Alice (Ms)
45) DROTI Simon
46) EGESSA Timothy
47) EGITU Denis
48) EJOKE Denis
49) EKANYA Richard
50) EKII Freddie
51) EPAKU Samuel
52) ETOORI Benard
53) IKOEL Harriet Acam (Ms)
54) IRUMBA Peter
55) ISABIRYE Fred
56) ISUWAT Emmanuel
57) KADONDI Sofia(Ms)
58) KANSIIME Olive (Ms)
59) KAPAATA Asan
60) KICONCO Christine (Ms)
61) KURANGA Leonald
62) KYAMUHANGIRE Peter
63) LABEJA Luke
64) LOKU Severino
65) LYAKA Gertrude (Ms)
66) MAWA Cleopus Agobia
67) MFITUMUKIZA Geoffrey
68) MUHINDO Nelson
69) MUHINDO Rosemary (Ms)
70) MUJAWIMANA Anne (Ms)
71) MWANINA Bernard
72) NABUKWASI Beatrice Mwonge (Ms)
73) NGELLA Geoffrey
74) NAMARA Herbert
75) NTIZIBWE Appolo
76) OBAI Robert
77) ODAGA Fred
78) OGWAL James Patrick
79) OJOK Moses Bangi
80) OKALANG John
81) OKAYA David
82) OKELLO Dick
83) OKELLO George
84) OKELLO Justine Okeng Abimiriki
85) OKELLO Nathan
86) OKELLO Patrick
87) OKELLO Robert Frank
88) OKELLO Tonny Fred
89) OKOCHE Basil
90) OKUMU Denis Nyango
91) OLET Morish
92) OLILA Boniface
93) OMONGO Emmanuel
94) ONEK Francis
95) ONGODIA Benard
96) OPWONYA James Peter
97) ORIMA Bonny
98) OWECH Topista (Ms)
99) OWOR RAFAEL Ocaya
100) OWOR Wilson
101) PEDUN JANE Frances (Ms)
102) TITIN Elizabeth (Ms)
103) TUMUSIIME Elijah
104) WABUYA Apollo
THE DEAN FACULTY OF EDUCATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN EDUCATIONAL PLANNING AND MANAGEMENT OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AKULLU Jolly (Ms)
2) ALUCHO PASKA Judith (Ms)
3) ARINDA Ritah (Ms)
4) ATHIENO Bibian (Ms)
5) BEINOMUGISHA Angus
6) JJUKO Abdallatif Karim
7) LYAGOBA Keneth
8) MBWALI Shamim (Ms)
9) MPAIRWE Shevan (Ms)
10) MUGISA David
11) NAKONG Angella Sarah (Ms)
12) NALUYIMA Lydia (Ms)
13) NAMARA Betty (Ms)
14) NINSIIMA Ronah (Ms)
80
15) OKALEBO Joel
16) OWERE Denis
17) SABBIITI Fredrick
18) WOLIMBWA Benard
THE DEAN FACULTY OF EDUCATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN GUIDANCE AND COUNSELLING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) MWENDE Flavia (Ms)
2) NAMBUYA Peace (Ms)
3) ACHENG ImeldA Otyema
4) NABWONSO Enid Esther (Ms)
5) KYOBUZARE Lowenah (Ms)
6) WAPIPI Alex
THE DEAN FACULTY OF EDUCATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN EDUCATION (EARLY CHILDHOOD DEVELOPMENT) OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AKELLO Esther (Ms)
2) ADOCH Victoria (Ms)
3) NAGGINDA Swabahat Mulumba (Ms)
4) NAKITENDE Dorcus (Ms)
5) NAKATEEMBA Annet (Ms)
6) NAMUKWAYA Rachael (Ms)
7) TWINOMUGISHA Claire (Ms)
THE DEAN FACULTY OF EDUCATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN INSTRUCTORS TECHNICAL TEACHER EDUCATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) NAMANYA Godfrey Distinction
2) BWAMBALE Godwin Distinction
3) AKANKWASA Loice (Ms)
4) AMAIDEL Simon Peter
5) AOLIKOL Catherine (Ms)
6) ATWETA Brian
7) EDAKU Denis
8) KASHAIJA Johnmary Muzeyi
9) MUHWEZI Brian
10) TURYAMUHAKI Boaz
11) WORI Francis
THE DEAN FACULTY OF EDUCATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN EDUCATION PRIMARY OF KYAMBOGO UNIVERSITY
BUSUUBIZI PTC
1) AHEEBWA Lauben Distinction
2) AMPURIRE Duncan Distinction
3) KASUMBA Andrew Ephrahim Distinction
4) KATONGOLE Ismael Distinction
5) KIMBOWA Moses Distinction
6) KUSEMERERWA Jane (Ms) Distinction
7) LUWEDDE Josephine (Ms) Distinction
8) MUGISHA Astone Distinction
9) MUSANA Vincent Distinction
10) NAKALEMA Ester Josephine (Ms) Distinction
11) NAKAZIBWE Immaculate (Ms) Distinction
12) NALUMANSI Annet (Ms) Distinction
13) NAMALEEGO Denis Distinction
14) NAMIIRO Hannipher (Ms) Distinction
15) NAMUGANGA Dorcus (Ms) Distinction
16) NAMULINDWA Rehema (Ms) Distinction
81
17) NANSAMBA Beatrice (Ms) Distinction
18) NANTEZA Brenda (Ms) Distinction
19) NANTUME Racheal (Ms) Distinction
20) NKAYI Julius Mbagadhi Distinction
21) SEKYANZI Salim Distinction
22) SSENYONJO Deo Distinction
23) AGABA Silver
24) AHAISIBWE Jovita (Ms)
25) ATUHAIRE Benjamin
26) BALIKEBERA Deogratius
27) BATANUDDE Noah Felix
28) KABUNGA Richard
29) KANSABE Margaret (Ms)
30) KASIGWA Simon
31) KAYEMBA Nelson
32) KIIZA Victoria (Ms)
33) KIZZA Harriet Rose (Ms)
34) KOBUGABE Angellica (Ms)
35) MAWANDA Herbert
36) MAWOBE Wilson Kelvin
37) MAZINGA Godfrey Serwanga
38) MUHANIKA Livingstone
39) MUKABASINGA Jannet (Ms)
40) MUKALAZI John
41) MULINDWA David
42) MUNOGA Ismail
43) MUSOKE Boaz
44) MUTAHINDUKA Geofrey
45) MWETEISE Richard
46) NABAGULANYI Jane (Ms)
47) NABUGUZI Halimah (Ms)
48) NAKABANDA Justine (Ms)
49) NAKABUGO Alice (Ms)
50) NAKABUGO Annet (Ms)
51) NAKAGGWA Annet (Ms)
52) NAKALANZI Teddy (Ms)
53) NAKASUMBA Betty (Ms)
54) NAKATO Caroline (Ms)
55) NAKATO Oliver (Ms)
56) NAKAWEESI Jacent (Ms)
57) NAKIMERA Justine (Ms)
58) NALUBEGA Rwiza (Ms)
59) NALUGGWA Olivia (Ms)
60) NALUGO Rose (Ms)
61) NALUUTU Irene (Ms)
62) NAMATOVU Grace (Ms)
63) NAMUTEBI Hajarah (Ms)
64) NAMUYANJA Jane (Ms)
65) NAMYALO Racheal (Ms)
66) NANKYA Irene (Ms)
67) NANYANZI Agnes (Ms)
68) NASSEJJE Annet (Ms)
69) NATUHAMYA Justine (Ms)
70) NATUMANYA Jovail (Ms)
71) NAVUBYA Rose (Ms)
72) NIWAHEREZA Viola (Ms)
73) NTABAAZI Nathan
74) OGWANG Jimmy
75) OMODING Micheal
76) OPAADE Vicent
77) SEKATE Julius
78) SSEGAWA Amon
79) SSEKYEWA Brian
80) SSENYONDO Christopher
81) TUMWESIGA Godliva
82) TWESIGYE Roland
83) WALUSIMBI John
ST. JOHN BOSCO PTC, LODONGA
1) ADAKU Yunis (Ms)
2) AFEKURU Dinah(Ms)
3) AGONDURU Eunice (Ms)
4) AISUA Alex
5) ANGUTOKO Gerald
6) ASEGA Lawrence
82
7) ATIDRI James
8) BAKO Josephine (Ms)
9) BUGGA Simon
10) CANDIA John
11) COVULE Geofrey Candia
12) DRANDUA Jimmy
13) DRASIKU Jimmy Gabriel
14) EGARU Grace (Ms)
15) EGARU Grace (Ms)
16) INZIKU Isaac
17) ONDOGA Aisu Drake Adnan
18) ONDORU Jesca(Ms)
19) RUBEGA Alex
20) YOSSA Simon
21) ZIBOUS Atimaku Charles
RAKAI PTC, BIKIIRA
1) AHIMBISIBWE Savio Distinction
2) BABIRYE Veronica (Ms) Distinction
3) GUMISIRIZA Justus Distinction
4) KAWALYA Emmanuel Distinction
5) MATOVU Rogers Distinction
6) MUNGHOLO George Distinction
7) NABAKOOZA Rosemary (Ms) Distinction
8) NABUKENYA Betty (Ms) Distinction
9) NAGADYA Caroline (Ms) Distinction
10) NAKAAYI Susan (Ms) Distinction
11) NAKAKANDE Immaculate (Ms) Distinction
12) NAMAZZI Alexandra (Ms) Distinction
13) NAMULEMA Justine (Ms) Distinction
14) NANSEMBE Josephine (Ms) Distinction
15) NASSALI Gonzaga (Ms) Distinction
16) NIWAGABA Joseph Distinction
17) NSAMBA Robert Distinction
18) SSEMANDA Joachimu Distinction
19) SSEMPIIRA George William Distinction
20) SSEMUKUYE Godfrey Distinction
21) SSEMWEZI Richard Distinction
22) SSENDI Lawrence Distinction
23) SSENDIIBWA Gonzaga Distinction
24) TUMUHIMBISE Ivan Distinction
25) WASSWA Lonard Distinction
26) AKELLO Joyce Pamshiler (Ms)
27) KABALI Anthony
28) KAMYA John
29) KASUMBA Godfrey
30) KAYEMBA Vincent
31) KIWANUKA Francis
32) KORUBARE Leocardia (Ms)
33) KWEYUNGA Stephen
34) LUSWATA Henry
35) MBAZIIRA Shafic
36) MPAGI Charles
37) MUGUMYA Robert
38) MUGUMYA Vincent
39) MUKASA Athanansias
40) MUKISA Ronald
41) MULAMOGI Rogers
42) MULEMA Paul
43) MUSAAZI Robert
44) MUSISI Paul
45) MUTEBI Charles
46) NABISERE Margaret (Ms)
47) NAJJUKO Annet (Ms)
48) NAKASOZI Veronica (Ms)
49) NAKAYEGE Bena (Ms)
50) NAKIBIRA Cissy (Ms)
51) NAKIGOZI Monica (Ms)
52) NAKUSAANA Ruth (Ms)
53) NAKYANZI Hasifah (Ms)
54) NALUTAAYA Jackline (Ms)
55) NAMAGANDA Stephania (Ms)
56) NAMATOVU Justine (Ms)
57) NAMIYINGO Juliet (Ms)
58) NAMUBIRU Praxeder (Ms)
59) NAMUGERA Christine (Ms)
83
60) NANGENDO Veronicah (Ms)
61) NAMUGUMYA Mary Nkambwe (Ms)
62) NANSIKOMBI Peruce (Ms)
63) NATURINDA Dickson
64) NDAWULA Francis
65) NKAMUSHABA Innocent
66) OWOR Allon Yowasi
67) SSEKYONDWA Vincent
68) SSEMATA Alex
69) SSENTONGO Denis
70) SSUUNA Wilberforce
71) TTAMA Sarah (Ms)
72) TUSUBIRA Nathan
73) WABOMBA Moses
74) WOMERAKA Paddy
75) YAWE James
CANON LAWRENCE PTC, BOROBORO
1) ABALA Bonniface Distinction
2) ACEN Mary Magdalene (Ms) Distinction
3) ACHAU Florence (Ms) Distinction
4) ACHOLA Norah (Ms) Distinction
5) ADONG Semmy (Ms) Distinction
6) AKAO Jackqueline (Ms) Distinction
7) AKECH Harriet (Ms) Distinction
8) AKELLO Betty Okwir (Ms) Distinction
9) AKELLO Lucy (Ms) Distinction
10) AKULLO Dorin (Ms) Distinction
11) AKULLU Eunice (Ms) Distinction
12) AKWAM Jasper Distinction
13) ALAL Sam Distinction
14) AMAI Hudson Morris Distinction
15) AMENU Samuel Distinction
16) ANGOM Miranda (Ms) Distinction
17) APOKA Cypriano Distinction
18) ATIM Joan Ocen (Ms) Distinction
19) ATINO Caroline (Ms) Distinction
20) AWINO Grace (Ms) Distinction
21) AYO Samuel Distinction
22) EMWONY Francis Distinction
23) EMWONYU John Mike Distinction
24) ENIN Fredrick Distinction
25) EPECHU Simon Peter Distinction
26) IGANYU Christine (Ms) Distinction
27) KALI Patrick Distinction
28) MAWA George Distinction
29) OCATO Morrish Distinction
30) OCHEN George Vincent Distinction
31) OCULI Jimmy Distinction
32) DING Bonny Distinction
33) ODONGO Francis Distinction
34) ODONGO Sam Distinction
35) OGWAL Levy Distinction
36) OGWAL Moses Distinction
37) OGWAL Tonny Distinction
38) OGWANG Alex Distinction
39) OGWANG Bosco Distinction
40) OGWANG George Distinction
41) OGWENG Jasper Distinction
42) OKELLO Daniel Okidi Distinction
43) OKELLO Denis Distinction
44) OKELLO Geoffrey Distinction
45) OKELLO John Baptist Distinction
46) OKELLO Tonny Distinction
47) OKELLO Tonny Topillo Distinction
48) OKII Sam Alex Distinction
49) OKONYE Denis Distinction
50) OKURUT Denis Robert Distinction
51) OLINGA Amoni Distinction
52) OLUMA Samuel Distinction
53) OMARA Jimmy Distinction
54) OMAGOR Moses Distinction
55) ONGOR Denis Remmy Distinction
56) ONYIK Jacob Distinction
84
57) ONYINGE Emmanuel Distinction
58) OPETO Denish Distinction
59) OPIO Charles Distinction
60) OPIO Isaac Distinction
61) OPIO Morison Distinction
62) OPIO Tonny Distinction
63) ORIGA Bonny Distinction
64) OTIM Norman Distinction
65) OWOMUGISHA Shallon (Ms) Distinction
66) ABALO Christine (Ms)
67) ABUNI Margaret (Ms)
68) ABWANGO Jimmy
69) ACAM Agnes (Ms)
70) ACAN Harriet (Ms)
71) ACEN Joyce Immaculate (Ms)
72) ADEKE Sarah (Ms)
73) ADILO Adams Ramazan
74) ADONG Grace (Ms)
75) AGADO Winfred (Ms)
76) AKELLO Molly Grace (Ms)
77) AKELLO Ruth (Ms)
78) AKELLO Suzan (Ms)
79) AKULLO Dorcas Lucy (Ms)
80) ALABA Josephine Mirriam (Ms)
81) ALUR Ronald Andrew
82) AMADI Scovia (Ms)
83) AMUGE Jane Sylvia (Ms)
84) AMUGE Lucy (Ms)
85) AMUGE Stella (Ms)
86) ANAM James
87) ANYANGO Stella (Ms)
88) APITA Gilbert
89) ARIKO John Alex Ongom
90) ASALO Agnes (Ms)
91) ATANY John
92) ATIM Molly (Ms)
93) AUMA Harriet (Ms)
94) AUMO Angela (Ms)
95) AYAA Lois Cissy (Ms)
96) AYO Eveline (Ms)
97) AYO James
98) BONGO Bonny
99) EJANG Harriet (Ms)
100) EJURU Denish
101) ELWANU Moses
102) EPAK Felix
103) ILOMU Anna Margaret (Ms)
104) IMALINGAT Susan Kevin (Ms)
105) IMUKO James Patrick
106) KOLL Stephen
107) MATANDA Ronald
108) MBIRU Patrick
109) MUKALU Edmond
110) MUKIIBI Ibrahim
111) NAKAIMBA Dorothy (Ms)
112) OBONY Bonny
113) OBOTE Justice Joseph
114) OCHAN Mathew
115) OCEN Daniel
116) ODEKE Michael
117) ODONGO Leo
118) ODYEK Simon Peter
119) OGWAL Calvin Mike
120) OGWAL Richard
121) OGWAL Tonny
122) OKELLO Johnathan
123) OKELLO Patrick
124) OKITE Alfred
125) OKOT Walter
126) OLERO Eugene
127) OMACH Denish
128) OMOL Bob Kenneth
129) ONAPA Daniel Naphtali
130) ONYANGO Stephen
131) ONYANGA Peter
132) OPETO John Bosco
133) OPIGE Moses Savior
134) OPIO John Stephen
135) OPOL James Patrick
136) ORUA Denis
137) OTIM Jasper
138) OTIM Tonny
85
139) OTIM Walter
140) OWINY Moses
141) PIRANOK Everlyn (Ms)
142) RASHID Juma Otim
ST. GEORGE’S PTC, IBANDA
1) AHIMBISIBWE Sophia (Ms) Distinction
2) AIJUKIRA Christopher Distinction
3) AKANDWANAHO Chrispus Distinction
4) ARISHABA Allan Distinction
5) ASIINGWIRE Immaculate (Ms) Distinction
6) ATUHAIRWE Rabecca (Ms) Distinction
7) ATUKUNZIRE Mercy(Ms) Distinction
8) BEGUMISA Ronald Distinction
9) BISHANGA Davis Distinction
10) BWAMBALE Edward Distinction
11) BWENGYE Samuel Distinction
12) BYARUGABA Kiiza Ibrahim Distinction
13) KABIMUKIZA Kosia Distinction
14) KAMASHAZA Ednavence (Ms) Distinction
15) KATWINAMATSIKO Colman Distinction
16) KEMBABAZI Don Distinction
17) KENYANGI Doreen (Ms) Distinction
18) KIIZA Elias Distinction
19) KULE Zephanus Distinction
20) MBABAZI Esther (Ms) Distinction
21) MPIRIRWE Adonia Distinction
22) MPIRIRWE Catheline (Ms) Distinction
23) MUSIIME Justus Distinction
24) NATUKUNDA Lawrence Distinction
25) NGAMUHA Biira Eziress (Ms) Distinction
26) SATURDAY Apollo Distinction
27) TAREMWA Dominic Distinction
28) TOMANYA Crispus Distinction
29) TUMWEBAZE Alozius Distinction
30) TUNEZERWE Denis Distinction
31) TURIHAMWE Francis Distinction
32) TUSIIMEMUKAMA Jacinta (Ms) Distinction
33) TWESIGYE AMON Distinction
34) ADEKE Christine (Ms)
35) AHIMBISIBWE Benson
36) AHIMBISIBWE John Baptist
37) ALINDA Stephen
38) ARIBITWARA Benedicto
39) ARINAITWE Jeresom
40) BAMWENDA David
41) BATURAINE Tibanyenda Evarance (Ms)
42) BYAMUKAMA Innocent
43) HASHAKA Gideon
44) IRAGABA Edison
45) KAGWIRE Judith (Ms)
46) KAKURU Johnbosco
47) KAMUKAMA Amos Rukara
48) KASORO Peter
49) KATUSHABE BETTY (Ms)
50) KEMBABAZI Christine (Ms)
51) KEZAABU Winniefred (Ms)
52) KIZITO Dan
53) KOBUSINGE Eva (Ms)
54) KULE Ernest
55) KUTUMA Yosam Okumu
56) KYOSHABIRE Rosemary (Ms)
57) MBABAZI Bernard
58) MBAREBAKI Paul
59) MIGISHA Mercy (Ms)
60) MUGABE Amon
61) MUGISHA Alex
62) MUHANGI Henry
63) MUHUMUZA Innocent
64) MUJUNI Mucunguzi Deus
65) NABAYEGO Lovincer (Ms)
66) NATUKUNDA Justine (Ms)
67) NUWAGABA Jackline (Ms)
68) NUWAGABA Pison
69) OWOYESIGYIRE Christopher
86
70) TINDIWEGI Francesca (Ms)
71) TINKASIIMIRE Linus
72) TUGUME Julius
73) TUMUGABIRWE Scholastic (Ms)
74) TUMUHAIRWE Elgarda (Ms)
75) TUMUHAIRWE Japhes
76) TUMUHIMBISE Stephen
77) TUMWIINE Alex
78) TUNANUKYE Harriet (Ms)
79) TURAMYE Joannah (Ms)
80) TUSHABE Michael
81) TUSINGWIRE Reuben
82) TWINOMUGISHA Robert
83) ZIRARUSHA Adrian Nsenga
CHRIST THE KING GULU PTC
1) ABIA Marino Distinction
2) ABIRIA Gatrude (Ms) Distinction
3) AKELLO Josephine (Ms) Distinction
4) AKENA Morish Distinction
5) AYIKANYING Collins Distinction
6) COBIDONGO Danmark Distinction
7) OKUMU John Jolly Distinction
8) OPIYO Robert Distinction
9) PILOYA Harriet (Ms) Distinction
10) RWOTHOMIO Owachgin Distinction
11) ACEN Agnes (Ms)
12) ACHORA Milly Grace (Ms)
13) ACULO Ketty Florence (Ms)
14) AGIRI Masmin
15) AKIDI Christine (Ms)
16) AKIDI Nighty Onen (Ms)
17) AKUMU Jane (Ms)
18) ANECHO Joyce (Ms)
19) ANEK Grace (Ms)
20) ANENA Eunice (Ms)
21) ASIIMWE STELLA (Ms)
22) ATINE Tom
23) ETOMA Richard
24) KABI Patrick
25) KUMAKECH Robert
26) LAGORO Washington
27) LAJWEE Irene Grace (Ms)
28) LEMBERACH Qunita (Ms)
29) OCAKA Julius
30) ODOKI Felix Benard
31) ODONGO Jacob
32) ODONGO Pirimino Alema
33) ODONGO Walter
34) OGWAL Lawrence
35) OKECH David Talamoi
36) OLANYA Michael
37) OTTO Christopher
38) OWERA James
39) RUDA James
ST. ALOYSIOUS PTC, NGORA
1) ADONGO Teddy (Ms) Distinction
2) AKELLO Agnes (Ms) Distinction
3) AKELLO Anna Margrate (Ms) Distinction
4) APIO Christine (Ms) Distinction
5) ASIO Sarah (Ms) Distinction
6) ELALEIT Silver Distinction
7) ENOKOKIN Harriet Sarah (Ms)Distinction
8) KIYAI Christine (Ms) Distinction
9) OKOBOI Andrew Misaki Distinction
10) OLUPOT Charles Distinction
11) OMONUK Emesesera Distinction
12) OSAKO Joseph Distinction
87
13) OSUPA Charles Distinction
14) AANYU Jane Frances (Ms)
15) ANYOU Augustine
16) ACHIPA Annah Grace (Ms)
17) ACHINGO Everlyn Grace (Ms)
18) ACHOLA Beatrice (Ms)
19) ADONGU Egadu John Peter
20) AJALO Hellen Frances (Ms)
21) AISU Moses
22) AKOLA Joyce (Ms)
23) AKURUT Suzan (Ms)
24) AKWANG Patrick
25) ANGOKU Hellen Beatrice (Ms)
26) ASAPIR Hellen (Ms)
27) ECHODU Abraham
28) KEDI Lucy (Ms)
29) OKELLO Nelson
30) OKWII Simon
31) OLUKA Annet Grace (Ms)
32) OLUPOT Francis
33) OMODING John Patrick
34) OMODING Silver Milton
35) OPUS Robert
36) OTIMONG Samuel
37) PEDUN Deborah (Ms)
KABWANGASI PTC
1) AGUTI Getrude (Ms) Distinction
2) AJWANG Nolah (Ms) Distinction
3) AMERI Sam Distinction
4) AMOKOL Agnes (Ms) Distinction
5) CHEROP Joel Distinction
6) CHEROTIN Difas Distinction
7) DEDYA Eria Distinction
8) ENGWEDU Andrew Cohen Distinction
9) GABIRI George Distinction
10) GALANDI Geova Distinction
11) GULOBA Fredrick Distinction
12) HASAHYA Hellen (Ms) Distinction
13) KADONDI Dinah (Ms) Distinction
14) KIPROP Job Distinction
15) KULOBA Godfrey Distinction
16) MASOLA Ibrahim Wateya Distinction
17) MUKOYA Annet (Ms) Distinction
18) MUSOBO Rashid Arapmaric Distinction
19) MWANIKA Mary Magdalene (Ms) Distinction
20) NABWIRE Mary (Ms) Distinction
21) NAHYUHA Allen (Ms) Distinction
22) NAMEMBA Hajira (Ms) Distinction
23) NAMUTAMBO Michael Distinction
24) NAMWANO Faridah (Ms) Distinction
25) NANJIKA Anna Hope (Ms) Distinction
26) NDIBO Bashiri Manje Distinction
27) ODIIT Enos Distinction
28) OKONGO Charles Distinction
29) SAKARI Moses Distinction
30) SATYA Wilfred Distinction
31) TELENGELA David Distinction
32) WANGWE Henry Distinction
33) WAWUYO Besuel Distinction
34) AKIA Anna (Ms)
35) AKOL Joseph Katikiro
36) ALUPO Esther (Ms)
37) ARUPO Angella (Ms)
38) ASAYO Janet (Ms)
39) ASIO Agnes (Ms)
40) ATAI Betty (Ms)
41) ATUKEI Jane Frances (Ms)
42) BALUKA Sarah (Ms)
43) BEDA Rebecca (Ms)
44) BEYAGALA William
45) BIRABWA Rebecca (Ms)
46) BOGERE Sinani
47) BUHULE Jane Harriet (Ms)
48) CHEMONGES Saul
49) CHEMOS Moses
50) CHEMAMI Khadija (Ms)
88
51) HATIMU Ogutu
52) JOGO Thomas
53) GIMONO Mary Nangabo (Ms)
54) GIMONO Barbara (Ms)
55) GIMONO Rose (Ms)
56) KANYERE Aisha (Ms)
57) KAMISIYA Harriet (Ms)
58) KAYENDEKE Ziphorah (Ms)
59) KIYAI Caroline (Ms)
60) LUNYOLO Harriet (Ms)
61) MAFABI Bulasio
62) MAGOMU Nelson
63) MASIKALA Alice (Ms)
64) MASYALE Yakubu
65) MUSEDE Samuel
66) MUTONO Augustine
67) MUTONYI Oliva (Ms)
68) MWAKANI Ronald
69) MUMBU Hadija Kakayi (Ms)
70) NABULYA Susan (Ms)
71) NABWIRE Lydia (Ms)
72) NAFAMBA Joyce (Ms)
73) NAHIRYA Fatuma (Ms)
74) NAGUTI Jennifer (Ms)
75) NAKIRYA Elisazabeth (Ms)
76) NAKWANDALA Juliet (Ms)
77) NANDUTU Felister Joyce (Ms)
78) NANGUMBA Moses
79) ODELE Daniel
80) OKELLO Dan Billy
81) OKIMAT Misaki
82) OKOTH Stephen
83) ONYASI Charles
84) OTUBA Justine
85) OUKE Henry Okia
86) SAGULA Daniel
87) SANGIRIRI Crispina (Ms)
88) TAAKA Hellen (Ms)
89) TUBWITA Christine (Ms)
90) WABWIRE Martin
91) WANAMBWA Ben
92) APOLOT Jane (Ms)
JINJA PTC
1) ALUR Lailah(Ms) Distinction
2) AKOL Emmanuel Distinction
3) AMITI Sarah(Ms) Distinction
4) BABIRYE Edith(Ms) Distinction
5) BOGERE Tiifu Distinction
6) DDAMBA Jude David Distinction
7) EUDU Joseph Distinction
8) GUBAHAMA Alex Distinction
9) IKOONA Wilson Distinction
10) KAFUKO Miriam(Ms) Distinction
11) KAGAIRE Samuel Distinction
12) KALULU Darious Distinction
13) KASUUBO Harriet(Ms) Distinction
14) KATONO Anna(Ms) Distinction
15) KAWANGUZI Damal(Ms) Distinction
16) KELIKI Sarah Atukuri(Ms) Distinction
17) KIIRYA Godfrey Distinction
18) KUTOYI Fred Distinction
19) KWEIDUSA Sarah(Ms) Distinction
20) KYARIKUNDA Agatha(Ms) Distinction
21) LUBOGA Rogers Distinction
22) MAYANJA Geofrey Distinction
23) MAYANJA Jackson Distinction
24) MUSIHO Elyasa Distinction
25) MUSOMI Rogers Distinction
26) MUTESI Jackline(Ms) Distinction
27) MUYOBO Joel Distinction
28) MWANDHA Charles Distinction
89
29) MWIMA Emmanuel Distinction
30) NABWIRE Eunice(Ms) Distinction
31) NAHIRYA Esther(Ms) Distinction
32) NAIRUBA Hellen(Ms) Distinction
33) NAIKOBA Alice(Ms) Distinction
34) NAKAWEESA Stella(Ms) Distinction
35) NAMAGANDA Barbra(Ms) Distinction
36) NAMWASE Sarah(Ms) Distinction
37) NANGOBI Sarah (Ms) Distinction
38) NDIBALEKERA Ismail Distinction
39) NEKESA Mildrate(Ms) Distinction
40) NSOOLI Babra(Ms) Distinction
41) ODIDA Morris Distinction
42) OSIA Gervase Distinction
43) SIKUKU Suzan(Ms) Distinction
44) SSEKASAMBA Julius Distinction
45) TAKUWA Perudasi(Ms) Distinction
46) TEBAJJUKIRA Proscovia(Ms) Distinction
47) WAMALA Julius Distinction
48) WENENE Juliet(Ms) Distinction
49) WODEYA Girigoli Distinction
50) ZIRABAMUZALE Alan Distinction
51) AKELLO Rebecca (Ms)
52) ALIGO Lydia Sarah (Ms)
53) BAALI Chrstopher
54) BABWONA Falidah (Ms)
55) BAKYEIREWA Derrick
56) BAZIBA Racheal (Ms)
57) BIRIBAWA Betty (Ms)
58) EKITA Ramanzani
59) GULOBA Latif Sulaiman
60) IDIOBE Muhamed
61) IKANGA Fiona (Ms)
62) ISABIRYE John
63) KAGOYA Faith Munyhaga (Ms)
64) KAIRIGI Sarah (Ms)
65) KANYERERE Lydia (Ms)
66) KASUUBO Phiona (Ms)
67) KAWUDHA Jesca (Ms)
68) KAYAGA Rachael (Ms)
69) KIIRYA Herbert
70) KIKOBYE Racheal (Ms)
71) KIYOBYO Samuel
72) KOLUO David Trinitus
73) KONSO Lydia (Ms)
74) KUTEESA Daniel
75) KWAGA Viola (MS)
76) KWAGALA Jackline (Ms)
77) KWONA Brenda (Ms)
78) LUNGUBA Jackson
79) MAAKE Peter
80) MAGOBA Florence (Ms)
81) MAKANSU Amuza
82) MAKAYI Micah
83) MAKOKHA Scovia (Ms)
84) MANAKE Annet (Ms)
85) MANGENI Denis
86) MBOGO Waiswa Hussein
87) MIREMBE Roda (Ms)
88) MUDIIMA Jackson Nsereko
89) MUGENDAWALA Israel
90) MUKISA Edith (Ms)
91) MULABYA Aggrey
92) MULANI Abasa
93) MULINDA Living
94) MULONI Micheal
95) MUNAABA Ronald
96) MUTESI Josephine (Ms)
97) MUTESI Miria (Ms)
98) MUWAZA Resty (Ms)
99) MUWUGUMYA Scovia (Ms)
100) MWASE Michael
101) MWEBAZA Eriya
102) MWOYA Ivan
103) NABACWA Esther (Ms)
104) NABIRYE Hafusa (Ms)
105) NABIRYE Prossy Jovireen (Ms)
106) NADERA Sarah (Ms)
107) NAFULA Constance (Ms)
108) NAIGAGA Rose (Ms)
109) NAISKWE Joanita (Ms)
110) NAKASOLO Safiya (Ms)
90
111) NAKWANGA Tabisa (Ms)
112) NAMUKOBE Fazira(Ms)
113) NAMUGANZA Leah (Ms)
114) NAMUGAYA Miria (Ms)
115) NAMUHUFFE Gladys (Ms)
116) NAMULONDO Sarah (Ms)
117) NAMUSANA Agnes (Ms)
118) NAMUSOBYA Mwaiduma (Ms)
119) NANDI Christine (Ms)
120) NANDUDU Goretti (Ms)
121) NANGOBI Lydia (Ms)
122) NANGOBI Monic (Ms)
123) NASSANGA Babrah (Ms)
124) NAULA Faith (Ms)
125) NDHOYO Andrew
126) NEKESA Grace Mary (Ms)
127) NESIMBO Farida (Ms)
128) NETUNZE Sandra (Ms)
129) OKELLO Munyugumba Odeke
130) OKOTH Jacob
131) ORONE Simon
132) OTHIENO Richard Burton
133) PITYA Moses
134) SANDE Gidion
135) SANYA Peter
136) SANYU Prossy (Ms)
137) SIZOMU Denis
138) TAAKA Recheal (Ms)
139) TALABIRWA Annet (Ms)
140) TEREKA Hellen (Ms)
141) TIBAKYAGENDA Benard
142) TIDHAMULALA Eria
143) TINKAMANYIRE Denis
144) TIZOMU Emmanuel
145) WABYONA Specioza (Ms)
146) WAFULA Rashidi
147) WAISWA Nantamu Fred
148) WANSADHA Elizephan
149) WASSWA Hannington
150) YAREERA Emmanuel
151) MUGISHA Lawrence
152) MAGOOLA Rogers
153) MAIDO Wilson
154) OSAPA Joshua Distinction
155) MUKOBE Asadi
156) NAMBUYA Beatrice(Ms)
157) NAMUGAYA Yayeri(Ms)
158) MUTESI Zikula(Ms)
159) GALUBALE Jumah Abubakar
160) WAISANKA Evelyn (Ms)
161) BIRIERI Grace Amunyi(Ms)
162) BAMULUMBYE Godfrey
163) ISOOBA Sarah
164) SANYA Geoffrey
165) MUNABI George William
166) KATENDE Stephen
167) TIONDI Ayivu Simon
168) BALINAINE Martin
169) WANYENZE Olive(Ms)
170) BAZIBU Jonah
171) OKETCHO Charles
172) TAKALI Grace (Ms)
173) AKUMU Mary (Ms)
174) CHEMERI Micheal
175) MUJOOMA Dawson James
176) WANDERA Wilson
177) MUSENE Allen Racheal(Ms)
178) NAHABI Beatrice(Ms)
KIBULI PTC
1) ABIGABA Irene(Ms) Distinction
2) ACHOLA Christine(Ms) Distinction
3) AHABYOONA Peter Distinction
4) AHEEBWA Leopold Distinction
5) ATABONG Scovia(Ms) Distinction
6) ATIKU Patrick Distinction
7) ATWONGYEIRE Onesmas Distinction
8) BAGAYA Robert Distinction
91
9) BEINOMUGISHA Evalyine(Ms)Distinction
10) BINGI Rita(Ms) Distinction
11) BIRUNGI Beatrice(Ms) Distinction
12) BULAGE Salima Namuddu(Ms) Distinction
13) BYAMUKAMA Pius Distinction
14) CEKECAN Evarlyn(Ms) Distinction
15) CHEBET Lilian (Ms) Distinction
16) CHEROTICH Ruth Ndiema(Ms) Distinction
17) DHABASADHA Paul Distinction
18) ECEGU Robert Distinction
19) EJIET Emmanuel Distinction
20) EKWEE Lawrence Distinction
21) GGAYI Richard Distinction
22) GOLETE David Distinction
23) GUMISIRIZA Gerald Distinction
24) GUMOSHABE Rachel(Ms) Distinction
25) HABIYREMYE Richard Distinction
26) IMALINGAT Simon Peter Distinction
27) KAGAMBIRWE Benson Distinction
28) KAKURU Gilbert Distinction
29) KAMUSIIME Fred Distinction
30) KANYUNYUZI Christine(Ms) Distinction
31) KATONGOLE Tonny Distinction
32) KEDI Lazaro Distinction
33) KIGOYE Nasser Distinction
34) KOMUGISHA Allen(Ms) Distinction
35) LENY Jaspher Distinction
36) LUBWINO Nasanayiri Distinction
37) LUKUNGWIRE Samuel Distinction
38) MALINGA Peter Distinction
39) MANGENI Benard Distinction
40) MAYOMBWE Fred Distinction
41) MBUSA John Distinction
42) MOISA John Distinction
43) MUGALYA Tiito Distinction
44) MUHANGUZI Boaz Distinction
45) MUTEBE Samuel Distinction
46) MUTONYI Dorcas(Ms) Distinction
47) NABAKOOZA Josephine(Ms)Distinction
48) NABAZIWA Erioth(Ms) Distinction
49) NABIREEBA Rehema(Ms) Distinction
50) NABUKEEBA Violet(Ms) Distinction
51) NABUNYA Teopista(Ms) Distinction
52) NABWANIKA Sarah(Ms) Distinction
53) NAIGA Pauline(Ms) Distinction
54) NAKANYIKE Josephine(Ms) Distinction
55) NAKAYIKI Annet(Ms) Distinction
56) NAKIRIJJA Victoria(Ms) Distinction
57) NAKISINDI Ziporah(Ms) Distinction
58) NAKKAZI Jackline(Ms) Distinction
59) NAKUYA Phiona(Ms) Distinction
60) NALWOGA Eseza(Ms) Distinction
61) NAMBI Oliver(Ms) Distinction
62) NAMIGADDE Zalika(Ms) Distinction
63) NAMPEMBE Viola(Ms) Distinction
64) NAMUGENYI Betty (Ms) Distinction
65) NAMUGOSA Susan(Ms) Distinction
66) NANSUBUGA Juliet (Ms) Distinction
67) NANTANDA Hajarah(Ms) Distinction
68) NIMPAMYA Henry Distinction
69) NIWAGABA Shillah(Ms) Distinction
70) NNAKAYITA Annet(Ms) Distinction
71) NSUBUGA Yoweri Distinction
72) NUWAGABA Florence(Ms) Distinction
73) NYAKOOJO Steven Distinction
74) NYANZI Bazilio Distinction
75) ODONGO John Distinction
76) OKONGO Solomon Masse Distinction
77) OKUNI John Francis Distinction
78) OLUPOT Abraham Distinction
79) ONYANGO Peter Distinction
80) ONYAIT Micheal Distinction
81) ONYING Josephine Distinction
82) ORAKIRE Edson Distinction
83) OMARA Isaac Distinction
84) OUMA Ivan Distinction
85) OWOMUJUNI Allan Distinction
86) SAJJAZ Edekia Distinction
87) SSERUGGA Disan Kigongo Distinction
88) TIBESIGWA Haruna Distinction
89) WAISWA Herbert Mukungu Distinction
90) WAISWA Joshua Distinction
91) WAKUMA Ronald Distinction
92) WENANI Gerald Distinction
92
93) ADEKE Alice Grace (Ms)
94) AKANKWATSA Mutatina
95) AKELLO Christine (Ms)
96) AKIROR Margaret (Ms)
97) AMUGE Esther (Ms)
98) ARIOMOIT Paul
99) ATAYO James
100) ATIM Patricia (Ms)
101) ATULINDE Joyce (Ms)
102) AZIKU Lillian Asio (Ms)
103) BABEKU Albert
104) BAKAKI Badiru
105) BOTIM Bernard
106) BYAMUKAMA Charles
107) CHAKAMBI Annet (Ms)
108) INYONU Robinah (Ms)
109) KAGODA Michael
110) KANGUME Calorine (Ms)
111) KANGUME Stephen
112) KASIGAZI Allan
113) KIGUNDU Richard
114) KISAKYE Grace (Ms)
115) KITABONA Margret (Ms)
116) KIWANUKA Samuel
117) KOMUGISHA Teopista (Ms)
118) KWEGEMYA Harriet (Ms)
119) KWIZERA Samuel
120) KYARIKUNDA Scovia
121) KYEWALYANGA Sowedi
122) LUBOWA Beatrice (Ms)
123) LUSWATA Geofrey
124) MALAIBIRI Chris Richard
125) MBABAZI Peace (Ms)
126) MPALA Robert
127) MUNYARUKUNDO Jonah
128) MUSIITWA Joel Patrick
129) MWANIKA Francis
130) NACHAMU Deborah (Ms)
131) NAFULA Betty (Ms)
132) NAJJUUKO Asiat (Ms)
133) NAKAGOLO Lydia (Ms)
134) NAKAMATTE Sarah (Ms)
135) NAMATAKA Betty (Ms)
136) NAMBOOZE Magret (Ms)
137) NAMPEERA Christine (Ms)
138) NAMUKWAYA Hellen (Ms)
139) NUMUKOSE Fatina (Ms)
140) NAMWANJE Beatrice (Ms)
141) NASASIRA Robert
142) NASIIMBWA Allen (Ms)
143) NAVUBYA Julian (Ms)
144) NDAGIRE Amina (Ms)
145) NYERO Richard
146) OCEN Denis
147) OCEN Jimmy
148) OJOK Andrew
149) OKUKU Vincent
150) OTARYEBWA Tomson
151) OWINO Frimon
152) SEMUGENYI James
153) SENYONYI Silvester
154) SSETUBA Hussein
155) TAABU Sebastian Atati
156) TUMWESIGE Alfred
157) TUSASIIRE Caroline (Ms)
158) TUSIIME Rashid
159) WAISWA James
160) KIYINGI Richard Alex
161) OTUKOLI Alex
162) BWAMBALE Jackson
163) ODONGO Joseph
164) OUCHA Godfrey
165) ANGWELLA Dominic
166) KIIZA Rose (Ms)
167) NAISIGA Harriet(Ms)
168) KYALISIIMA Mildred(Ms)
169) ODONGO John Bosco
170) KAWEESI Patrick
171) MANDAWUN Harriet P’ocan(Ms)
172) ASIIMWE Stella(Ms)
173) ATEGEKA Betty(Ms)
174) NAMPEWO Sylivia(Ms)
175) NAKAFEERO Josephine(Ms)
176) KAKAIRE Joshua
93
177) MUGOLE Patrick
178) OKURUT Samson
179) TAMUSUZA Richard
180) KAYIZA sarah (Ms)
181) NANSEREKO Saidat (Ms)
182) BWANIKA Mustapha
183) NANKINGA Barbra(Ms)
184) NAMUKASA Erios(Ms)
185) MUKASA William
186) NABATEREGGA Mebra (Ms)
187) AMURON Angella(Ms)
188) NAMUKALI Ronald James
THE DEAN FACULTY OF EDUCATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN SPECIAL NEEDS EDUCATION EXTERNAL (DSNEE) OF KYAMBOGO UNIVERSITY
ST. MARY’S PTC
BUKEDEA
1) ISIAGI Joseph Distinction
2) MATUKA Robinah Mabonga (Ms) Distinction
3) EKORU Julius Distinction
4) MUSANA Patrick Distinction
5) KISSA David Distinction
6) AGWANG Anna Loy (Ms) Distinction
7) ALUPO Angella Alice (Ms) Distinction
8) APOLOT Stella (Ms)
9) ABONGO Stella (Ms)
10) ABORE Joyce (Ms)
11) ABUO Betty (Ms)
12) ACAI Samuel
13) ACEN Teddy (Ms)
14) ACHOM Modester (Ms)
15) ADIOL Josephine (Ms)
16) ADONGO Grace (Ms)
17) AGARI Peace (Ms)
18) AGUTI Marion (Ms)
19) AGWANG Dorothy (Ms)
20) AKALA Helen Napokol (Ms)
21) AKEBO Grace (Ms)
22) AKOL Joyce Mary (Ms)
23) AKOL Vincent
24) AKONGO Loise (Ms)
25) AKUR Florence (Ms)
26) AKURUT Doreen (Ms)
27) AKWII Stella (Ms)
28) ALAKU Gabriel
29) ALARO Joan (Ms)
30) ALENYO David
31) ALUNGAT Angella (Ms)
32) ALUPO Ruth (Ms)
33) ALYEBO Susan (Ms)
34) AMODING Esther Grace (Ms)
35) AMONG Hellen (Ms)
36) AMONG Rose (Ms)
37) AMUGE Florence (Ms)
38) ANGEYO Juliet Florence (Ms)
39) ARIPO Janet Beatrice (Ms)
40) ASIMO Joyce (Ms)
41) ATIM Salume (Ms)
42) AYAKO Loyce (Ms)
43) BARASA Murait Valentino
44) BWIRE Patrick
45) EBULU Emmanuel
46) EBWONGU Richard
47) EDOKU Peter
48) EPEDUNO John Stephen
49) IGONIRO Betty (Ms)
50) IKIROR Suzan (Ms)
51) ILABOROT Dinah Loy (Ms)
52) IPULET Margaret (Ms)
53) KAKAYI Betty (Ms)
54) KISUBI Christine (Ms)
55) KULOBA Richard
56) KULUME Jemima Lucy (Ms)
57) MARAKA Athanasius
58) NADUNGA Eunice (Ms)
94
59) NANDUTU Elizabeth (Ms)
60) NDHALA Stephen
61) OBENE John Robert
62) OBONGOTUM John Robert
63) OCEDUN Moses
64) ODONG John
65) OGUTI Michael
66) OJAKOL Richard
67) OKELLO David
68) OKELLO Peter
69) OKELLO Tito
70) OKIROR John Tom
71) OMONI Pampas
72) ONGOM Geoffrey Newton
73) OPEDO Moses
74) OSELE Joseph
75) OSIRE John Paul
76) OTYANG James
77) WAFULA Harriet (Ms)
78) WEPONDI Robert
79) YEKO Betty (Ms)
KAMURASI PTC
1) ABALO Gladys (Ms)
2) ABALO Winnifred (Ms)
3) ABIWEKANGO David
4) ABUNI Samuel
5) ACEMA Cosmas
6) ACHIKULE Adinan Abison
7) AJARUVA Roseline (Ms)
8) AJIO Christine (Ms)
9) AJUMA Thomas
10) AKOL Irene (Ms)
11) ALEMI Kassim
12) ALENG Paska
13) ALIONYANYA Ambo Martin
14) AMATRE Jophert
15) AMIDU Abasi
16) ANENO Lucy (Ms)
17) ANGUYO Simon
18) ANYAMA Ceaser
19) ANZOA Mary Grace (Ms)
20) APIYO Grace Dorine (Ms)
21) ARIKU Fedrick
22) ARUMADRI Emmanuel
23) ASEGA Wongo
24) ASIBUKU Abdulkarim Sebbi
25) ATIKU Charles
26) AWURU Rebecca (Ms)
27) AYABOTHO Maurine (Ms)
28) AYARU Emilly (Ms)
29) AYIKORU Natalia (Ms)
30) BA-ALUONZI Patrick
31) BAKOLE Mubarik
32) BALAI Salim Adam
33) BEROCAN Annet (Ms)
34) BUGA Anjilo
35) BUSOBOZI Rose (Ms)
36) BYABAGAMBE Keneth
37) BYARUHANGA Bendictor Banura
38) CANDIGA Razak
39) CWINYA-AI Christine (Ms)
40) DRAMAZA Henry
41) DRILEYO Ronald
42) DROPIA Beatrice (Ms)
43) EDEA Agnes Owiti (Ms)
44) EDEMA Simon
45) EZATI Zamuradi
46) GUMA Emmanuel
47) ISABURU Jamila (Ms)
48) ISINGOMA Erieza
49) JAWIAMBE Ronald
50) KATUSIIME Elinar (Ms)
51) KIWANUKA Swaleh
52) KWIKIRIZA Jastine (Ms)
53) KYOMUHENDO Susan (Ms)
54) LEMA Stephen Swaib
55) LICORU Eunice (Ms)
56) LIMIO Rose Asienzo (Ms)
57) MANANO Jolly (Ms)
58) MANGA George
59) MBABAZI Eunice (Ms)
60) MBABAZI Margaret (Ms)
61) MINDRAA Rachel Nyuma (Ms)
62) MUKONYEZI Joseph
63) MUSINGUZI Julius
95
64) NAKALANZI Beatrice (Ms)
65) NAKIWALA Eve (Ms)
66) NANKUKE Christine (Ms)
67) NSUNGWA Mugisa Scovia (Ms)
68) NYAKURU Doris (Ms)
69) NYANGOMA Agnes (Ms)
70) NYEKO Benson Charles Oyet
71) OCUNGI Gerald
72) ODONGO Noris
73) OGWANG James
74) OKECHA Ronald
75) OKELLO Absolom
76) OKELLO Felix
77) OKELLO Patrick
78) OKURMU Innocent
79) OKURUT Isaac
80) OLEKUA Saffi
81) ONENCHAN Jimmy
82) OPINIA Rose (Ms)
83) OROMA Enuice (Ms)
84) OYIRWOTH Charles
85) OYIRWOTH Owen
86) PIRACEL Maurine (Ms)
87) RUSOKE Bosco
88) RWOTHOMIO Charles
89) THOLITH Francis
90) TIONDI Patrick
91) TUSIIME Robbinah (Ms)
92) WANDUGWA Simon
93) WOBUSOBOZI Joyce (Ms)
94) YIK-PAMUNGU Glory (Ms)
95) ZANYARU Sabinah (Ms)
KIYOORA PTC
1) AHABWE Evaline (Ms) Distinction
2) KYASIIMIRE Alice (Ms) Distinction
3) NALUBEGA Siifa (Ms) Distinction
4) AHEISIBWE Justa (Ms)
5) AIJUKA Muhairwe
6) AYESIGWA Abel
7) BALUKU Stephen
8) BYARUGABA Edward
9) KAMAREMBO Oviah (Ms)
10) KENTARO Sadress (Ms)
11) KIRABO Mollen (Ms)
12) KYOMPAIRE Passy (Ms)
13) MUGISA Zaverio
14) MUSINGUZI Obed
15) MUSOKA Uzieri (Ms)
16) NABAASA Wycline (Ms)
17) NAKYANZI Mariam (Ms)
18) NAMUGERWA Aisha (Ms)
19) NIWAGABA Justus
20) NUWAGABA Bruno
21) NUWAGABA Monic (Ms)
22) RWEIGUNDU Robert
23) SABIITI Francis
24) SSEWANTE Nelson
25) TUMUHAIRWE Luke
26) TUMUHIMBISE Mugura Patrick
27) TUMUSIIME Joventa (Ms)
28) TUMWESIGYE Moses
29) TUSHABE Alfred
30) TWIKIRIIZE Deus
LORO
1) ATIM Fiona (Ms) Distinction
2) OGENA Bonny Distinction
3) ABER Mary Goretty (Ms)
4) ABWAL Boniface
5) ACAN Pamela (Ms)
6) ACAYE Dennis
7) ACAYO Agnes (Ms)
8) ACEN Angella Lydia (Ms)
9) ACEN Norah (Ms)
10) ACENG Harriet (Ms)
11) ACIO Caroline (Ms)
12) ADERO Felister (Ms)
13) ADOCH Sarah (Ms)
14) ADOL Joel
96
15) ADUKU Mary (Ms)
16) AGWECH Walter
17) AJOK Dorcus (Ms)
18) AKAO Lillian Rebbecca (Ms)
19) AKELLO Concy (Ms)
20) AKELLO Judith Apil (Ms)
21) AKELLO Rose Opio (Ms)
22) AKELLO Susan (Ms)
23) AKOKO Beatrice Ocaya (Ms)
24) AKOR Lidia (Ms)
25) AKULLO Lydia (Ms)
26) AKWAM Denish
27) ALABA Dorcas (Ms)
28) ALELE Solomon
29) ALUM Christine(Ms)
30) ALWODO Tommy
31) AMONGI Grace (Ms)
32) ANUME Lydia (Ms)
33) APIO Hannet Lillian (Ms)
34) APIO Rose (Ms)
35) APOK Brenda Mercy (Ms)
36) ARENG Moses
37) ATIM Beatrice (Ms)
38) ATOKE Beatrace (Ms)
39) AUMA Gloria Okee (Ms)
40) AWOR Fiona (Ms)
41) AYOO Martin George
42) AYUGI Jennifer (Ms)
43) BAYOA Romana (Ms)
44) EBONG James
45) EJANG Susan (Ms)
46) GUTU Judith (Ms)
47) ILAKUT Christine (Ms)
48) KIDEGA Enesimas
49) LAKER Nighty (Ms)
50) LIMIO Gloria Mombe (Ms)
51) MORO Jimmy
52) NATUHWERA Jovita (Ms)
53) NYEKO Denis
54) NYEKO George Andrew Paul
55) OBONG Tonny
56) ODONGO Bonny
57) ODONGO Simon
58) ODUR George
59) OGWAL Sam
60) OGWAL Samuel
61) OGWAL Walter
62) OGWANG Jaspher
63) OJOK Christopher
64) OJOK Patrick
65) OKABO Calvin George
66) OKELLO Alex
67) OKELLO Denis Dandus
68) OKELLO Simon Peter
69) OKELLO Tito Owiny
70) OKIDI John
71) OKOT Stephen
72) OKULLO Ronald
73) OKWIR Alex
74) OLOBO Moses
75) OLUM Tonny Otto
76) OMARA Daniel
77) OMARA Jasper
78) ONEKARACH Pangracio
79) ONGU Jaspher Hoscar
80) OTIM Emmanuel
81) OTIM Richard
82) OTOO Jasper
83) OTWOL Jaspher
84) OTYANG Robert
97
SANCTA MARIA PTC
NKOKONJERU
1) AZOORA Christopher Distinction
2) ABIMANYA Naome (Ms)
3) AGONDEZE Doreen (Ms)
4) AKOMOLOT Lucy (Ms)
5) AKULLO Barbra (Ms)
6) ALUPU Joan (Ms)
7) AMULEN Jane Florence (Ms)
8) APOLOT Catherine (Ms)
9) ASIO Angella (Ms)
10) AWOR Santa Joy (Ms)
11) BASALIRWA Richard
12) BATALINGAYA Peter
13) BAYUBE Abu
14) BBOSA Julius Timothy
15) BOGERE Godfrey
16) CHEBET Caro (Ms)
17) DDAMULIRA Isaac
18) DEMA James
19) DRAMUKE Micheal
20) EKIRU Daniel
21) GABEYA Elizabeth (Ms)
22) GIMBO Brenda (Ms)
23) GUMUSHABE Mable
24) GWOKIIYA Janepher (Ms)
25) IBEERE Catherine (Ms)
26) IRUMBA Eric
27) KABAPANYARWA Jacinta (Ms)
28) KAHUNDE Maureen (Ms)
29) KAKAIRE Agnes (Ms)
30) KALIISA Sylivia (Ms)
31) KANSIIME Eve (Ms)
32) KAUDHA Doreen (Ms)
33) KIDANDAIRE Julius
34) KIGENI Emmanuel
35) KITUTU Albert
36) KUTEESA Hellen (Ms)
37) KYAKYO Rose (Ms)
38) MALIA Florence (Ms)
39) MATAMA Jackline (Ms)
40) MBABAZI Catherine (Ms)
41) MUGENI Esther (Ms)
42) MUGUMBYA Paul
43) MUHIRWE Debrah (Ms)
44) NABUKENYA Gladys (Ms)
45) NAIZULI Regina (Ms)
46) NAKAWESA Harriet (Ms)
47) NALUGODA Noah (Ms)
48) NAMBEHELA Faith Inocensia (Ms)
49) NAMUJUZI Maddy (Ms)
50) NAMUKOSE Martha (Ms)
51) NAMUSUBO Oliver (Ms)
52) NANDUGWA Florence(Ms)
53) NUWAGABA Keleb
54) OKUKU Simon
55) SANYA Samuel
56) TWAGIRAYESU Susan (Ms)
57) WANYAMA Geoffrey
RAKAI BIKIIRA PTC
1) BUKIRWA Juliet (Ms) Distinction
2) NUWAGABA Kenneth Distinction
3) NAMUSOKE Edith (Ms) Distinction
4) NAKANWAGI Fausta (Ms) Distinction
5) NASIYO Grace (Ms) Distinction
6) NAKAMYA Florence (Ms) Distinction
7) NALUSWATA Juliet Gertrude (Ms) Distinction
8) NAMAYEGA Joyce (Ms) Distinction
9) AMOOTI Jaliah (Ms)
10) KAGGA Tonny
11) KISAKYE Julius
12) MUBIRU Rita (Ms)
98
13) MUGEYE Fred
14) MUWANGUZI Benjamin
15) NABACHWA Annet (Ms)
16) NABWAMI Resty (Ms)
17) NAKAKEMBO Justine (Ms)
18) NAKIRANDA Sarah (Ms)
19) NAMAGANDA Mary (Ms)
20) NAMULIIRA Clementine (Ms)
21) NANFUMA Susan (Ms)
22) NANSAMBA Ruth (Ms)
23) NASSAKA Alice (Ms)
24) NASSOLO Betty Sofia (Ms)
25) NAZZIWA Oliver (Ms)
26) RWAMBUKA Edward
27) SSAMULA Aloyizius
28) SSENTONGO Emmanuel
29) TUSIIME Florah (Ms)
30) WAKULIRA Joyce (Ms)
31) ZALWANGO Harriet (Ms)
THE DEAN FACULTY OF EDUCATION PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE CERTIFICATE IN EARLY CHILDHOOD DEVELOPMENT OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) TUSIIME Caroline Jean (Ms)
2) ODWAR Amos
3) ASHABAHEBWA Pamela (Ms)
4) BAKITA Mirabu
5) KULABAKO Edith (Ms)
6) MIREMBE Barbara (Ms)
7) NABALENDE Lydia (Ms)
8) NAKALEMA Maria (Ms)
9) NASIMBWA Joanitah (Ms)
10) NANSUBUGA Mariam (Ms)
11) ODONGPINY Ivans
99
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF SCIENCE IN CHEMICAL ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) KINABEYO Moses First Class
2) KIRUMIRA Mark Wilson First Class
3) MUTEGEKI Alex First Class
4) KALEREMBE Daniel Bruce First Class
5) ALINDA Nicholas First Class
6) LUBUULWA Cosmas First Class
7) DAWA Immaculate (Ms) First Class
8) ABIGABA Biconco Tryphine
9) ADIRU Scovia (Ms)
10) AGABA Collins
11) AGABA Juliet (Ms)
12) AHIMBISIBWE Edwin
13) AINE AMELIA Chantal
14) AISU Davidlivingstone
15) AKANKWASA Mercy (Ms)
16) AKATUKUNDA Andrew
17) ALINAITWE Alfred
18) AMANYIRE Lutgade Kamara
19) AMITO Nimon
20) AMUTUHAIRE Crispus
21) AMUTUHIIRE Anociata
22) ANGUZU Eric
23) ANWOKU Thomas
24) ARIOKOT Racheal (Ms)
25) ARYATUHA Urban
26) ASIIMA SANDRA Ruth (Ms)
27) ASIIMWE BARON Kakuru
28) BAANABAKINTU Richard
29) BABIGUMIRA Sulait
30) BESIGYE Peter
31) ELEMU Isaac
32) ENEMWA Daniel Pampus
33) ETWALU John
34) GOLJOK Kau
35) GUTAKA Biritiyo
36) HIMBISAMUKAMA Anthony
37) IGO Lydia (Ms)
38) IMALINGAT David
39) INGABIRE Beatrice (Ms)
40) KABUYE Sirajje
41) KAGANZI JOAN Atuhura (Ms)
42) KANANURA Martha (Ms)
43) KASADHA Maruf
44) KASAJJA Isaac
45) KASUMBA Robert
46) KATO Mugambwa Dan
47) KATOOKO Briget
48) KHAEMBA Stephen
49) KIBUGA David lule
50) KICONCO Brenda (Ms)
51) KIMULI David
52) KISAKYE Phoebe
53) KISUBIKA Araphat
54) KITABANGA Yusuf
55) KOONA Jimmy
56) LACKER Scovia (Ms)
57) LUBEGA Fred
58) LUKUNDO Aloyzius
59) LUTALO Joseph Bbosa
60) LUUTU Derrick
61) MAFABI Julius
62) MAGALA Isaac
63) MAKELLO Innocent
64) MUBANGIZI Christopher
65) MUBIRU Elber
66) MUHWEZI Gilbert
67) MUKISA Emmanuel Josiah
68) MUKWENDA Emma Mugisha Creven
69) MULEMBYA Leslie
70) MUNGUDIT John Eudesh
71) MURUNGI Charity (Ms)
72) MUSULO Shardric
73) MUTALYA Geoffrey
74) MUWANGUZI Eric
75) MUWANGUZI Jonathan
76) MUWANGUZI Phillip
77) MWANJA Bashiri
78) MWASANJE Brian Ssegawa
79) MWESIGYE Dickson
100
80) MWESIGYE Kinubi Dan
81) MWOTA Isooba Joel
82) NABATEREGA Joan
83) NAHABWE Rhonah (Ms)
84) NAKIMULI Safinah (Ms)
85) NAMATOVU Alexandrina (Ms)
86) NAMAYANJA Phoebe (Ms)
87) NAMAZIIMA Nebuchadnezzar (Ms)
88) NAMBALIRWA Sulaiba (Ms)
89) NAMUGENYI Doreen (Ms)
90) NAMUGOSA Alice (Ms)
91) NANGENDO BERNA Maria (Ms)
92) NANIMA Isaac Denis
93) NANSUBUGA Mary Jesca (Ms)
94) NATWIJUKA Godwin
95) NIWAGIRA Daniel
96) NIYONZIMA Stephen
97) ODIC Innocent
98) OGENRWOT Moses
99) OGWAL Allan
100) OKETCHO John
101) OKEDI Johnson
102) OKOL Dickens
103) OKUBAL Daniel
104) OLELEMA John Paul
105) ORYONO Robert
106) OWAGAGE William Elisha
107) RUBANGAKENE Calvin
108) SEBISAALU Charles Kakooza
109) SEMPALA Ephraim
110) TAREMWA Dison
111) TINITINI Jesca (Ms)
112) TUMWESIGE Geofrey
113) TURYAMUREBA Rodgers
114) TWINE Nicholas
115) WAFULA Sibagaya
116) WATUM Simon Peter
117) WAVAMUNNO Lawrence
118) WOKORACH Christopher
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF SCIENCE WITH EDUCATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) BIWAYO YEKU Wegulo First Class
2) NAHURIRA Jim First Class
3) OWINY Astra Memory First Class
4) NIWAHEREZA Obed First Class
5) TAYEBWA Mesuseera First Class
6) OKODAN Samuel First Class
7) ABONWAKU Joanita (Ms)
8) ADOKO Nelson
9) AGEO Veronica (Ms)
10) AINE Mellon (Ms)
11) AINEMBABAZI Ritah (Ms)
12) AINEOBUSINGYE Fortunate (Ms)
13) AJOK REBECCA Hope (Ms)
14) AJUNA Zabuloni
15) AKAMUMPA Anitah (Ms)
16) AMANYA Aloysius
17) ASABA Julius
18) ATUKWATSE Julius
19) ATWIINE Peace (Ms)
20) AUMA Hilda (Ms)
21) AYAA Fina (Ms)
22) AYEKO Erick
23) BAGIRE Ephraim
24) BALUKU Brean
25) BALYEJUSA Julius Tefiro
26) BARONGO Ronald
27) BIRUNGI Johnbaptist
28) BIRUNGI Sylovia (Ms)
29) BOGERE Joshua
30) BWIRE Emmanuel Namuhisa
31) BYAMUGISHA Ali
32) BYAMUGISHA Asaph
33) CHEBET Dancan
34) CHEKWEMBOI Viola (Ms)
35) CHEMONGES Ronnie
36) CHEMUSTO Martin
101
37) EKISA Kolonerio
38) EKWENY Hillary
39) ELEM Isaac
40) EPIU SIMON Peter
41) ETWALU John
42) EWADU Aaron
43) HAMENYIMANA Banabas
44) HIMBISA Felex
45) HIMBISAMUKAMA Anthony
46) HYUHA John
47) IBANDA Tadeo
48) IJONU Christine (Ms)
49) ISINGOMA Stephen
50) JJEMBA Henry
51) JJUUKO M Swaibu
52) KAGIRI Nicholas
53) KAKOOZA Farid Hamuza
54) KALUYA Viriano
55) KARONGO Living
56) KASIRYE Jovan
57) KASOLO Steve
58) KASULE Moses
59) KATEREGGA Rajab
60) KATO Julius
61) KATUNGISA Saul
62) KAWENYERA Twahar
63) KAZIBWE Samuel
64) KIIZA John
65) KIIZA Stuart
66) KIMTAI Bahadul
67) KINTU Kenneth
68) KIPSANG Eluid
69) KIRYONO Geofrey
70) KISANU Isimai
71) KITABANGA Yusuf
72) KITAIRE Andrew
73) KOROBE Daniel
74) KUGONZA Henry
75) KUNIHIRA Florence
76) LOKONG Philliphs
77) LUBEGA John
78) LUKUNDO Aloyzius
79) MADOOBA Martin
80) MAKELLO Innocent
81) MALAMBALA Nathan Derick
82) MALE Sharifu
83) MANIRAGABA Benon
84) MASEREKA Micah
85) MATANDA Andrew
86) MATOVU Edward
87) MATOVU Ismael
88) MBABAZI Marion
89) MPAGI Derrick
90) MPOZA Robert
91) MUDONDO Fauza (Ms)
92) MUGABE Anthony
93) MUGEMA Ashiraf
94) MUGENYI Danson
95) MUKAMA Aggrey
96) MUKAMANZI Scovia (Ms)
97) MUKIIBI Alex
98) MURUNGI Dissan
99) MUSINGUZI Buweno
100) MUSINGUZI Micheal
101) MUTALE Robert
102) MUTAMBO Alex
103) MUWANIKA Ivan
104) MUWAWU Denis
105) MUYINGO Joram
106) MUZIGU Yeseri
107) MWAMBO Stephen
108) MWIKALILIKHI Sam
109) MWOYA Rebman
110) NABBALA Godfrey
111) NABBOSA Norah (Ms)
112) NABIRYE Irene (Ms)
113) NAFULA Judith (Ms)
114) NAKAJJA Emmanuelina
115) NAKALEMA Olivia (Ms)
116) NAKAZZI Brenda (Ms)
117) NAKIZITO Brenda Martha (Ms)
118) NAMANDA Leopold (Ms)
119) NAMBUBI Patience (Ms)
120) NAMIRIMU Elizabeth (Ms)
102
121) NAMIYINGO Zuwayina (Ms)
122) NAMPIIMA Lynnette Babra (Ms)
123) NAMUBIRU Harriet (Ms)
124) NANDYOSE Idah (Ms)
125) NANONO Jamirah (Ms)
126) NANSUBUGA Betty (Ms)
127) NASASIRA Hilary
128) NASSOZI Florence (Ms)
129) NATUKWATSA Catherine(Ms)
130) NATUKWATSA Elodie (Ms)
131) NGHERO Nicholas
132) NKUWE Brian
133) NSAJJA Maureen (Ms)
134) NSEREKO Muhamadi
135) NSUBUGA Latifu
136) NUWAGIRA Bruce
137) NYANZI Derrick
138) NYIRABUNANI Rosemary (Ms)
139) OBURA Francis
140) OCAI Michael
141) OCHORA Polycap
142) OCHOM Deogratius
143) ODINGA George
144) OGENRWOT Denish Adolfo
145) OITA Dorothy (Ms)
146) OKABO Daniel
147) OKETCHO Moses
148) OKIRIA Moses
149) OKIROR David
150) OKWIR Solomon
151) OLAK Kenneth Kaunda
152) OMEDO Geoffrey
153) ONGINO Samuel Baker
154) ORIKIRIZA Keneth
155) ORISHABA Abigail
156) ORISHABA Esther (Ms)
157) OTARIGAYOMWE Jelemy
158) OTEMA Calvin
159) OTIM Emmanuel
160) OTULU Daniel
161) OUNDO Patrick
162) PENDUN Irene (Ms)
163) RUKUNDO Francis
164) SABANO Janet (Ms)
165) SAKAJJA Joshua Sokuton
166) SEBAYIGA Joseph
167) SEGAWA Emmanuel
168) SOLIMO Benjamin
169) SSEBATTA Enock Ssemuddu
170) SSEMBATYA Stephen
171) SSENDAGIRE Jolome
172) THEMBO Rabison
173) TINGU JOB Tseteka
174) TUGUMISIRIZE Julius
175) TUMUSIIME Douglas
176) TUMWESIGE Royan
177) TUSHABOMWE Alex
178) TUSIIME Hillary
179) WAISWA Joseph
180) WAISWA Nagibu
181) WALUGEMBE Christopher
182) WAMANGHE Fred
183) WAMBUYA Aron
184) WANDERA Ayubu
185) WANGWE Jerry
186) WANYAMA John Bosco
187) WATMON David
188) WELISHE Moses
189) WOBUSOBOZI Mark Jimmy
190) WOTTI Fenekasi
191) WOZEYI Pius
192) YAPCHESANG Mary (Ms)
193) YEKO Diana (Ms)
194) YESIGYE Danson
195) YIGA Ivan Francis
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF SCIENCE IN FOOD PROCESSING TECHNOLOGY OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AUMA MARY Devota (Ms) First Class
2) KABAKA Allan First Class
103
3) NAKAAYI Susan Muluuta (Ms) First Class
4) ACHIENG JULIAN (Ms) First Class
5) ABENAITWE Rominate (Ms)
6) AJUNI Edwin
7) AMONY Fredah (Ms)
8) ANYAYO MARTHA Roza (Ms)
9) APILI LYDIA Fortunate (Ms)
10) ASIIMWE Twinomugisha Lynette (Ms)
11) BWAMBALE Geofred
12) DRABURU Gasper
13) ENGOLA Eric
14) IRUPU Mary Goretty (Ms)
15) ITUNDA Matia
16) KASIKO Dennis
17) KATO Marcellino
18) KAZIBWE Clever Peter
19) KIBUUKA Perez
20) KIMBOWA Benard
21) KIZZA Umar
22) MALINGA Muzafari
23) MATOVU Samuel
24) MUGENYI John
25) MUGENYI Patrick
26) MURUNGI Joan (Ms)
27) MUSIMENTA Anamaria Sharon (Ms)
28) MWASE Yusuf Muzamir
29) NABUNNYA Grace (Ms)
30) NAGUDI Christine Anna (Ms)
31) NAKAYIZA Fahima (Ms)
32) NAMUMBEJJA Rhona Mirembe (Ms)
33) NKINZEHIKI Allan Moses
34) NYIIRO Samuel
35) OKONGO Frederick Kizito
36) SAULI Joseph Ssempala
37) SEWABUGA Jackson
38) SSENYONJO Henry
39) LUKYAMUZI Kizito Cyprian
40) TUMWESIGYE GracE(Ms)
41) WABULEMBO Faziri
42) WAKIBI JOEL Emmanuel
43) WANDERA Robert
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF SCIENCE TECHNOLOGY (BIOLOGY) OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) BIIRA Racheal (Ms) First Class
2) ALIM SIMON Peter
3) AMPEIRE Derrick
4) ANKUNDA Penrose (Ms)
5) ANYIJUKA Mark
6) BABUA Meek (Ms)
7) BAMULANGA Martin
8) BASOGA Samuel
9) BWAMBALE Wyclif
10) BWIRE Victor Masanyu
11) BYARUHANGA David
12) CHELENGAT Sam
13) DRAGA Rhone
14) KANGUME Sylvia (Ms)
15) KIGANDA Ibrahim
16) KITANDWE Denis
17) KITUUMA Samuel
18) KIWANUKA Aaron Ssenyondo
19) KOBUSINGYE Harriet (Ms)
20) KUKUNDAKWE Ambrose
21) KYAKUWA Slivia
22) KYOMUHENDO Bruhan
23) LUBANGA Nasifu
24) LUGWANIRIA Millicent
25) MAC MCHANA Fedhele
26) MAGARA Edson
27) MUGARURA Olympia
28) MUGENGA Edison
29) MUGENYI Gerald
30) MUGISHA Dickson
31) MUHUMZA Jamalie
32) MUKALERE Daniel
104
33) MULINDWA Saul
34) MUSHABE Paddy
35) MUWANGUZI Joshua
36) NAKITENDE Alice (Ms)
37) NALUBEGA Jaliya (Ms)
38) NAMANDE GRACE Ritah (Ms)
39) NAMUGENYI Fiona (Ms)
40) NANYONGA Eseri
41) NKOYOYO Ivan
42) NSUBUGA Joseph
43) OITA Samuel
44) OKOCHE Emmanuel
45) OKUMU Martha Lamunu (Ms)
46) OPIO Ronald
47) OLOWO Moses
48) SSEBUUFU Joshua
49) SSEMPEEBWA Patrick
50) SUUBI Mercy (Ms)
51) TERIKYA Joel
52) TUMUKUNDE Bruno
53) TUMWESIGYE Francis
54) WAISWA Ibrah
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF SCIENCE TECHNOLOGY (CHEMISTRY) OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) OKOTI Joseph First Class
2) MUGULUMA Denis First Class
3) ACHIENG Janet (Ms)
4) AKELLO Sandra (Ms)
5) AINOMUGISHA James
6) ARABBA Felex
7) ATYEROKUMA Sharon Harriet (Ms)
8) AYIKOBUA Ronald
9) BIIRA Alice (Ms)
10) GIMBO Sarah (Ms)
11) GUMA Samuel
12) KAKUMA Tonny
13) KALEMA Alice (Ms)
14) KISAKYE Lydia (Ms)
15) LINDA Juliet (Ms)
16) LUYIGA Judith Vivian (Ms)
17) MABIRIZI Isha (Ms)
18) MAGUMBA Akim
19) MUJUNI John
20) MUKUNDANE Shem
21) MUNYABUNTU Aloyse
22) NAKIBUUKA Dianah (Ms)
23) NAKKAZI Joan (Ms)
24) NALIINYA Deborah (Ms)
25) NANDERA Cissy
26) NAYIGA Veronica (Ms)
27) NSUBUGA Peter Mirimu
28) OCIRA Daniel
29) OKELLO Stephen Nobert
30) OKURUT John
31) OLEJA Victor
32) ONDERI Michael
33) ONEN Patrick
34) OPIO Julius
35) PAWEGE Banja Denis
36) SSENKABIRWA Denis
37) WANDERA Benard
38) WATMON James
39) ZIRABA Silas Sylveste
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF SCIENCE TECHNOLOGY (PHYSICS) OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AFRICANO Emmanuel
2) AKECH Doreen
3) ASIIMWE Samuel
4) ATUSIIMIRE Daphine (Ms)
5) BAKYAIRE Brian
6) BALIMUNSAHE John
105
7) BARYA Mwebaze
8) ILUKOL ALLAN Jeremmy
9) ISIKO Nicholas
10) JJUKO Francis
11) KIMERA Wakabi James
12) KIYIMBA Denis
13) MAIGUT Geofrey
14) MANZI Zakia
15) NABABI Deborah (Ms)
16) NAIGA Jocelyn (Ms)
17) NAKAZZI America (Ms)
18) OJOK Yeko
19) OTEKA Moses
20) SSEMATIMBA Henery
21) WANYOTO Ronic
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF INFORMATION TECHNOLOGY AND COMPUTING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) KASAAZI George William First Class
2) KIZZA Joan (Ms) First Class
3) KIWALABYE Edward First Class
4) ATYANG Ann(Ms) First Class
5) BYARUGABA Yonah First Class
6) NAKIZITO Stella (Ms) First Class
7) KYAZZE Ronald First Class
8) NASSAAZI Jane (Ms) First Class
9) NANYANGA Joanitar(Ms) First Class
10) LUSIBA Gilbert First Class
11) ANDRUALE Awuzu Bernard First Class
12) NAKAWUKA Resty (Ms) First Class
13) BABIRYE Winfred Nalumu (Ms) First Class
14) NAMUJJU Sylivia (Ms) First Class
15) KYALIMPA Stella (Ms) First Class
16) NABULYA Maureen (Ms) First Class
17) NAMUDDU Hadijah Mugerwa First Class
18) AKATUKWASA Aderah (Ms)
19) AKOKO Beatrice (Ms)
20) APUDA Daniel
21) ARACH Milgrate
22) ARIHO Elias
23) ARON Mike
24) ASERE PhionA Ebbu (Ms)
25) AYEYA Richard Allan
26) BUKENYA Ismail Mujaman
27) BUSULWA Grace
28) BWETWARE Francis
29) BYAKAGABA Arnold
30) DDAMULIRA Davis Kutesa
31) DUSABE Specioza (Ms)
32) EGESA Denis
33) ESOMU Elijah
34) GWOKYALYA Winfred Kivumbi (Ms)
35) IPORUT Stephen Paul
36) IZAABAYO Benjamin
37) JJUUKO Alexander
38) KAGANDA Jude Mark
39) KAKOONYA Francis
40) KAREMA Akim
41) KASAGGA Ivan
42) KATALIHWA Nuwamanya Cosma
43) KATAMBA Enock
44) KATEU Dan
45) KATONGOLE Robert
46) KAZIBA Pius
47) KIBIRANGO Mathias
48) KIGGUNDU Sharif
49) KIKU Phillip
50) KILAMA Keneth
51) KIWANUKA Paul
52) KIZITO Rashid
53) KIZZA IVAN Robert
54) KUWOTO Gerald
55) KYESWA Bashir
56) KYEWALYANGA Isaac
57) LUBEGA Benard Blick
58) LUGOLOOBI Moses
106
59) LUKENGE Saddam
60) LULE Moses
61) LUTALO James
62) MASEMBE Yolan
63) MIIRO Apollo Kaggwa
64) MUBIRU Ibrahim
65) MUBIRU Mathias
66) MUGABE Medard
67) MUGENYI Livingstone
68) MUGISHA Alex
69) MUGISHA Edimond
70) MUGISHA Isaac
71) MUKIIBI Moses
72) MUNDURU Scola (Ms)
73) MUSIIME Francis Xavier
74) MUSISI Charles
75) MUTEESASIRA Ashiraf
76) MWAKA DENIS Blake
77) MWAMBALA Medi
78) MWESIGWA Enock
79) MWESIGWA Raymond
80) MWESIGYE Michael
81) NABUWEMBO Regina (Ms)
82) NALWOGA Eunice (Ms)
83) NAMUBIRU Mariam (Ms)
84) NAMUTEBI Shalifah (Ms)
85) NANDUTU Ritah (Ms)
86) NANKANJA Diana Assumpta (Ms)
87) NANNYONJO Sharon Esther (Ms)
88) NAPUDO Rosette (Ms)
89) NEGOTIPU Abel
90) NIMUKUNDA Glen
91) NYAKETCHO Mary Magdalene (Ms)
92) NYAKURU Eron
93) OCHEING Otieno Aggrey
94) OCHIENG Samuel Glory
95) ODOK Denis
96) ODONGO Oscar
97) OKOLONG Micheal
98) OKWAMOR Gilbert
99) OPAKA Joshua
100) OTAI Dennis
101) OTIM Hurron
102) OUMO Benjamin
103) RUHANGA Nathan
104) SEMANDA Christopher
105) SSENGENDO Reagan Robert
106) SENGOZI Denis
107) SERUGOOTI Reagan
108) SSEBAMPITAKO Allan
109) SSEKITTO Selesto
110) SSEMPIJJA Mark
111) SSENENGO Jackson
112) TUMUSHABE Samuel
113) TURUKA Edwin
114) WANYENZE Fatuma (Ms)
115) WASSWA Peter Kirumira
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF INFORMATION SYSTEMS OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) BUKEYE Timothy First Class
2) NANTUME Bernadette Nakintu (Ms) First Class
3) BWABYE Mark Collin First Class
4) MUGALYA Derrick First Class
5) KIRONDE Eric Koona First Class
6) ASABA Julius
7) ATUBO Ponsiano Obal
8) ATUKUNDA Millicent
9) AURUGAI Jonathan
10) BWIRE Edwin Odari
11) BYARUGABA Michael
12) BYARUHANGA Micheal
13) GALANDI Mpala James
14) JABUNGU Allan
15) KARUGIRE Nelia
16) KAYANJA Josephat
107
17) KEMBABAZI Kyalimpa Linda (Ms)
18) KEMIGISA Darlian (Ms)
19) KEMIGISHA Naomi Doris (Ms)
20) MUSAMALI Antony
21) MASIGA Geoffrey
22) MUHEREZA William
23) MUKHWANA Derrick
24) MUSHABA Derrick
25) MUSIIME Derrick
26) MUSIIME Emmanuel
27) MUSIKA Daniel
28) MUTAMBA Timothy
29) MWAGALWA Bob Joel
30) NAKKUNGU Lynnete Mary (Ms)
31) NALUKOWE Daisy (Ms)
32) NAMUNYANA ISABELLA Alice (Ms)
33) NAMUTEBI VERONICA (Ms)
34) NANSIKOMBI ANISHA (Ms)
35) NANTONGO MARTHA (Ms)
36) NEKESA Teddy (Ms)
37) NKATTA Stanley Mark
38) NYEKO Godfrey
39) ODOORA Allan Rodney Odongo
40) OKITWI Ivan Robert
41) SEKADDE Dennis
42) SSEMBOLANYI john
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF SCIENCE IN SPORTS AND LEISURE MANAGEMENT OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ASHABA Linet
2) KATO Sonko
3) NASANGA Sarah (Ms)
4) NIWAGABA Edison
5) SSENDAGIRE Charles
6) MUTABAZI Birungi Faridah (Ms)
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF ENVIRONMENTAL SCIENCE TECHNOLOGY AND MANAGEMENT OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) LUBEGA Joseph First Class
2) KASANGO Meddy First Class
3) MBAHO Eunith (Ms) First Class
4) MUKISA Nabirye Brenda (Ms) First Class
5) OLWENYI Henry First Class
6) KABUGHO Catherine (Ms) First Class
7) ADRICO Victor
8) AKOT Scovia (Ms)
9) AMPAIRE Shallon (Ms)
10) ANGIRO Christopher
11) ANSINGUZA Fosca
12) ATUKUNDA Natasha (Ms)
13) ATWIJUKIRE Stuart
14) AWILLI Fortunate (Ms)
15) AYESIGA Godwin
16) AYIORWOTH Sandra (Ms)
17) BANDA Alfred Cyprian
18) BUSINGE Fred
19) CHERUTO Asha (Ms)
20) EGWALU Isaac
21) GIMADU Manuel
22) JUWAN Annet Kenyi (Ms)
23) KABYEMERA Franco
24) KATUNJI Bob Kanyonyo
25) KATUSIIME Catherine (Ms)
26) KIMEZE Benard
27) LUWANGULA Raymond Davids
28) MAALU Budhi
29) MANZI Colline (Ms)
30) MASABA Sumayah
31) MBABAZI Alex
32) MUGIRI Simon
33) MWESIGWA Amon
34) NAKAGGWA Evelyn (Ms)
35) NAKAMOLI Judith (Ms)
36) NAKKUNGU Lynnette Mary (Ms)
37) NALULYO Lydia (Ms)
38) NAMUBIRU Veronica (Ms)
108
39) NAMULONDO Rashidah (Ms)
40) NYAMUSHWAGA Paul
41) OCHEN Geofrey
42) OGWANG Maxwel
43) OKITWI Robert
44) OMOLO Austine
45) OWOR Dominic
46) SANDE Sharon (Ms)
47) SSERULI Ibrahim
48) SUUBI Aroon
49) TUHIRWE Eugine
50) TURYAMUREBA Wilbroad
51) UWIHOREYE Annet (Ms)
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF SCIENCE IN TEXTILE AND CLOTHING TECHNOLOGY OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) TAYEBWA Annah (Ms) First Class
2) AGABA Nicholas
3) BALUKU Benson
4) KAKEBE Enock Grace
5) KATO Derrick Zziwa
6) KATUSHABE Nicholas
7) KULE MUJUNGU Wilson
8) KYOSHABIRE Patience (Ms)
9) MUJUNI Simon
10) NABUKWASI Flavia (Ms)
11) NAMUYONJO Marion (Ms)
12) NIWAMANYA Spencer
13) ABIGABA Gilbert
14) KAGONYERA Warren Chris
15) KATENDE Martin
16) MUTYABA Dominic
17) NAHABWE Innocent
18) NAMYALO Joan Kizito (Ms)
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF OIL AND GAS PRODUCTION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) NANSAMBA Cissy Joan (Ms) First Class
2) KALULE Richmond First Class
3) NAIRUMBA Racheal (Ms) First Class
4) SSEMAGANDA JOHN Hope First Class
5) TURYATUNGA Hillary First Class
6) SSENABULYA Andrew First Class
7) ACAM Jackline Keren
8) APIEL Francis
9) ARIKO Christopher
10) AWINO Norriet (Ms)
11) CHEBET Collins
12) GUMISIRIZA Douglas
13) KABAJUNGU Christine (Ms)
14) KATO John
15) KIHEMBO Winnie (Ms)
16) MUSINGUZI Godfrey
17) MUTENYO Racheal (Ms)
18) NAKATUDDE Kinobe Victoria (Ms)
19) NASSAZI Florence (Ms)
20) NGANDA Lengers
21) OKELLO Moses
22) SSEKABEMBE Denis
23) SSEMANDA Richard
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF SCIENCE IN STATISTICS OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) SERWANGA Edimond First Class
2) NANTONGO Agnes (Ms) First Class
109
3) AHIMBISIBWE Patrick
4) AJUNA Devis
5) AKANKWASA Adson
6) AKAO Faith (Ms)
7) BYENKYA Joas
8) ELESU John Tomas
9) KAHIGWA Ann (Ms)
10) KIGOZI Joseph
11) KISAKYE Abigail
12) KOMUGISHA Mackline (Ms)
13) KUTEESA Desire Mbakire (Ms)
14) MATSIKO Samson
15) MUSIIMENTA Agnes (Ms)
16) MUTUNGI Gerald
17) MUTUWA Maureen (Ms)
18) NABATANZI Joan (Ms)
19) NAKAZIRO Elizabeth Hildah (Ms)
20) NATURINDA Boaz
21) NDAGIRE Noelina (Ms)
22) NERIMA Patricia (Ms)
23) NKUUTU Dyenya Fahad
24) OKIRIA Richard Pius
25) OKOTH Charles
26) WAISWA Brian
27) AANYU Betty (Ms)
28) ABUR Brenda (Ms)
29) ACHIDRI Jacob
30) AHAIRWE Jesper
31) AKANGWAGYE Frank
32) AKATUHEBWA Bridget (Ms)
33) AKATUSASIRA Gift (Ms)
34) ATUHA Omara Oscar
35) BBAALE Lawrence
36) BUTAYI Francis Xavier
37) BYOONA Magambo Frewin
38) KABASINGUZI Rossette (Ms)
39) KARUNGI Vivian (Ms)
40) KOMBWAKU Ronald
41) MAEDERO Emma Buxton
42) MBABAZI E K Beatrice (Ms)
43) MUGISHA Davis Muhereza
44) MUJAWIMANA Rebecca (Ms)
45) MUSINGUZI Rogers
46) MUSUMBA Kizito
47) NABATEESA Rebecca (Ms)
48) NABUNNYA Immaculate Carolyne (Ms)
49) NABUUMA Joyce (Ms)
50) NAGGAYI Sharifah (Ms)
51) NAKALANZI Victoria (Ms)
52) NAKASUJJA Proscovia (Ms)
53) NAKIYEMBA Sharifa (Ms)
54) NALUYANGE Hajjarah (Ms)
55) NELIMA Esther (Ms)
56) NTWARI Victor
57) NYANGA Jasper
58) OLIA Walter Onapa
59) OTIM Tonny
60) OUMO Doreen Zipporah (Ms)
61) SEGAWA Mathew
62) SSEKYANZI John Kennedy
63) SSERUNKUMA Ronald
64) TUMUKUNDE Emmanuel
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN SPORTS MANAGEMENT OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ACAPU George Paul
2) ASIIMWE Ponsiano
3) AWORI Teddy Oketcho
4) BABIRYE Rosemary (Ms)
5) BABU Bashir
6) BYANTUUYO Timoth
7) KABYOGERA Erisa
8) KATAMBA K. Silvest
9) KAYONGO Isa
10) KIMANJE Julius
11) MPWABE JONAH Muwanguzi
12) MUWONGE Owen
110
13) MWESIGWA Bumali
14) NABULAMU Sumayah (Ms)
15) NAIBI Franco
16) NALUKWAGO Milly (Ms)
17) SEMBAJWE Robert
18) SENTAMU Andrew
19) SSEWANKAMBO Ronald
20) SSEGAWA Fadil
21) SSENGABI Joseph
22) SSENYONGA Rogers
23) WALAKIRA Andrew
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN COMPUTER SCIENCE OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) BIRUNGI Joan (Ms) Distinction
2) SSEMWOGERERE Bashir Yake Distinction
3) ALEA Patience (Ms)
4) ARINAITWE Gerald
5) ATALEMWA Mike
6) AYESIGA Yunushu
7) BABIIHA Victor Kizito
8) KABAALE Peter
9) KAJURA Edrwin
10) KIGULA Raymond
11) KAWEESA Ivan
12) KYAMBADDE George
13) LOPEYOK Robert
14) LULE Hassan
15) LUMANSI Collin
16) MUMUHIMBISE Nicholus
17) MUWANGUZI Shadrack
18) MUWERERO Abdallah
19) NAGUDI Victoria (Ms)
20) NALWADDA Nahia (Ms)
21) NTUUWA Francis
22) NUWAMANYA Innocent
23) OKODEL Umar
24) RWEGO Bruno
25) SANDE GODFREY Mukaga
26) SERUFUSA CAROLINE Ester (Ms)
27) TWINE Gilbert Abdul
28) WANDERA TIMOTHY Kizito
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN FOOD PROCESSING TECHNOLOGY OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) SSENOGA Derrick Distinction
2) AKAMPA Ronah (Ms)
3) AKELLO Martha (Ms)
4) ALOYO Brendah (Ms)
5) ANGOM Vicky (Ms)
6) ASIIMWE Devis
7) ASIO Ruth (Ms)
8) AYO Angella Otaala (Ms)
9) BILIWALI Ezera
10) ENYOGU Joseph
11) IYOGIL Humble Faith (Ms)
12) KAMPIIRE Eve (Ms)
13) KANSIIME Gift (Ms)
14) KOMUGISHA Prossy (Ms)
15) KWERINDA Deborah (Ms)
16) KYASIIMA ANN Patricia (Ms)
17) LOGIRA Desmond
18) LUBEGA Muhammad
19) MAGOBA Julius
20) MANANO Alhaji
21) MUGOLE Patience Lydia (Ms)
22) MUSASIZI Sandra (Ms)
111
23) NABONGHO Eric
24) NABWIRE Ezeria
25) NAKABUGA Aidah (Ms)
26) NAKIDDE Joan Efrance (Ms)
27) NALUBOWA Caroline (Ms)
28) NALUKENGE Janat (Ms)
29) NAMUGERWA Charity Ruth (Ms)
30) NANTABA Cissy (Ms)
31) NAULA MARION Adrine (Ms)
32) NUWABIMPA Icarius
33) NYOMBI Khalfan
34) OBELE James
35) TUGUME Felex
36) TUHUMWIRE Audra
37) TUMUHAISE Syson
38) TUMWEBAZE Paul
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE ORDINARY DIPLOMA IN SCIENCE TECHNOLOGY (BIOLOGY) OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AINEMBABAZI Sandrah (Ms)
2) BOMBO Jonathan
3) MUTANULE Fred
4) BIGALA Jecob Ivan
5) MUKWAYA David
6) BETUNGURA Stuart
7) GOBYA Ivan
8) MUSINGUZI Anthony
9) MUWANGUZI Joshua
10) SSEKANYO Jonah
11) NSUBUGA Denis
12) AMUKU Isaac
13) ARIHO Asaph
14) ISABIRYE Isaac
15) MABANJA Sharif
16) NKATA Erineus
17) OFWONO David
18) OFWONO Paul Lodovick
19) TEBUSEEKE Simon
20) TUMUSIME Ronald
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE ORDINARY DIPLOMA IN SCIENCE TECHNOLOGY (CHEMISTRY) OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) SSEGAYI Frank Distinction
2) LUMANYIKA Edrine
3) TUYAMBE Grace
4) MAKASI George
5) AGAMILE Micheal
6) AJOLI Emmanuel
7) AOOL Marion (Ms)
8) BASALIRWA Emmanuel
9) BUKENYA Adrian
10) BULYA Barbra Grace (Ms)
11) BWIRE Anthony
12) EYOTRE Gilchrist
13) KALEMA Alice (Ms)
14) KATUSABE Daniel
15) KIZZA Joan (Ms)
16) KIZZA Kenneth
17) LUWEREKERA Alex
18) MAWEJJE Yasin
19) MAYANJA Anthony
20) MIREMBE Eunice Salome (Ms)
21) MITALA Isaac
22) MUTEBI Hydary
23) MWETSIGA Ronald
24) NAFULA Daisy
25) NAHIRYA Brenda Irene (Ms)
26) NAKIYAGA Sikola
27) NAMAKULA Christine (Ms)
28) NAMIIRO Francisicar (Ms)
112
29) NAMPEWO Joyce (Ms)
30) NANFUKA Jocelyn Beatrice (Ms)
31) NVIIRI Andrew
32) SEKITOLEKO Muhammad
33) ODWONGA Kelvin
34) OKURU Walter Donald
35) RUBAGUMYA Patrick
36) SEMATIMBA Juma
37) SSENFUKA Douglous
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE ORDINARY DIPLOMA IN SCIENCE TECHNOLOGY (PHYSICS) OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) BARYA Mwebaze
2) BUYE Sharifu
3) KABALEGA Aziz
4) KAFUMBE Isihaka
5) KIWALABYE Mark Joel
6) LUBOWA Denis
7) MUGISHA Brian
8) MUKISA Ian
9) MUYETI Andrew
10) NAMAYANJA Jane (Ms)
11) NDATHU Joyce (Ms)
12) WASWA Remigious
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE ORDINARY DIPLOMA IN TEXTILE DESIGN AND TECHNOLOGY OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) KARUHANGA Oscar
2) MUKHWANA Isaac
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE CERTIFICATE IN FOOD PROCESSING TECHNOLOGY OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) NAKAYIWA Joanita (Ms) Distinction
2) OJJALA Jonah Distinction
3) KWIZEERA Timothy
4) MUKOKA Fahad
5) NABIRYE Irene Kateeba (Ms)
THE DEAN FACULTY OF SCIENCE PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE CERTIFICATE IN SCIENCE LABORATORY TECHNOLOGY OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) NANSUBUGA Aminah (Ms) Distinction
2) APOLOT Helga Maria(Ms)
3) BABITEZA Esther (Ms)
4) BWIRE Deo
5) ETANU Simon
6) RUBANGAKENE Mathew
7) LUKWAGO Ivan
8) MAIKI Protus
9) MAWANDA Samuel
10) MKAPA Benjamin Ngalama Okiria
11) MUGALA Cogra
12) NAMANDA Patricia (Ms)
13) NDYABAYUNGA Gordon
14) OKUDI Ronnie
15) OTWAO Herbert
16) RWENTARO Stephen
17) SSERUNKUMA Amon
18) YIGA Micheal Mugabe
113
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF ENGINEERING IN TELECOMMUNICATION ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) SSERUNYIIGO Multadha First Class
2) TURYAHABWE Collins First Class
3) MUHUMUZA Fahad First Class
4) NSUBUGA Peter First Class
5) NAKITYO Jane Frances (Ms) First Class
6) MUKWAYA Lawrence First Class
7) WAIBI Brian First Class
8) NASSUNA Jalia (Ms) First Class
9) AYIKOYO Alfred First Class
10) ABESIGA Simon
11) ACIBU Timothy
12) ASIIMWE Denis
13) ATWINE Anthony
14) AYESIGA Samson
15) BAZAIRE Abemereki
16) BUSINGYE Keneth
17) HASYAGA Levi Felix
18) KATALAGA Savio
19) KAWUMA Kassim
20) KIBIRANGO Kinalwa Camillus
21) KIRABO Agnes (Ms)
22) LUBEGA Fred
23) MASEREKA Benjamin
24) MBABAZI Allan
25) MUHANGUZI Tobias
26) MUGABI Christopher
27) NAMIIRO Halima (Ms)
28) NANDERA Lillian Ochieng (Ms)
29) NKUGWA Brian
30) NTABAZI Billy
31) RAKARA Aron
32) RASHID Hashimi
33) TWIJUKYE James
34) WALAKIRA Sirajeh
35) SSEKAVUGA Joseph
36) MUHAIRWE Lindah Eugenia (Ms)
37) NABITOSI Aisha (Ms)
38) NAKASINDE Lydia Rehema (Ms)
39) NAKULIMA Grace (Ms)
40) ALINAITWE Alex
41) ANGURA Samuel
42) ENGWARU Emmanuel
43) KADDU James
44) KAYEGI Scovia (Ms)
45) KICONCO Provia (Ms)
46) MWESIGWA Elijah
47) NASAAKA Milly Mariam (Ms)
48) NSUBUGA Emmanuel
49) NYANZI Baker
50) OCATRE Jimmy
51) OMARA Kenneth
52) OONYU Stephen Deo
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF ELECTRICAL ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) SEKAGGO Innocent First Class
2) NDAWULA Peter First Class
3) TUKAMUSHABA Patrick First Class
4) BIDDO Frank First Class
5) OYET Samuel Oketch First Class
6) AINOMUGISHA Artkinson
7) BYAKUTAGA Luke
8) EKOROPOT Etyang Emmanuel
9) GIRA Augustine
10) KABUNGA Arthur
11) KALEGEYA Hassan
12) KASANA Kassim
13) GOOD Katabarwa Nebert
14) KIGANIRA Samuel
15) KINTU Lawrence
16) KIYEMBA Ibrahim
17) KOMAKECH Francis Baguma
18) KYABAGGU Ceasar
114
19) LUKYAMUZI Brian
20) LWANDE George Omimbi
21) MICWEMIRUNGI Stanley
22) MUSOKE Rogers
23) MUTUMBA Moses Nsereko
24) NALIMA Joshua
25) NANSUBUGA Florence (Ms)
26) NSAMBA Deusdedit Magezi
27) NTENDE Kenneth
28) OCEN Emmanuel
29) OKETCHO Jacob
30) ORIKU Martin Noah
31) SSEKIGOZI John Mary
32) SSEKIMPI Javiira
33) WATUWA Simon Peter
34) ANDIMA Richard
35) BWAYO Edward
36) ENGOLE Martin
37) KASIITA Mike
38) KWESIGA John Bosco
39) NIWAMANYA Boaz
40) OBOL William Bonanza
41) ODONG Morris
42) TUMUSHABE Robert
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF ENGINEERING IN CIVIL AND BUILDING ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) SSENGONZI Benard First Class
2) ANGURINI Manaseh First Class
3) SSESANGA Jimmy First Class
4) KALIBBALA Wilson First Class
5) BWAMBALE Joram First Class
6) NANJEHE Prisca (Ms) First Class
7) OTIM Kelvin Kennedy First Class
8) MUSINGUZI Vicent First Class
9) KIGULA Joseph First Class
10) LUYIMA Isaac First Class
11) ABUCH Emmanuel
12) ACHAYE Charles
13) ACHEN Christine (Ms)
14) ADEI Peter
15) ADIAO Kellen Patricia (Ms)
16) ADOMATI Leonard
17) ADONG Salume (Ms)
18) AGABA Danson
19) AGABA Micheal
20) AGONG Joshua
21) AIKIRIZA Edward
22) AIKOMO John Baptist
23) AKANYIJUKA Andrew
24) AKULU Jane (Ms)
25) ALELE Chris
26) ALINDA Donald
27) ALUPO Caroline (Ms)
28) AMUDU Edward
29) ANDABATI Felix
30) ANKUNDA Arnold
31) ARIHO Edwin
32) ARUBAKU WELBORN
33) ASIIMWE Anita (Ms)
34) ATUHAMIZE Edwin
35) ATUPU Benard
36) BAGIRE Chrizestom
37) BAGONZA Kenneth
38) BAINOMUGISHA Evarist
39) BAMUNONE Hujjaji
40) BARYEMARA Samuel Barsams
41) BIKEY Francis Xaviour
42) BIRUNGIBINDEBA Victor
43) BUA Coxson
44) BUA Leone
45) BUGA Mohammad
46) BWAMBALE Goodluck
47) BWAMBALE Vincent
48) CHEPKURUI Gordon Vincent
49) DIDA Sam
50) ECAMU Bony
51) EDYEGU John
52) EETU Anthony
115
53) EPILLA Victor
54) EREBU Micheal
55) ETEKA William
56) GOLOOBA Nathan
57) GUMA Taremwa Samuel
58) HABIMANA John
59) HATANGA Martin
60) IBIROT Simon Peter
61) JOKKENE Innocent
62) KABAHO Jonas
63) KADDU John
64) KAGOYA Babra (Ms)
65) KAKAIRE Arthur Collins
66) KAMUGISHA Loiz
67) KASANGO Ismail
68) KEBIRUNGI Bridget (Ms)
69) KEPO Vicky (Ms)
70) KIBOMA Micheal
71) KIDIBYA Emmanuel
72) KILAMA Bosco
73) KIMBOWA Adan
74) KIRUNDA Brian
75) KOMAKECH Emmanuel
76) KULE Crizo
77) KUSIIMA Vian
78) KWEMOI George
79) KYAKUWA Ruth (Ms)
80) KYAKUWAIRE Barbara (Ms)
81) KYAMBADDE Ivan
82) KYAMBADDE Yahaya
83) KYEYUNE Henry
84) LUKALU Silver
85) LUKWAGO Joseph
86) LUTALE Akram
87) LUYONDE Solomon
88) MASIKO John Brian
89) MATEGE Edward
90) MITI Herman
91) MOOLI Hillary
92) MUGABI Kakuru Amos
93) MUGISHA Obed
94) MUGONYI Charles
95) MUGUMA Simpson
96) MUKHOLI Nicholas
97) MUKOZI Derrick
98) MULINZI Ronald Busingye
99) MUTEBE Vita
100) MUTEGEKI Wilberforce
101) MUTUNGI Edmand
102) MUYINDA Fredrick
103) MWANJA Jamira (Ms)
104) MWEBAZENTA Crimia (Ms)
105) MWIJUKYE Fleming
106) NABAKKA Florence (Ms)
107) NAKACHWA Susan (Ms)
108) NAKIBUULE Editer (Ms)
109) NAMATO Brendah (Ms)
110) NANSAMBA Jackline (Ms)
111) NASASIRA Clive
112) NDAHURA Maurice
113) NIWAGABA Mark
114) NIWAMANYA Zephania
115) NKUGWA Albert Santos
116) OBERO Walter
117) OBWON Enock
118) OBWOYA Patrick
119) OCAN Allan Moris
120) OCAN Tom
121) OCHAKACHON Geoffrey Avola
122) OCHERO Julius
123) OCHIENG Peter
124) ODYEK Tonny
125) OGWAL Isaac
126) OGWANG Allan Osire
127) OGWANG Emmanuel
128) OGWETTA Innocent
129) OJARA Charles
130) OKAKA Moses Willy
131) OKELLO Moris
132) OKETCHO Stephen
133) OKURE Paul
134) OKWONGA Godfrey Binaisa
116
135) OLOA Robert
136) OLOYA Denis Onyango
137) OLWA Bonny
138) ONYANGO George
139) ONYILO Bonniface Bob
140) OPENDI Geofrey Orisa
141) OPIO Ambrose
142) OPIO Vincent
143) OPIT James
144) OPOO Jimmy
145) OSELLE Idi
146) OTENGE Nicodemus
147) OTIK Denis
148) OUMA Ibrahim
149) OWANI Haggard Queenish
150) OYAKA Isaac
151) OYUGI Boniface
152) OYUKO Isaac
153) PROMISE Sofia (Ms)
154) RWABUHINGA Daniel
155) RWOMUSHANA Peter
156) SEBAGALA Brian
157) SEKWEYAMA Edward Ian
158) SIBAMINYA Josphat
159) SITUMA Phionah (Ms)
160) SSEBULIBA Isaac
161) SSENYONGA Peter
162) SUUBI Joshua
163) TASHOBYA Dean
164) TUMUSIIME Moses
165) TWINAMATSIKO Jason
166) WABUDEYA Daniel
167) WABWIRE Fred
168) WALUDE Ashiraf
169) WANIAYE Timothy
170) WANINDA Ronald
171) WASWA Denis
172) YIGA Jovan
173) YITA Tonny
174) ZAWEDDE Phoebe (Ms)
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF ENGINEERING IN MECHANICAL AND MANUFACTURING ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AKATWIJUKA Osbert First Class
2) MASEDE Job First Class
3) ABAASA Victor
4) ADEL Santo
5) ADRIKO Godfrey
6) AHABWE Eriya
7) AINE Deins Rawlings
8) ANYWAR Francis
9) ARINAITWE Margaret (Ms)
10) ARINAITWE Allan
11) ATUKOI Joshua
12) ATWETA Angel
13) AYO Allan Gideon
14) BAMUKUNDA Edmond
15) BESIGYE Ronald
16) BUGINGO Denis
17) BUSINGYE Andrew
18) CHEPTOEK Levi
19) ECONI Robert
20) GUMISIRIZA Christopher
21) GUMISIRIZA Martin
22) HAPPY Kyagala Micheal (Ms)
23) HAREBA Jackson
24) JJUUKO Ismail
25) KAKWIKIRI Geofrey
26) KALEMA Thomas
27) KALIISA Francis Xaviar
28) KAMUKAMA Gorret (Ms)
29) KANSIIME Patrick
30) KASULE Faruk
31) KAWUKI Benjamin
32) KIBIRIGE Tonny
117
33) KISAMBIRA David
34) KISEKKA Dickson
35) KISENYI Shadil
36) KYEYUNE Moses
37) LUYIMA Edgar Nelson
38) LUYIMA Joshua
39) LUZIGA Eridard
40) MAGAMBO Patrick
41) MASEDE Daniel
42) MPIRIRWE Florence (Ms)
43) MUGABE Austin
44) MUGASHA Didus
45) MUGISHA Abel
46) MUGISHA Pius
47) MUGOYA Kanan
48) MUHAIRWE Ronald
49) MUHEREZA Prosper
50) MUHINDO Flavia (Ms)
51) MUHIRWE Emmanuel
52) MUJUNI Moses
53) MUSINGUZI Benon
54) MUSINGUZI Brian
55) MUSINGUZI Simon
56) MUTAGAZI Moses Mwebaza
57) MWESIGWA Benjamin
58) MWIRUGAZU Joseph
59) NAMAYO Gerald
60) NEBYARUHANGA Marvin
61) NIWAMANYA William
62) NSEMERIRWE John
63) NUWAGIRA Innocent
64) NUWAHEREZA Godwin
65) OBALASA Richard
66) OJELELTonny Ochol
67) OKIRYA Francis
68) OTAGA Augustine
69) RUBENGAKENE Emmanuel Deo
70) RUTAREMWA Alexander
71) RWOTHOMIO Julius
72) SEBUNYA Steven
73) SSEKIDDE John
74) SSEKIWERE Geofrey
75) SSENTONGO Emmanuel
76) SSENYONDO Isaac
77) SSUUBI Victor Mutebi
78) TAGALIKA Hope (Ms)
79) TALEMWA Pious
80) TUGUME Devis
81) TUMUHIMBISE Deus
82) TURYAHABWE Alex
83) TURYASINGURA Medard
84) TUSHABOMWE Elias
85) VUCHIRI Joseph
86) WAISWA James
87) WAKIBI Allan
88) WAMUTIBI Dan Musamali
89) WASWA Ddamulira
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF ARCHITECTURE OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AMACULANG Rebecca (Ms)
2) IYEBO Lillian Dinah (Ms)
3) KALINZI Ronald
4) KAWALA Sophia (Ms)
5) KERUNGA Godwin Wanok
6) MUGISHA John
7) NAKAWOOJWA Flavia (Ms)
8) NKUGWA Godfrey
9) NYARENGA Innocent
10) SEBYOTO Colline
11) SSEBUGALA Peter
12) TUMUMWINE Judith (Ms)
13) WANOK Habert Otuma
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF SCIENCE IN BUILDING ECONOMICS OF KYAMBOGO UNIVERSITY
118
1) NABATUUSA Robinah First Class
2) ZALWANGO Teddy First Class
3) ABITEGEKA Nicholas First Class
4) ADONG Miriam (Ms)
5) AJIBO Kevin
6) AKAO Cissy Stella (Ms)
7) ALUPO Mercy Nobert (Ms)
8) ASIO Lucy (Ms)
9) ASIO Martha Okiring (Ms)
10) ATUMANYA Flavia (Ms)
11) AYEBARE Fortunate (Ms)
12) AYEBARE Precious (Ms)
13) BIRUNGI Micheal
14) BISASO Edwin
15) CHEMTAI Arthur
16) EMULU Enosh
17) HASIMO Charles
18) KABEENE Allan Grace
19) KASASA Brian Enock
20) KASAWULI Erasmus Nekambuza
21) KASIBANTE Ahraf
22) KASINGYE Anitah Kelly (Ms)
23) KATO Deogratious
24) KEKIRUNGA Deanoline (Ms)
25) KWIZERA Mark
26) KYOYITA Jimmy
27) MALANDI Wyclif
28) MUGANGA Hakim
29) MUGEERE Nathan
30) MUHANGUZI Ronald
31) MUKONO Custein Robinson
32) MULWANYI Ronald
33) MUSOKE Juma Byoledde
34) NABIRYE Brenda (Ms)
35) NAKAYONDO Mildred (Ms)
36) OLARA Denis
37) ONGOM Daniel
38) OSIRE Douglas
39) OYESIGA Osbert
40) WASIKE Rita Elizabeth (Ms)
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF SCIENCE IN SURVEYING AND LAND INFORMATION SYSTEMS OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) BUULE Ibrah First Class
2) ACIRE Denis
3) AHUMUZA Micheal
4) AIJUKA Alvin
5) AINAMAANI Allan
6) AKELLO Sharon (Ms)
7) AKITENG Everline (Ms)
8) AKUMU Prisca (Ms)
9) AMAYO Caroline (Ms)
10) AMONG Edith Resty (Ms)
11) ANGUAMANIYO Vincent
12) ANKWASA Doreen (Ms)
13) ARIOKOT ANNA Grace (Ms)
14) ATUGONZA Martin
15) AVOLLA Kennedy
16) BABIRYE Madinah (Ms)
17) BWIRE Geoffrey
18) EPUSAT Eria Christopher
19) FETARU Faith Amayo (Ms)
20) GIMEYI Ronald
21) KADEDA Emmanuel Dauni
22) KAKOOZA Peter
23) KALUNGI Akhisam
24) KAMUGISHA Baram
25) KATUSIIME Rocyline (Ms)
26) KAWALANO Morris Paul
27) KIBERU Ian
28) KIMERA Julius
29) KIZITO Keneth
30) KOBUSHEESHE Abert
31) KOBUSINGYE Mary Dativa (Ms)
32) LWANGA Benjamin
119
33) MAKUBUYA Enock Wasswa
34) MASEREKA Philly
35) MAYINJA Abudul
36) MUGWERI Emma
37) MUKIIBI John Bosco
38) MUSINGUNZI Brian
39) MUSOKE Isa
40) MUYEMBA Maryvian
41) NAFULA Doreen (Ms)
42) NAGGAWA Aisha Abudu (Ms)
43) NAJJOBYO Faith (Ms)
44) NAKABIRI Joanita (Ms)
45) NAKABUUKA Zakiat (Ms)
46) NALUTAAYA Malusi (Ms)
47) NALUWOOZA Faridah (Ms)
48) NSUBUGA Andrew
49) NTANDA Julius
50) OCATUUM Peter
51) OKELLO Leuben
52) OKURUT Enock
53) SEKKEBA Drake
54) SSEWANTE Gorret
55) TURYAHEBWA Martin
56) TWESIGE Kirungi Racheal (Ms)
57) WAKOOZI Abraham
58) YIGA MOSES Majwala
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR THE CONFERMENT OF THE BACHELOR OF SCIENCE IN LAND ECONOMICS OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ABULO Joan (Ms)
2) AGABA Dorothy (Ms)
3) AKABWAYI Denis
4) AKELLO Winnie (Ms)
5) ALUM Christine (Ms)
6) ANDRUDA Pius Deo Feni
7) APOLOT Gloria (Ms)
8) ATUGUMYA Rakeeri
9) ATUSASIRE Bolton
10) BOGERE Edrisa
11) IKERU Everlyne (Ms)
12) ISOKE Charity (Ms)
13) JATHO Ronald
14) KAKAIRE James
15) KALUNGI Allan
16) KAMBUGU Alosious
17) KANYESIGYE Brenda (Ms)
18) KIDEGA Ronald
19) KUGONZA Paul
20) KWAGALA Faith (Ms)
21) LUATE Mike
22) LUYIGA Esther Rebeccah (Ms)
23) MANYIRE Duncan
24) MPUMWIRE Mackline (Ms)
25) MUBANGIZI Ian
26) MUGUME Allan
27) MUHWEZI Maximus
28) MUTO Emmanuel
29) NABAALE Angella (Ms)
30) NAIGAGA Joanita Kibenge (Ms)
31) NAKAYIZA Rafert Ratifah (Ms)
32) NAKIGUDE Joyce (Ms)
33) NAKIWA Robinah (Ms)
34) NAKYOBE Lillian Bonita (Ms)
35) NAMALWA Caralyn (Ms)
36) NAMWANGU Petronella (Ms)
37) NANSUBUGA Josephine (Ms)
38) NASASIRA Micheal
39) NGUMENAWE Samson
40) OKIRIMA Simon Peter
41) ONEGA Bridget (Ms)
42) ONGEBO Paul Innocent
43) OUTA Aaron
44) SENKUBA Shanon
45) SSENYONJO Daniel
46) TUKAMUSHABA Brenda (Ms)
120
47) TUMUSIIME Steven
48) TWINOMUGISHA Winnie (Ms)
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF VOCATIONAL STUDIES IN TECHNOLOGICAL STUDIES WITH EDUCATION OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) APETU Richard
2) BUKENYA JOSEPH
3) BUKIRWA Oliver (Ms)
4) ETENU Emmanuel
5) KYAGABA Joshua Buyinza
6) MBAZIIRA John
7) MUKIIBI Jamil
8) NABASA Daniel
9) NABIKAMBA Colline (Ms)
10) NAKANGUBIRI Josephine (Ms)
11) NALUMOSO Kelvin (Ms)
12) NANSUKUSA Sumayiya (Ms)
13) NSUBUGA David
14) ONGOM Moses
15) ONYAYOWUN Paul
16) SSEKANJAKO Godfrey
17) TUMUSIIME Edrine
18) TWEBAZE Catherine (Ms)
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF ENGINEERING IN ENVIRONMENTAL ENGINEERING AND MANAGEMENT OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ACELLAM Rogers Trevor
2) ADOKO Isaac
3) ADRIKO Bornface
4) AHIMBISIBWE Emmanuel
5) AJAMBO Joyce (Ms)
6) AKAMPA Syvlia (Ms)
7) AMURON Joyce Mary (Ms)
8) AYAT Gabriella (Ms)
9) AYENA Brian Awany
10) BASHABE Ronald
11) BASHENYI Dennis
12) BOMBOKKA Douglas
13) BONGOMIN Benjamin
14) BWAMBALE Minard
15) CANNA Paul
16) DDAMULIRA Joseph
17) INGABIRE Joan (Ms)
18) IRANKUNDA Sarah (Ms)
19) KAKOOZA Tonny
20) KALOGOYI Joash
21) KAMUKAMA Esau
22) KANSIIME Allen (Ms)
23) KIKABI Elvis John
24) KINYERA Ivan Ouma
25) KIRABO Janice Norah (Ms)
26) KULE Jostus
27) KYAMBADDE Henry
28) KYOMUHENDO Ronald
29) LULIIKA Shafik
30) MAANDEBO Sydney
31) MBOOZI Yusufu
32) MIIRO George William
33) MUGAGGA John Paul
34) MUGGA Derick
35) MUGISHA Gilbert
36) MUJUZI Alex
37) NABAGERE Glenna (Ms)
38) NAIJUKA Abel
39) NAMALE Lukia Kayongo (Ms)
40) NAMUTEBI Angel (Ms)
41) NKUUNA Pius
42) NYOMBI Faith Nakazibwe (Ms)
43) OBONYO Emmanuel
44) OCHIENG Gilbert
121
45) OCHIENG Peter
46) ODEKE Patrick
47) ODONGO Daniel
48) OIJUKYE Hilary
49) OJOK Martin
50) OMARA Isaac Regan
51) OPIO Patrick Cosmas
52) SERUMA Ronald
53) SEWANYANA Vincent
54) SSENYONGA Musa
55) SSEBBAALE Jamil
56) SSEBBAALE Joseph
57) SSEBUUMA Patrick Sserugo
58) SSERUNGUNDA Jonathan
59) SWAGA Grace
60) TABIRUKA Titus
61) TUGUME Moses
62) TUMUSIIME Hillary Rhonie
63) TUSUBIRA Bruce
64) WAGAMA Titus
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF INDUSTRIAL ENGINEERING AND MANAGEMENT OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) MUGAMBWA Jonathan First Class
2) MUGUME Abraham First Class
3) MUTUNGIREHI Faisal First Class
4) SUNDAY Brian First Class
5) ABENAITWE Phelbert
6) ADOCH Susan (Ms)
7) ADONYO Job
8) AINOMUGISHA Bruce
9) AKENA Eddy
10) ATUHAIRWE Gerald
11) AYEBARE Salim Simon
12) BBALE Moses
13) GUMOSHABE Olivia
14) JJUUKO Andrew Katula
15) JUNIOR Andrew
16) KABAKA Lawrence
17) KAGOYA Patricia (Ms)
18) KARYANGO Twaibu
19) KASASA Peter
20) KATO Hussein
21) KATUSIIME Vivian Vicky (Ms)
22) KEMIGISHA Cynthia Jet (Ms)
23) KIRYA Emmanuel
24) KITYAMUWESI Boniface
25) KIZZA Reymond Bwami
26) LUTAAYA Denis
27) MUKALAZI Brian
28) MAKUBYA Joshua Patrick
29) MANKATI Kakaire
30) MPIGIKA Daniel
31) MUKASA Jackson
32) MUTYABA Isaac
33) NABATEREGGA Jane (Ms)
34) NABBOSA Rose (Ms)
35) NAMAGEMBE Elizabeth Noeline (Ms)
36) NANNOZI Joan (Ms)
37) NANTEGE Jocelyn Mercy (Ms)
38) NSIBAMBI Joash
39) NTALE Charles
40) ODIIT Joseph
41) ODUNDO John
42) OFWONO Richard
43) OKELLO Robert
44) OLUPOT Denis
45) RUKUNDO Tom
46) SENFUMA Mark
47) SENTONGO Solomon
48) SSEGANE Wahabu
49) SSENYONDWA Abraham
50) SSENYONJO Isma
51) TOMANYA Godfrey
52) TUMUHIMBISE Brian
122
53) TUMUREBIRE Samuel
54) TURINAWE Isaac
55) TUSIIME Doreen (Ms)
56) TWONGIRWE Jackson
57) WAISWA Job
58) WALEKHWA Peter
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR CONFERMENT OF THE BACHELOR OF ENGINEERING IN AUTOMOTIVE AND POWER ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ALIRACH Victor First Class
2) AINE Byron
3) ATWIJUKIRE Living
4) BATEGEKA Benard
5) BBOSA Ivan
6) BULWADDA Ashirafu
7) COURAGE Edwin
8) EKAJU Gilbert
9) IBANDA Ivan David
10) IRIOT Bonaventure
11) KAKANDE Badru
12) KAKWANO Rodney
13) KAMULEGEYA Ibrahim Flint
14) KANYIKE Mohammed
15) KATENDE Steven
16) KIGOZI Edward Kalumba
17) KUTEESA Margret (Ms)
18) KUTESA Isaac
19) KYASIMIRE Roshan (Ms)
20) MAWEJJE Peter
21) MUBIRU Albert Edward
22) MUCHUNGUZI Robert
23) MUGENYI Martin
24) MUKAMA Isaac
25) MURUNGI Derrick
26) NAMANYA Boaz
27) NATURINDA Arod
28) NIMWESIGA Marvin
29) NOMWESIGWA Emmanuel
30) NUWAGABA Ronald
31) OGWAL Francis
32) OKELLO Simon Peter
33) OKEMA Arnold
34) OKOT Jimmy James
35) OKUBAL Moses
36) ONGODIA Stansilus
37) OPOLON Emmanuel
38) ORIT Anthony
39) SEBUTEMBA Hassan
40) SEMPALA Enock
41) SIMBA Francis
42) SSEKINDI Rhafik
43) SSENGENDO Edward
44) SSERUMAGA Robert
45) TAREMWA Christopher
46) TEBANDEKE Gideon
47) TIBO Mali Rogers
48) TUKAMUHEEBWA Babra (Ms)
49) TUMUHAISE Collins
50) WABWIRE Shabil Ojambo
51) WANDERA Innocent
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE HIGHER DIPLOMA IN MECHANICAL ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
123
1) MUBIRU Denis Distinction
2) MBUSA Sargeon
3) MUGUME Osbert
4) OTIA Lawrence
5) TURYAREEBA Milton Posthumous
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE HIGHER DIPLOMA IN ELECTRICAL ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) KAYONGO Samuel Distinction
2) NYAKUTA Hannington Distinction
3) MUGARYA Samuel Distinction
4) AGABA Gerald King
5) ATUKUNDA Anabella (Ms)
6) BUYINZA Siraje
7) KAZIBWE Juma
8) MONDAY Eliab
9) MURUBYA Fredrick
10) MUTEBI Alex
11) NAMUSISI Brenda (Ms)
12) NDAYIZEYE Eria
13) SEBULIBA Amos Mwebaza
14) SEMANZA Patrick
15) WALAKIRA Hassan
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE HIGHER DIPLOMA IN CIVIL AND BUILDING ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) OGIK Francis Peter Distinction
2) KIBIRANGO Allan Distinction
3) AGABA Fred
4) AGABA Salim
5) AINEBYOONA Colin
6) APOLOT Mary Margret (Ms)
7) ATWINE Junior
8) AYESIGYE Ebony
9) AYIKOBUA Bob Walter
10) AYIKOBUA Edwin
11) BABIRYE Hawah (Ms)
12) BAIKARANABYO Henry
13) DDAMBA Lawrence
14) DRATELE Yuda
15) ELUNGAT Titus
16) GERIGA Wilson
17) HAGABIMANA Tarasisio
18) KABAKAMA Brenda Lyspa (Ms)
19) KAGOYA Sharon (Ms)
20) KALEMA Yusufu
21) KALULE Rehema (Ms)
22) KARUGABA Colin
23) KASADHA Douglas
24) KATUSHABE Glorius (Ms)
25) KATUSHABE Hildah (Ms)
26) KAVUMA John Paul
27) KICONCO Emily (Ms)
28) KIWANUKA Joseph
29) KOBUSHESHE Martin
30) KOMAKECH Harold
31) KULE Geofrey
32) LINDA Suzan (Ms)
33) LUBWAMA Peter
34) MPIRWE Pedson
35) MUBUYA Charles
36) MUGABI Enock
37) MUGISHA Alfred
38) MUGUMYA Phillip
39) MUHINDO Jockas
40) MUJABI Stanley
41) MUNGUFENI Hilda (Ms)
42) MUSIBIRA Paul
43) MUSINGUZI Robert
44) MUSINGUZI Willex
45) MUWANGA Musa
46) NALUBOWA Irene Sandra (Ms)
124
47) NALUWEMBE Brenda (Ms)
48) NAMARA Naome (Ms)
49) NANOZI Fatuma Kigongo (Ms)
50) NDEMARU Harriet (Ms)
51) NSENGIUNVA Robert
52) OBBO Robert
53) OBURU BOSCO
54) ODEKE Cyprian
55) ODONGO Nobert Norris
56) OKIRYA Paul
57) OLUPOT Emmanuel
58) OMARA Geoffrey
59) ORENGEN John
60) RUBANGA PatIrck
61) RWAMIRAMA Festo
62) SSEMULI Robert
63) TUMUSIIME Abias
64) TUMWEBAZE Elasmus
65) TUMWESIGYE Nobert
66) WAIBA Azalia
67) YIGA Deogratius
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN EDUCATION SECONDARY (TECHNOLOGICAL STUDIES) OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ATUKWATSE Amos Distinction
2) NANTANDA Shakirah (Ms) Distinction
3) NAKALIISA Specioza (Ms) Distinction
4) NALUNGA Patricia Jose (Ms)Distinction
5) ABEDA Moses
6) LUMBUYE Ivan Apollo
7) KAIZIBWE Andrew
8) KIGEMUZI Cyrus
9) MAWEJJE Abdallah
10) WAISWA Nsereko Sinani
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN BIOMEDICAL ENGINEERING
1) ANIKU Francis Distinction
2) AMWESIGA Arkson Distinction
3) AGUTI Catherine (Ms)
4) AHUMUZA Bill Clinton
5) AKWECH Geoffrey
6) APANGU Eric
7) ISUNJU Julius
8) KALEMA Andrew
9) KARUNGI Stella (Ms)
10) KILABIRA Barbra (Ms)
11) LUKWAGO Nicholas
12) LUKYAMUZI Bruno
13) MALINGA Isaac
14) MARAKA Martin
15) MAZUNE Nasser
16) MUGOLOLA Jerome
17) MULAMBUZI Timothy Musooka
18) MULUYA Michael Kizito
19) NABANKEMA Rukaiyah (Ms)
20) NABAWEESI Beatrice (Ms)
21) NABUNNYA Justine (Ms)
22) NAKATE Josphine (Ms)
23) NASSAKA Fatuma (Ms)
24) SSAKA John
25) SSEKYANZI Dauglous
26) WALUSIMBI Mark
27) WANDERA Geofrey
28) WASSWA Ezra
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN ARCHITECTURE OF KYAMBOGO UNIVERSITY
125
1) AINE Aggrey
2) AKAMPURIRA Emmanuel
3) AMANYA Dan
4) AMPEIRE Oscar
5) ARINAITWE David
6) ASIIMWE Henry
7) ASSIMWE Arnold
8) ATUSAASIRA Joshua
9) BABIRYE Teopistah (Ms)
10) BAMUKE Jonathan
11) BUSUULU Ivan Aaron
12) IRAGUHA Elizabeth (Ms)
13) KAKOOZA Phillip Emmanuel
14) KAYANJA Eric
15) KIYINGI Raymond
16) KIWUMULO Jane Peninah (Ms)
17) MAGOMERE Enock Mwesigwa
18) MAKUMBI Jovin
19) MARATCHO Joan Chite (Ms)
20) MBAALE Henry
21) MUGANZI Jacinta
22) MUGERWA Edgar
23) MUGWEERI Jonathan
24) MUHOOZI Derrick
25) MUKASA Herman
26) MUSASIZI Joshua
27) NAMUGENYI Sylvia (Ms)
28) NAMUKWAYA Martha (Ms)
29) NANFUKA Aliyah Amina (Ms)
30) NANONO Milly (Ms)
31) NANSAMBA Sharifah(Ms)
32) NSUBUGA Abudala
33) NYESIGAMUKAMA Ambrose
34) OGWANG Calvin
35) SEKAKONI Bbosa Isaac
36) SSEMUJJA Mark
37) SSEWAGUDDE John Denis
38) TAREMWA Emmanuel
39) WALUSIMBI Steven
40) YABOY Simon Peter
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN CIVIL AND BUILDING ENGINEERING(KABALE) OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ADIO Modester
2) AYEBAZIBWE Anthony
3) AYESIGA Frank
4) BAVEKUNO Lawrence
5) BIRUNGI Christine (Ms)
6) DDUMBA Derrick
7) ETOORI Philip
8) KATSIGAIRE Joackinm
9) KIWANUKA Emmanuel
10) KYARISIIMA Janet (Ms)
11) HAMBA Moris
12) LABEJA Annet (Ms)
13) MIREMBE Joan
14) MUKUMBI Ronald
15) NASSANGA Patricia (Ms)
16) OTIENO Javan (Ms)
17) RUKUNDO Innocent
18) WAFULA Kenneth
19) WAISWA Alex
20) WEPUKHULU Geofrey
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN CIVIL AND BUILDING ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) NAMBOGA Pheobe (Ms) Distinction
2) AKANKIZA Isaac Distinction
3) APINAT Paul Polycap
4) ATEGEKA Brian
5) ATUHE Davis
6) CHEROP Nicholas
126
7) GUMISA Medal
8) JURUA Gilbert
9) KALYOWA Emmanuel
10) KATUMBA Ezra
11) KIBIRIGE Mpoza Mike
12) KIBUULE Peter
13) MAFABI Stephen
14) MATSIKO Alex
15) MUGENYI Patrick
16) MUGISHA Mark
17) MUHEREZA John
18) MUTEBI Micheal Davis
19) NAGGAYI Daphine Pearl (Ms)
20) NAHWERA Alex
21) NAKYAZZE Halimah (Ms)
22) NAMAKULA Esther (Ms)
23) NIWAMANYA Eliab
24) OCEMACENI Joseph
25) OKILA James
26) OPIYO Moses
27) SEBUYIRA Zekeri
28) SSEGAWA Ben
29) SENYONGA Iddi
30) TAYEBWA Hampley
31) TWASHABA Samuel
32) ZIRABA Jesse
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN ELECTRICAL ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) SEKAMATTE Herbert Distinction
2) NDYAMUHAKI Jackson Distinction
3) SSEKANJA Richard Distinction
4) BULAZI Livingstone
5) ERIKU Francis
6) GANJA Ashraf
7) INZIKU Lawrence
8) JURUA Emmanuel
9) KABAALA Jotham
10) KAKEETO Alafat
11) KAKUNGULU Isaac
12) KAMOGA Edmund
13) KASIKO Jimmy
14) KASOZI Henry
15) KAWESA Nasser
16) KIKABI Raymond
17) KIMERA Christopher
18) KIRABIRA Mark Amos
19) KIRABIRA Rogers
20) KISULE Isaac
21) KUTOSI Paul Louis
22) MODI John Claiman
23) MPOMYE Peter
24) MUHEKI Bright
25) MUKASA Ronald
26) MUKYAALA Joanita (Ms)
27) MUSENZE Emmanuel
28) NALWEYISO Sophia (Ms)
29) NTEGE Edwin Timothy
30) ONYAIT Richard
31) OPULE Edward Wilson
32) RUZINDANA Jean De Dieu
33) SEKALO Fizal Galiwango
34) SENJALA Musa
35) SSENDAWULA Gerald
36) SSERUGO James
37) SSERUWUJJO Ivan
38) SUNDAY Filbert
39) TUBUSWEEKE Edward
40) TURYAMUREBA Alex
41) THEMBO William
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN WATER ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) ADIBA Emmanuel Oscar
2) AGABA Clare (Ms)
127
3) AKAMPURIRA Edgar
4) ARIKO Tom
5) BBOSA Isaac Kiyingi
6) BUNIA Baker
7) EJIBU Daniel
8) EMMA Lenia Patience (Ms)
9) KISUBI Hamuza
10) KIWERE Charity
11) KWAGALAKWE Deborah (Ms)
12) MUHINDI Eric
13) MURUNGI Jauhara
14) MUZACHI Lynnette (Ms)
15) NAKAKAWA Shahiira (Ms)
16) NAKACHWA Sarah (Ms)
17) NAKATE Lamulah (Ms)
18) NASIRA Minima (Ms)
19) NDUWAYO Justus
20) NOOWE Amos
21) NYENDRENYIDRI Isaac
22) OGULE Micheal
23) OKETHWENGU Bruce
24) TUMWESIGE Peter
25) WAISWA Phillip
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN MECHANICAL ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) OTOO Moses Distinction
2) SSENYONGA Yuda Distinction
3) AHAMIRE Lawrence
4) ANGEL Emanuel
5) ARIAKA Patrick
6) ASABA Stephene
7) EMARU Alphonse
8) EMOLU Ceaser
9) EWUECABO Nathan
10) ISABIRYE Hussein
11) ITOOKE Francis
12) KAIRU Timothy
13) KALUMBA Hamisi
14) KATEREGA Jibril
15) KATONGOLE John
16) KAWOOYA Isa
17) KIIZA LUKWAGO Pascal
18) KIVUMBI Twaaha
19) KIZITO Jimmy James
20) LUBIRA Amon
21) LULE Patrick Wasswa
22) MARING MOSES Duku
23) MUSISI Michael
24) NAMUSOLE Dorothy (Ms)
25) NANSEERA Evaristo Claver
26) NIWENSHABA Onesmus
27) OKELLO James
28) OPIO Geofrey
29) OPIO Joseph
30) OTIM Jude
31) SEBAYIGA Mark
32) SSENDAGIRE Jovan
33) TUMUSHABE Alfred
34) WAISWA Gerald
35) WAISWA Sefatia
36) WALUGEMBE Edward
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN COMPUTER ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) AKOLA Arthur Alaali
2) KAJUBI Bashir
3) KAWEESA Marius
4) KIBIRIGE Hassan
5) KIRONDE Allan
6) KITAKA Edward
7) LUBWAMA Trevor
8) MIVULE Paul Tushabomwe
9) MUSIIME Brian
10) NABATANZI Sharon Justine (Ms)
KyU 16th Graduation List
2019
128
11) NAJJEKE Rahmah (Ms)
12) NALWEJJE Swabra (Ms)
13) NKULABWIRE Benard
14) OKELLO Jonathan
15) OKULLO Solomon
16) SAMYE Frantile
17) SSEBUDDE Rodrick
18) SSERUNJOGI Ivan
19) WAMBI Emmanuel
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN TELECOMMUNICATIONS ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) WASSWA Brian Distinction
2) NAIGA Queen Josephine (Ms) Distinction
3) ATIM Everlyn Clare (Ms)
4) ATUKUNDA Caroline (Ms)
5) CAN Ogura Allan
6) GUMA Khalid
7) KIDEGA Wilkie Cephas
8) KINENE Jaliru
9) LUBEGA Gerald
10) MAKUMBI James
11) MUGERWA Anthony
12) MWEKAMBI Loyzius
13) MWESIGWA Mark
14) MWIIGO Emmanuel
15) NAMUYIGWA Tendo Anna (Ms)
16) NATURINDA Gastone
17) OCHANDI Emmanuel
18) OTONG Tonny
19) RWOTHOMO Franco Benson
20) SSEBALAMU Richard
21) SSEKANJAKO Anthony
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN AUTOMOBILE ENGINEERING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) KITAMIRIKE David Distinction
2) ACWICIA Robert
3) BANGUTU Asiki
4) BWANIKA Solomon
5) EDIMU Willy
6) ELIMA Frank
7) HATEGEKA Thiery
8) KAMBUGU Simon
9) KIBUYE Devis Muyanja
10) KUTOSI Daniel
11) KYAGULANYI Sharif
12) KYAMUDUUGAZA Geofrey
13) LUTAAYA Patrick
14) MADAYA John
15) MAKUMBI John Paul
16) MANAFA Yusuf Junior
17) MWIMA Godfrey
18) NAMBAALE Leonard
19) NUWAGABA Edwin
20) OKEDI Charlese
21) OROMCAN Collins
22) OWAGHGIU Gilbert
23) SEGAWA Gasta
24) SOITA Hussein
25) SSERUNJOGI Benard
26) TENYWA Benald
27) TUMUSIIME Abraham
THE DEAN FACULTY OF ENGINEERING PRESENTS GRADUANDS FOR THE AWARD OF THE DIPLOMA IN REFRIGERATION AND AIR CONDITIONING OF KYAMBOGO UNIVERSITY
1) HYUHA Bravol Distinction
2) KAKANDE Emmanuel Distinction
129
3) MUJALASA Solomon Distinction
4) NAMBUUSI Winniefred (Ms) Distinction
5) SSERWADDA Joseph Distinction
6) ALIGAWESA Biran
7) AYEBALE Shibella (Ms)
8) BAGUMA Rodgers
9) BENGO Kelvin
10) BWIRE Cirus
11) ELUNGAT lazaro
12) KALEMA Henry Leone
13) KALUGANA Charles
14) KAWEESA Martin
15) KAYIZZI Jimmy
16) KIBIRIGE Ramathan
17) KYATEREKERA Enock
18) MALE Siraje
19) MAWEJJE Christopher
20) MAWOGOLE Nicholas
21) MUCUNGUZI Isaac
22) MUSOOKA Francis Xavier
23) MWEBE Devis
24) NAKABUYE Shakirah (Ms)
25) NAKANGUBIRI Josephine (Ms)
26) NAMAKULA Noeline (Ms)
27) NANKYA Habibah (Ms)
28) NATWIJUKA Owen
29) NTWALI Derrick
30) OKORI Allan Aremo
31) ONYANGO Timothy Kizza
32) OSAKO Brian
33) RWOTH-Omio Emmanuel
34) SEBYOLE Salyador
35) SEMPEBWA Abdul Rwahmaan
36) SEMWEZI Sekungu
37) SERUMAGA Andrew
38) SHUUTI Alexandria
39) SSEMAMBO Sbuuti
40) SSEMUJU Raymond
41) SSEMWANGA Brian
42) SSERUWO Shafic
43) SSETUBA Shafiki
44) TAYEBWA Brian
45) TENDO Joel Gitta
46) WAKABI Derrick
47) WAKIMWAYI Enock
KyU 16th Graduation List 2019
2019
KYAMBOGO UNIVERSITY FIRST CLASS STATISTICS 16TH GRADUATION CEREMONY 2019 NO REG.NO NAME SEX

1)PAWINO GRACE
2)MUZIRU ALLAN BRIAN
3)NABAKOOZA PATIENCE EDRINE
4)NASSOZI NORAH MARGRET
5
ASIIMWE NICHOLUS
6
WANDERA LENARD NAMULUNDU
7
ARUMADRI BATISTA
8
BIRUNGI SUSAN
9
MUBIRU FRANCIS
10
NABAKOOZA AISHA
11
NASIRUMBI FLAVIA
12
NOOWE CATHERINE
13
TUSHABOMWE LAWERENCE
14
YIGA DEO
15
NALULE JOCELYN PATRICIA
16
AHUMUZA IVY
17
MUMBERE KALENGYO MOSES
18
ANDAMA FELIX
19
AKATUKUNDA KENAN OSBERT
20
NAZZIWA FLAVIA
21
MUKISA JOSEPH
22
NAMUKASA WINNIEFRIDAH
23
AYEBAZIBWE SANDR
24
NATUMANYA MONICA
25
NANGONZI LUKIA
26
EBONG Thomas
27
EMODINGO Ambrose George
28
NUWAHEREZA Denham
29
ATIMANGO Juliet
30
MUTAAWE Hakimu
31
AMANYA Gereva
32
ERAMU Paul
33
KIGGUNDU Andrew
34
KYOHAIRWE Judith
35
OKIRIA Aisu Latif
36
RUBAIHAYO Pascal
37
WABWIRE Ivan Paul
38
KENEEMA Pepius
39
AYEBARE Nelson
40
NAKALANZI Zawadi
41
BAGAGA Pretty
42
BIIRA Hildah
43
MAGOMU James
KyU 16th Graduation List 2019
2019
44
NAKAYENGA Mariam
45
AKATUKUNDA CHRISTINE
46
ONGYERCAN SAMSON
47
BYONANEBYE JENNIFFER
48
ALIRWA FERISTER
49
SSETTUBA VICENT
50
OPIO MICHAEL
51
CHESAKIT JOSEPH SALIM
52
AKECH BEATRICE
53
OMEDI GEOFFREY
54
NAKIRYOWA GETRUDE
55
NAKATO Janat
56
SSENNYANGE Ian Nelson
57
OTIM DAVID APWATUM
58
ATWINE GLORIA
59
OTUKEI CHARLES
60
TAMALE KIZITO
61
ANDAMA BOSCO
62
BARYAMUBA FELIX
63
KATENDE Muhammed
64
WEROMA APOLLO
65
KANONO RONALD
66
KARUNGI GLORIOUS
67
MPIREIRWE EDINAH
68
OKWII EMMANUEL BARON
69
ENDREO GLORIA
70
TYAN LAWRENCE
71
TWINAMATSIKO DENIS
72
BASEMERA LYDIA
73
ANDUMA NICHOLAS
74
KINABEYO MOSES
75
KIRUMIRA MARK WILSON
76
MUTEGEKI ALEX
77
KALEREMBE DANIEL BRUCE
78
ALINDA NICHOLAS
79
LUBUULWA COSMAS
80
DAWA IMMACULATE
81
BIWAYO YEKU WEGULO
82
NAHURIRA JIM
83
OWINY ASTRA MEMORY
84
NIWAHEREZA OBED
85
AUMA MARY DEVOTA
86
KABAKA ALLAN
87
NAKAAYI SUSAN MULUUTA
88
ACHIENG JULIAN
89
BIIRA RACHEAL
90
OKOTI JOSEPH
91
MUGULUMA DENIS
92
KASAAZI GEORGE WILLIAM
93
KIZZA JOAN
KyU 16th Graduation List 2019
2019
94
KIWALABYE EDWARD
95
ATYANG ANN
96
BYARUGABA YONAH
97
NAKIZITO STELLA
98
KYAZZE RONALD
99
NASSAAZI JANE
100
NANYANGA JOANITAR
101
LUSIBA GILBERT
102
ANDRUALE AWUZU BERNARD
103
NAKAWUKA RESTY
104
BABIRYE WINFRED NALUMU
105
NAMUJJU SYLIVIA
106
KYALIMPA STELLA
107
NABULYA MAUREEN
108
NAMUDDU HADIJAH MUGERWA
109
BUKEYE TIMOTHY
110
NANTUME BERNADETTE NAKINTU
111
BWABYE MARK COLLIN
112
MUGALYA DERRICK
112
KIRONDE ERIC KOONA
113
LUBEGA JOSEPH
114
KASANGO MEDDY
115
MBAHO EUNITH
116
MUKISA NABIRYE BRENDA
117
OLWENYI HENRY
118
KABUGHO CATHERINE
119
TAYEBWA ANNAH
120
NANSAMBA CISSY JOAN
121
KALULE RICHMOND
122
NAIRUMBA RACHEAL
123
SSEMAGANDA JOHN HOPE
124
TURYATUNGA HILLARY
125
SSENABULYA ANDREW
126
SERWANGA EDIMOND
127
NANTONGO AGNES
128
SSERUNYIIGO Multadha
129
TURYAHABWE Collins
130
MUHUMUZA Fahad
131
NSUBUGA Peter
132
NAKITYO Jane Frances
133
MUKWAYA Lawrence
134
WAIBI Brian
135
AYIKOYO Alfred
136
SEKAGGO Innocent
137
NDAWULA Peter
138
TUKAMUSHABA Patrick
139
BIDDO Frank
140
OYET Samuel Oketch
141
AKATWIJUKA Osbert
142
MASEDE Job
KyU 16th Graduation List 2019
2019
143
NABATUUSA Robinah
144
ZALWANGO Teddy
145
ABITEGEKA Nicholas
146
BUULE Ibrah
147
MUGAMBWA Jonathan
148
MUGUME Abraham
149
MUTUNGIREHI Faisal
150
MUKALAZI Brian
151
ALIRACH Victor
152
HABUMUREMYI Kenneth
153
NAMUSUBO Jane
154
NAKIMWERO Jane
155
BAMUSWANKUIRE Andrew
156
MIIRO Simon
156
OKWATUM Isaac
157
ANENA Susan Amace
158
LIKICHO Sharon
159
ODONGO Amos
160
LUMIISA George
161
ASIIMWE Anita
162
AMPURIIRE Alex
163
TAYEBWA Mesuseera
164
AYESIGA Joyce
Distinction 165
166
NSUBUGA Mustapha
167
AINEMBABAZI Francis
168
SSEKANDI Bashir
169
BAGUMIRE Tomson
170
TUSUUBIRA Betty
(Ms)
171
NAGAWA Mabel
172
MUHEREZA Elijah
173
NANGOBI Jacinta
174
SHAUN Mike
175
WABYOONA Reggan Richard
176
NAMANYA Godfrey
177
BWAMBALE Godwin
178
AHEEBWA Lauben
179
AMPURIRE Duncan
180
KASUMBA Andrew Ephrahim
181
KATONGOLE Ismael
182
KIMBOWA Moses
183
KUSEMERERWA Jane
184
LUWEDDE Josephine
KyU 16th Graduation List 2019
2019
185
MUGISHA Astone
186
MUSANA Vincent
187
NAKALEMA Ester Josephine
188
NAKAZIBWE Immaculate
189
NALUMANSI Annet
190
NAMALEEGO Denis
191
NAMIIRO Hannipher
192
NAMUGANGA Dorcus
193
NAMULINDWA Rehema
194
NANSAMBA Beatrice
195
NANTEZA Brenda
196
NANTUME Racheal
197
NKAYI Julius Mbagadhi
198
SEKYANZI Salim
199
SSENYONJO Deo
200
AHIMBISIBWE Savio
201
BABIRYE Veronica
202
GUMISIRIZA Justus
203
KAWALYA Emmanuel
204
MATOVU Rogers
205
MUNGHOLO George
206
NABAKOOZA Rosemary
207
NABUKENYA Betty
208
NAGADYA Caroline
209
NAKAAYI Susan
210
NAKAKANDE Immaculate
211
NAMAZZI Alexandra
212
NAMULEMA Justine
213
NANSEMBE Josephine
214
NASSALI Gonzaga
215
NIWAGABA Joseph
216
NSAMBA Robert
217
SSEMANDA Joachimu
218
SSEMPIIRA George William
219
SSEMUKUYE Godfrey
220
SSEMWEZI Richard
221
SSENDI Lawrence
222
SSENDIIBWA Gonzaga
223
TUMUHIMBISE Ivan
224
WASSWA Lonard
KyU 16th Graduation List 2019
2019
225
ABALA Bonniface
226
ACEN Mary Magdalene
227
ACHAU Florence
228
ACHOLA Norah
229
ADONG Semmy
230
AKAO Jackqueline
231
AKECH Harriet
232
AKELLO Betty Okwir
233
AKELLO Lucy
234
AKULLO Dorin
235
AKULLU Eunice
236
AKWAM Jasper
237
ALAL Sam
238
AMAI Hudson Morris
239
AMENU Samuel
240
ANGOM Miranda
241
APOKA Cypriano
242
ATIM Joan Ocen
243
ATINO Caroline
244
AWINO Grace
245
AYO Samuel
246
EMWONY Francis
247
EMWONYU John Mike
248
ENIN Fredrick
249
EPECHU Simon Peter
250
IGANYU Christine
251
KALI Patrick
252
MAWA George
253
OCATO Morrish
254
OCHEN George Vincent
255
OCULI Jimmy
256
DING Bonny
257
ODONGO Francis
258
ODONGO Sam
259
OGWAL Levy
260
OGWAL Moses
261
OGWAL Tonny
262
OGWANG Alex
263
OGWANG Bosco
264
OGWANG George
265
OGWENG Jasper
KyU 16th Graduation List 2019
2019
266
OKELLO Daniel Okidi
267
OKELLO Denis
268
OKELLO Geoffrey
269
OKELLO John Baptist
270
OKELLO Tonny
OKELLO Tonny Topillo
OKII Sam Alex
OKURUT Denis Robert
OLINGA Amoni
OLUMA Samuel
OMARA Jimmy
OMAGOR Moses
ONGOR Denis Remmy
ONYIK Jacob
ONYINGE Emmanuel
OPETO Denish
OPIO Charles
OPIO Isaac
OPIO Morison
OPIO Tonny
ORIGA Bonny
OTIM Norman
OWOMUGISHA Shallon
AHIMBISIBWE Sophia
AIJUKIRA Christopher
AKANDWANAHO Chrispus
ARISHABA Allan
ASIINGWIRE Immaculate
ATUHAIRWE Rabecca
ATUKUNZIRE Mercy
BEGUMISA Ronald
BISHANGA Davis
BWENGYE Samuel
BYARUGABA Kiiza Ibrahim
KABIMUKIZA Kosia
KAMASHAZA Ednavence
KATWINAMATSIKO Colman
KEMBABAZI Don
KENYANGI Doreen
KIIZA Elias
KyU 16th Graduation List 2019
2019
KULE Zephanus
MBABAZI Esther
MPIRIRWE Adonia
MPIRIRWE Catheline
MUSIIME Justus
NATUKUNDA Lawrence
NGAMUHA Biira Eziress
SATURDAY Apollo
TAREMWA Dominic
TOMANYA Crispus
TUMWEBAZE Alozius
TUNEZERWE Denis
TUSIIMEMUKAMA Jacinta
TWESIGYE AMON
ABIA Marino
ABIRIA Gatrude
AKELLO Josephine
AKENA Morish
AYIKANYING Collins
COBIDONGO Danmark
OKUMU John Jolly
OPIYO Robert
RWOTHOMIO Owachgin
ADONGO Teddy (Ms)
AKELLO Agnes
AKELLO Anna Margrate (
APIO Christine
ASIO Sarah
ELALEIT Silver
ENOKOKIN Harriet Sarah
KIYAI Christine
OKOBOI Andrew Misaki
OLUPOT Charles
OMONUK Emesesera
OSAKO Joseph
OSUPA Charles
AGUTI Getrude
AJWANG Nolah
AMERI Sam
AMOKOL Agnes
CHEROP Joel
KyU 16th Graduation List 2019
2019
CHEROTIN Difas
DEDYA Eria
ENGWEDU Andrew Cohen
GABIRI George
GALANDI Geova
GULOBA Fredrick
HASAHYA Hellen
KADONDI Dinah
KULOBA Godfrey
ASOLA Ibrahim Wateya
MUKOYA Annet
MUSOBO Rashid Arapmaric
MWANIKA Mary Magdalene
NABWIRE Mary
NAHYUHA Allen
NAMEMBA Hajira
NAMWANO Faridah
NANJIKA Anna Hope
NDIBO Bashiri Manje
ODIIT Enos
OKONGO Charles
SAKARI Moses
SATYA Wilfred
WANGWE Henry
WAWUYO Besuel
ALUR Lailah
AKOL Emmanuel
AMITI Sarah
BABIRYE Edith
BOGERE Tiifu
DDAMBA Jude David
EUDU Joseph
GUBAHAMA Alex
IKOONA Wilson
KAFUKO Miriam
KAGAIRE Samuel
KALULU Darious
KASUUBO Harriet
KATONO Anna
KAWANGUZI Damal
KyU 16th Graduation List 2019
2019
KELIKI Sarah Atukuri
KIIRYA Godfrey
KWEIDUSA Sarah
KYARIKUNDA Agatha
LUBOGA Rogers
MAYANJA Geofrey
MAYANJA Jackson
MUSIHO Elyasa
MUSOMI Rogers
MUTESI Jackline
MUYOBO Joel
MWANDHA Charles
MWIMA Emmanuel
NAHIRYA Esther
NAIRUBA Hellen(
NAIKOBA Alice
NAKAWEESA Stella
NAMAGANDA Barbra
NAMWASE Sarah
NANGOBI Sarah
NDIBALEKERA Ismail
NEKESA Mildrate
NSOOLI Babra
ODIDA Morris
OSIA Gervase
SIKUKU Suzan
SSEKASAMBA Julius
TAKUWA Perudasi
TEBAJJUKIRA Proscovia
WAMALA Julius
WENENE Juliet
WODEYA Girigoli
ZIRABAMUZALE Alan
ABIGABA Irene
AHABYOONA Peter
AHEEBWA Leopold
ATABONG Scovia
ATIKU Patrick
ATWONGYEIRE Onesmas
BAGAYA Robert
KyU 16th Graduation List 2019
2019
BEINOMUGISHA Evalyine
BINGI Rita
BIRUNGI Beatrice
BULAGE Salima Namuddu
BYAMUKAMA Pius
CEKECAN Evarlyn
CHEBET Lilian
CHEROTICH Ruth Ndiema
DHABASADHA Paul
ECEGU Robert
EJIET Emmanuel
EKWEE Lawrence
GGAYI Richard
GOLETE David
GUMISIRIZA Gerald
GUMOSHABE Rachel
HABIYREMYE Richard
IMALINGAT Simon Peter
KAGAMBIRWE Benson
KAKURU Gilbert
KAMUSIIME Fred
KANYUNYUZI Christine
KATONGOLE Tonny
KEDI Lazaro
KIGOYE Nasser
KOMUGISHA Allen
LENNY Jasper
LUBWINO Nasanayiri
LUKUNGWIRE Samuel
MALINGA Peter
MANGENI Benard
MAYOMBWE Fred
MBUSA John
MOISA John
MUGALYA Tiito
MUHANGUZI Boaz
MUTEBE Samuel
MUTONYI Dorcas
NABAKOOZA Josephine
NABAZIWA Erioth
NABIREESE Rehema
KyU 16th Graduation List 2019
2019
NABUKEEBA Violet
NABUNYA Teopista
NABWANIKA Sarah
NAIGA Pauline
NAKANYIKE Josephine
NAKAYIKI Annet
NAKIRIJJA Victoria
NAKISINDI Ziporah
NAKKAZI Jackline
NAKUYA Phiona
NALWOGA Eseza
NAMBI Oliver
NAMIGADDE Zalika
NAMPEMBE Viola
NAMUGENYI Betty
NAMUGOSA Susan
NANSUBUGA Juliet
NANTANDA Hajarah
NIMPAMYA Henry
NIWAGABA Shillah
NNAKAYITA Annet
NSUBUGA Yoweri
NUWAGABA Florence
NYAKOOJO Steven
NYANZI Bazilio
ODONGO John
OKONGO Solomon Masse
OKUNI John Francis
OLUPOT Abraham
ONYANGO Peter
ONYAIT Micheal
ONYING Josephine
ORAKIRE Edson
OMARA Isaac
OUMA Ivan
OWOMUJUNI Allan
SAJJAZ Edekia
SSERUGGA Disan Kigongo
TIBESIGWA Haruna
WAISWA Herbert Mukungu
WAISWA Joshua
KyU 16th Graduation List 2019
2019
WAKUMA Ronald
WENANI Gerald
ISIAGI Joseph
MATUKA Robinah Mabonga
EKORU Julius
MUSANA Patrick
KISSA David
AGWANG Anna Loy
ALUPO Angella Alice
ABONGO Stella
AHABWE Evaline
KYASIIMIRE Alice
NALUBEGA Siifa
ATIM Fiona
OGENA Bonny
BUKIRWA Juliet
NUWAGABA Kenneth
NAMUSOKE Edith
NAKANWAGI Fausta
NASIYO Grace
NAKAMYA Florence
NALUSWATA Juliet Gertrude
NAMAYEGA Joyce
NAKAYIWA Joanita
OJJALA Jonah
NANSUBUGA Aminah (Ms)
MUBIRU Denis
KAYONGO Samuel
NYAKUTA Hannington
MUGARYA Samuel
OGIK Francis Peter
KIBIRANGO Allan
ANIKU Franco Toko
AMWESIGA Arkson
NAMBOGA Pheobe
AKANKIZA Isaac
SEKAMATTE Herbert
NDYAMUHAKI Jackson
SSEKANJA Richard
WASSWA Brian
KyU 16th Graduation List 2019
2019
NAIGA Queen Josephine
KITAMIRIKE David
HYUHA Bravol
KAKANDE Emmanuel
MUJALASA Solomon
NAMBUUSI Winniefred
SSERWADDA Joseph

 

 

 

SUMMARY OF 16TH GRADUATION STATISTICS 2019
PROGRAMME Male Female Total Faculty Total
GRADUATE SCHOOL
DOCTOR OF PHILOSOPHY IN FOOD TECHNOLOGY 2 0 2  
MASTER OF EDUCATION IN POLICY, PLANNING AND MANAGEMENT 4 2 6
MASTER OF SCIENCE IN AGRICULTURAL EDUCATION AND EXTENSION 1 1 2
MASTER OF ARTS IN MUSIC 2 0 2
MASTER OF SCIENCE IN CHEMISTRY 4 0 4
MASTER OF SPECIAL NEEDS EDUCATION 5 6 11
MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION 26 10 36
MASTER OF SCIENCE IN ORGANISATION AND PUBLIC SECTOR 5 3 8
MASTER OF SCIENCE IN CONSERVATION AND NATURAL RESOURCE MANAGEMENT 1 0 1
MASTER OF SCIENCE IN STRUCTURAL ENGINEERING 2 0 2
MASTER OF SCIENCE IN WATER AND SANITATION ENGINEERING 3 2 5
MASTER OF SCIENCE IN FOOD PROCESSING TECHNOLOGY 1 2 3
MASTER OF SCIENCE IN MANUFACTURING SYSTEMS ENGINEERING 6 1 7
MASTER OF ARTS IN GEOGRAPHY 1 1 2
MASTER OF SCIENCE IN CONSTRUCTION AND TECHNOLOGY MANAGEMENT 4 1 5
MASTER OF SUPPLY CHAIN MANAGEMENT 4 4 8
MASTER OF SCIENCE IN CROP SCIENCE 2 0 2
MASTER OF SCIENCE IN SPORTS SCIENCE 1 1 2
MASTER OF ART AND INDUSTRIAL DESIGN 7 4 11
MASTER OF VOCATIONAL PEDAGOGY 11 4 15
MASTER OF ARTS IN LITERATURE 3 2 5
MASTER OF ARTS IN RELIGIOUS STUDIES 1 2 3
MASTER OF SCIENCE IN HUMAN NUTRITION 0 1 1
MASTER OF ARTS IN GEOGRAPHY 1 1 2
MASTER OF EDUCATION AND FOUNDATION 0 1 1
MASTER OF COUNSELING PSYCHOLOGY 1 0 1
MASTER OF ORGANIZATIONAL PSYCHOLOGY 1 1 2
MASTER OF EARLY CHILDHOOD DEVELOPMENT 7 5 12
POSTGRADUATE DIPLOMA IN COMMUNITY BASED REHABILITATION 1 4 5
POSTGRADUATE DIPLOMA IN EDUCATIONAL MANAGEMENT AND LEADERSHIP 1 1 2
POSTGRADUATE DIPLOMA IN FOOD SAFETY MANAGEMENT 1 1 2
POSTGRADUATE DIPLOMA IN SPECIAL NEEDS EDUCATION 2 2 4
POSTGRADUATE DIPLOMA IN EDUCATION 16 3 19
POST GRADUATE DIPLOMA IN TEACHER EDUCATION 12 13 25
POSTGRADUATE DIPLOMA IN SPORTS MANAGEMENT      
POSTGRADUATE DIPLOMA IN VOCATIONAL PEDAGOGY 4 1 5
TOTAL 143 80   223
VOCATIONAL STUDIES
BACHELOR OF ART AND INDUSTRIAL DESIGN 28 19 47  
BACHELOR OF SCIENCE IN HUMAN NUTRITION AND DIETETICS 0 1 01
BACHELOR OF VOCATIONAL STUDIES IN HOME ECONOMICS WITH EDUCATION 3 13 16
BACHELOR OF VOCATIONAL STUDIES IN ART AND DESIGN WITH EDUCATION 57 37 94
BACHELOR OF VOCATIONAL STUDIES IN AGRICULTURE WITH EDUCATION 105 44 149
BACHELOR OF HOTEL AND INSTITUTIONAL CATERING 19 18 37
DIPLOMA IN CERAMICS      
DIPLOMA IN EDUCATION SECONDARY (HOME ECONOMICS) 02 02 4
DIPLOMA IN EDUCATION SECONDARY (ART & DESIGN) 16 4 20
DIPLOMA IN TEXTILES AND SURFACE DESIGN 09 05 14
DIPLOMA IN HOTEL & INSTITUTIONAL CATERING 20 46 66
DIPLOMA IN FASHION DESIGN      
DIPLOMA IN FASHION AND APPERAL DESIGN 8 30 38
DIPLOMA IN CERAMICS 04 1 5
DIPLOMA IN INTERIOR DESIGN 19 15 34
CERTIFICATE IN GARMENT DESIGN      
CERTIFICATE IN HOTEL AND INSTITUTIONAL CATERING      
CERTIFICATE IN TEXTILE WEAVING      
CERTIFICATE IN INTERIOR DESIGN 1 0 1
TOTAL 291 235   526
FACULTY OF EDUCATION
BACHELOR OF EDUCATION 104 45 149  
BACHELOR OF EDUCATION (odeL) 64 5 67
BACHELOR OF GUIDANCE & COUNSELING 13 29 42
BACHELOR OF DEVELOPMENT STUDIES 64 99 163
BACHELOR OF TEACHER EDUCATION 71 33 104
BACHELOR OF TECHNICAL TEACHER EDUCATION      
DIPLOMA IN EDUCATIONAL PLANNING AND MANAGEMENT 8 10 18
DIPLOMA IN GUIDANCE & COUNSELING 2 4 6
DIPLOMA IN EDUCATION (EARLY CHILDHOOD DEVELOPMENT) 0 7 7
DIPLOMA IN INSTRUCTORS TECHNICAL TEACHER EDUCATION 9 2 11
TOTAL    335 234   569
            
DIPLOMA IN EDUCATION PRIMARY
BUSUUBIZI PTC 37 46 83  
ST. JOHN BOSCO PTC, LODONGA 14 7 21
CANON LAWRENCE PTC, BOROBORO 97 45 142
KABWANGASI PTC 45 47 92
CHRIST THE KING GULU PTC 25 14 39
KIBULI PTC 104 84 188
ST. GEORGE’S PTC, IBANDA 56 27 83
JINJA PTC 87 91 178
ST ALOYSIUS NGORA PTC 18 19 37
RAKAI PTC, BIKIRA 45 30 75
TOTAL 528 410   938
DIPLOMA IN SPECIAL NEEDS EDUCATION EXTERNAL (DSNEE)
BUKEDEA PTC 33 46 79  
KAMURASI PTC 55 40 95
KIYOORA PTC 16 14 30
LORO PTC 46 38 84
NKOKONJERU PTC 20 37 57
RAKAI PTC 8 23 31
     
CERTIFICATEIN EARLY CHILDHOOD DEVELOPMENT 3 8 11
     
181 206   387
FACULTY OF ARTS & SOCIAL SCIENCES
BACHELOR OF ARTS IN ARTS 06 07 13  
BACHELOR OF ARTS IN ECONOMICS 105 74 179
BACHELOR OF ARTS IN SOCIAL SCIENCES 187 314 501
BACHELOR OF ARTS WITH EDUCATION 217 361 580
    BACHELOR OF LIBRARY AND INFORMATION SYSTEMS 25 37 62
BACHELOR OF ECONOMICS AND STATISTICS 168 114 282
BACHELOR OF DEMOGRAPHY AND REPRODUCTIVE HEALTH 23 22 45
BACHELOR OF SOCIAL WORK AND SOCIAL ADMINISTRATION 83 140 223
BACHELOR OF MICRO FINANCE 99 146 245
DIPLOMA IN EDUCATION SECONDARY (FRENCH)      
DIPLOMA IN EDUCATION SECONDARY (MUSIC) 9 03 12
DIPLOMA IN LIBRARY AND INFORMATION SCIENCES 18 21 39
DIPLOMA IN MUSIC AND THEATRE ARTS      
DIPLOMA IN MICROFINANCE 07 02 09
945 1233   2186
FACULTY OF SCIENCE
BACHELOR OF SCIENCE IN CHEMICAL ENGINEERING 95 23 118  
BACHELOR OF SCIENCE WITH EDUCATION 154 42 196
BACHELOR OF SCIENCE TECHNOLOGY (BIOLOGY) 43 11 54
BACHELOR OF SCIENCE TECHNOLOGY (CHEMISTRY) 25 14 39
BACHELOR OF SCIENCE TECHNOLOGY (PHYSICS) 17 4 21
BACHELOR OF SCIENCE IN FOOD PROCESSING TECHNOLOGY 32 16 43
BACHELOR OF INFORMATION TECHNOLOGY AND COMPUTING 106 27 115
BACHELOR OF INFORMATION SYSTEMS 30 11 41
BACHELOR OF SCIENCE IN SPORTS AND LEISURE MANAGEMENT 4 2 6
BACHELOR OF SCIENCE IN TEXTILE AND CLOTHING TECHNOLOGY 13 5 18
BACHELOR OF ENVIRONMENTAL SCIENCE TECHNOLOGY AND MANAGEMENT 31 20 51
BACHELOR OF OIL AND GAS PRODUCTION 15 8 23
BACHELOR OF SCIENCE IN STATISTICS 36 28 64
DIPLOMA IN COMPUTER SCIENCE 23 5 28
DIPLOMA IN CERAMICS SCIENCE AND TECHNOLOGY      
DIPLOMA IN FOOD PROCESSING TECHNOLOGY 17 21 28
ORDINARY DIPLOMA IN SCIENCE TECHNOLOGY (BIOLOGY) 19 1 20
ORDINARY DIPLOMA IN SCIENCE TECHNOLOGY (CHEMISTRY) 16 9 35
DIPLOMA IN TEXTILE DESIGN & TECHNOLOGY 2 0 2
DIPLOMA IN PHYSICAL EDUCATION & SPORTS MANAGEMENT 20 3 23
ORDINARY DIPLOMA IN SCIENCE TECHNOLOGY (PHYSICS) 10 2 12
CERTIFICATE IN FOOD PROCESSING TECHNOLOGY 3 2 5
CERTIFICATE IN LABORATORY TECHNOLOGY 14 4 17
725 258   983
FACULTY OF SPECIAL NEEDS AND REHABILITATION
BACHELOR OF ADULT AND COMMUNITY EDUCATION 22 32 54  
BACHELOR OF ARTS SOCIAL WORK AND COMMUNITY

DEVELOPMENT

4 15 19
BACHELOR OF COMMUNITY BASED REHABILITATION 23 52 75
BACHELOR OF COMMUNITY DEVELOPMENT AND SOCIAL JUSTICE 53 73 126
DIPLOMA IN SPECIAL NEEDS EDUCATION 5 6 11
DIPLOMA IN COMMUNITY BASED REHABILITATION 20 24 44
DIPLOMA IN MOBILITY AND REHABILITATION 0 3 3
DIPLOMA IN SIGN LANGUAGE INTERPRETING 2 5 7
CERTIFICATE IN ADULT AND COMMUNITY EDUCATION 4 4 8
TOTAL 133 214   347
FACULTY OF ENGINEERING
BACHELOR OF ENGINEERING IN CIVIL AND BUILDING ENGINEERING 152 22 174  
BACHELOR OF ENGINEERING IN TELECOMMUNICATIONS ENGINEERING 40 12 52
BACHELOR OF ENGINEERING IN MECHANICAL AND MANUFACTURING ENGINEERING 83 6 89
BACHELOR OF ELECTRICAL ENGINEERING 41 1 42
BACHELOR OF ARCHITECTURE 8 5 13
BACHELOR OF SCIENCE IN BUILDING ECONOMICS 27 13 40
BACHELOR OF SCIENCE IN SURVEYING AND LAND INFORMATION SYSTEMS 39 19 58
BACHELOR OF SCIENCE IN LAND ECONOMICS 25 23 48
BACHELOR OF VOCATIONAL STUDIES IN TECHNOLOGICAL STUDIES WITH EDUCATION 12 6 18
BACHELOR OF ENGINEERING IN ENVIRONMENTAL ENGINEERING AND MANAGEMENT 52 12 64
BACHELOR OF INDUSTRIAL ENGINEERING AND MANAGEMENT 47 11 58
BACHELOR OF ENGINEERING IN AUTOMOTIVE AND POWER ENGINEERING 48 3 51
HIGHER DIPLOMA IN MECHANICAL ENGINEERING 5 0 5
HIGHER DIPLOMA IN CIVIL AND BUILDING ENGINEERING 52 15 67
DIPLOMA IN ARCHITECTURAL DRAFTSMASHIP      
ORDINARY DIPLOMA IN CIVIL AND BUILDING ENGINEERING 18 4 22
HIGHER DIPLOMA IN ELECTRICAL ENGINEERING 13 2 15
ORDINARY DIPLOMA IN CIVIL AND BUILDING ENGINEERING (KABALE) 15 5 20
ORDINARY DIPLOMA IN ELECTRICAL ENGINEERING 39 2 41
ORDINARY DIPLOMA IN WATER ENGINEERING 17 8 25
ORDINARY DIPLOMA IN MECHANICAL ENGINEERING 35 1 36
ORDINARY DIPLOMA IN ARCHITECTURE 31 9 40
ORDINARY DIPLOMA IN COMPUTER ENGINEERING 16 3 19
ORDINARY DIPLOMA IN TELECOMMUNICATIONS ENGINEERING 17 4 21
DIPLOMA IN EDUCATION SECONDARY (TECHNOLOGICAL STUDIES) 7 3 10
DIPLOMA IN BIOMEDICAL ENGINEERING 20 8 28
ORDINARY DIPLOMA IN AUTOMOBILE ENGINEERING 27 0 27
ORDINARY DIPLOMA IN REFRIGERATION AND AIR CONDITIONING 42 5 47
CERTIFICATE IN PRINTING TECHNOLOGY      
TOTAL 928 202   1130
SCHOOL OF MANAGEMENT AND ENTREPREUNERSHIP
BACHELOR OF BUSINESS STUDIES 1 4 5  
BACHELOR OF BUSINESS STUDIES WITH EDUCATION 66 72 138
BACHELOR OF SCIENCE IN ACCOUNTING AND FINANCE, UGANDA COLLEGE OF COMMERCE 32 18 50
BACHELOR OF SCIENCE IN ACCOUNTING AND FINANCE 211 337 548
BACHELOR OF PROCUREMENT AND LOGISTICS MANAGEMENT 157 233 390
BACHELOR OF MANAGEMENT SCIENCE 87 92 179
BACHELOR OF ADMINISTRATIVE AND SECRETARIAL SCIENCE 8 69 77
BACHELOR BUSINESS ADMNINISTRATION 24 52 76
DIPLOMA IN ACCOUNTING AND FINANCE 50 31 81
DIPLOMA IN BUSINESS ADMNINISTRATION 14 13 27
DIPLOMA IN PROCUREMENT AND LOGISTICS MANAGEMENT 16 10 26
DIPLOMA IN OFFICE MANAGEMENT 0 4 4
TOTAL 666 935   1601
GRAND TOTAL 4877 4015   8892

 

Previous Year No of students =7661

Current Year= 8892

 

Percentage difference = 14.87%

Male students= 4877

Female students= 4015

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 − one =